Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
ivanpeychev
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 3:58 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от ivanpeychev »

както вече споменах днес и ние имахме късмет да вземем сертификати.
въпросите които задаваше са:
за водещия
представяне
дата на раждане
място на раждане
семейно положение
мотивация на английски
къде сте учили френски и имате ли сертификат
къде ще отседнете в Кв.
имате ли роднини в КВ
какво работите и какво ще работите в КВ

за придружаващия
представяне
дата на раждане
какво работите
къде сте учили френски
какво ще работите в КВ

и това беше всичко , за децата не пита абсолютно нищо,
и дави кажа ако чуете господина да казва "ПЕРФЕ, ПЕРФЕ" това не означава торта :) а че сте се справили и преставили добре :)
пожелаваме ви да чуете тези думи и на вашето интервю :)
успех на всички и се надявам да се срещнем на Канадска земя
Виена: 12.10.2010
Accuse: 07.02.2011
Интервю : 09.03.2012
Сертификати: 09.03.2012
Sydney NE: 02.04.2012
Медицински: 14.08.2012
Покани за визи: 13.11.2012
Визи: 23.11.2012
Montreal: 24.03.2013
Аватар
didrov
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 18, 2010 8:31 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от didrov »

:rofl: Здравейте,ние днес бяхме последното семейство и както двете преди нас които засякохме,се сдобихме с така желаното от всички ни одобрение!Бяхме толкова притеснени,че забравихме за и френски и английски и български :lol: Сега разбрахме,че е нямало за какво!Човека е дошъл да раздава одобрения!При нашия френски-ужасен,минахме от годините опит в професията ни и това ,че има много работа за нас там :rofl:
От името на едно от семействата и от наше БЛАГОДАРИМЕ на всички съфорумници,за информацията която споделяха тук и която всъщност ни доведе до хубавия край на две години,притеснения,подготовка и вие знаете!
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МИНАЛИ ДНЕС!!!!Благодарим на семействата преди нас ,че ни дадоха кураж!А на предстоящите,забравете притесненията си,само ще ви попречат да покажете каквото знаете!
Въпросите бяха ,само по документите,дипломите-години,работата,ПЛАН А,Б,Ц за работа в Квебек и разгледа офертите ни за работа, и разбира се мотивация на английски за водещия,а лично мен,за мотивация не пита!
Обстойно ни ояасни,какво ни предстои занапред и ни стисна ръцете,а аз почти се разревах :lol:
Това е Горе главата и напред,стискаме палци на всички!!!!
10.10.10 формуляри
19.01.12покана
09.03.12 интервю
18.06.12 документи за Сидни Нова Скотия
06.09.12 Баркодове
30.10.12 Медицински формуляри по мейл
05.11.12Медицински прегледи-"Вита"-ОК:)
07.01.13 Покани за ВИЗИ
02.2013 ВИЗИ
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от karelia79 »

Честито и на всички кандидат-емигранти от днес!Много ви се радвам на успехите! :y: :party:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Misho76 »

Emili_vn Няма никаква параноя и наистина съжалявам,че така тълкуваш нещата.Ето пак потеглихме в грешните разсъждения.
По-скоро ми е мъчно,че тук пишат само хората минали успешно.Така се създава погрешно впечатление,че успеваемоста е на 100%,което сама знаеш ,че не е така.Трябва да мине време и да дойде следващата сесия за да стане ясно,че всъщност от 6-8 интервюта поне 3 двойки са излизали с откази./позовавам се на инфото от форума/.Ей за тези несподелени опити ми е мъчно.Иначе е красиво да се четат хубавите моменти и дай боже всеки да е така,от сърце го пожелавам.Но всички знаем,че няма 100% положителни резултати.
Честитио на всички положителни сертификати и успех!
Останалите сме затегнали коланите ;)
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
bgvlado
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 2:45 pm
Местоположение: MTL

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от bgvlado »

Misho76 написа:.................Ето пак потеглихме в грешните разсъждения.
По-скоро ми е мъчно,че тук пишат само хората минали успешно.Така се създава погрешно впечатление,че успеваемоста е на 100%,което сама знаеш ,че не е така..........
Прав си за отказите. Доколкото разбрах е имало 1 двойка, която е с отказ - но не стана ясна каква е причината.

Ако някой има повече инфо нека драсне някой ред.

Иначе относно изпращането на поканите (малко позакъсняло мнение) - забелязах че изпращат покани в ред на получаване на Accusé.


Честито на всички със сертификати, и успех на чакащите с нетърпение.
DCS Виена 12.2010 / ADR 7.2011
лист чакащи - 18.06.2013
Интервю 09.09 08:30
Сидни - 7.10.2013
Баркодове - 27.11.2013
Медицински - 12.2.2014-18.2
Покана Визи - 1.04
Виза - 25.04
Полет 23.6
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Joya »

Честито на всички , дано и до края сесията да е така успешна.
....Относно отказите. Точно сесията преди нашата беше пълна с откази, тук пишеха доста хора на които им беше отказано, и доста се поизплаших. От всичко личеше че хората с откази го приемат лично, все едно мосюто не ги е харесал, че има лично отношение, че е гадняр, дошъл да къса и т.н. Фактите след интервюто бяха различни. Тези хора нямат лично отношение към нас, за тях всичко е точки, дори и да прояви симпатия, надали ще даде точка в плюс, както и обратно. Според мен късането се дължи точно на това, не събиране на точки. Защо минават хора, които ползват преводач, а други които говорят добре не минават .... ами защото едните са били на ръба на точките и не са ги защитили, а другите може би е имало на къде да падат. Така че е не е важно кой е минал, как е минал и кой е скъсан, важно е всеки да е максимално подготвен, ако случайно е на ръба на точките да ги вдигне с френски и мотивация. И не винаги точките се изчисляват така както ние си мислим. Напротив, може да се окажа че сте на ръба на точките а да сте мислели че сте доста нагоре. Това е моето мнение, да важно е как минава сесията, но личната подготовка е най-важна!
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от minchev »

Misho76,съгласен съм с теб на 100%,наистина лошо е че хората които не са минали успешно интервюто не пишат във форума,не мога да кажа ас как бих постъпил на тяхно място,сигурен съм че ще опитам втори път(още повече знаейки си грешките от първия път).Но на тях ще кажа следно:
Ако хората които са били с откъс за сертификати четат все още тези форуми,моля ви да прекъснем тази порочна практика,хората които са с откъс да не пишат повече тук,и разберете едно не ви моля само заради мен(ако кажа че мен не ме интересува ще излъжа)направете го заради всички на които им предстои да бъдат скъсани,вие също може би страдате в момента поради точно тази причина,все някъде трябва да се прекъсне този филм.ако предните които бяха скъсани пишеха причините поради които са отрязани,сега сигурно скъсаните на това интервю щяха да са с 50% по малко.Благодаря предварително ако някои се престраши да пише и съм сигурен,че всички във форума ще ви поздравят за решението
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от martatabs »

Когато споделяте неуспеха си на интервюто не забравяйте, че сте анонимни и никой не ви познава.
Аз като модератор ще се ангажирам всякакви изказвания, които биха ви наранили, или най-малкото унижили да бъдат изтрити.

п.п Ако някой от вас реши може да сподели на ЛС, аз от своя страна ще публикувам тук без име (ник) на потребителя, местонахождение, и тнат, така че може да сте спокойни.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от karelia79 »

Добра идея Марто! :y: Така наистина няма от какво да се притесняват хората...
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от pavelyankov »

За какво ви е да четете кой как е скъсан ? Ще ви донесе ли положителна нагласа това ?
Аз бих предпочитал да чета кой как е успял да вземе сертификатите, някакъв акцент на самото интервю и кой как излиза от ситуации.
Забелязвам, че интервюиращият държи да знае за вашия план"А", "Б", "Ц", и му прави добро впечатление когато ги защитиш.
Мадам Ут от нашата сесия наблягаше на това дали познаваме Apprendre le Québec, а някои кандидати беше разпитвала за регионите на Кебек.
Господинът от сесия "Май 2010" е държал много на мотивацията, и също като настоящия интервюиращ е искал да знае какво ще направите за да сполучат вашите планове.
По-назад няма да се връщам.
Разсъждавайте в посоката, че след като сте повикани на интервю, значи сте одобрени. Просто тет-а-тет трябва да си защитите позицията. Лесно е. Успех на всички !
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от martatabs »

Павка, не всичко е цветя и рози, трябва да се казват и лошите неща, за да може другите да си направят някакъв план на действие, или евентуално да се избегнат недоразумения на интервюто. Двете неща да вървят паралелно. ;) Лично на мен ще ми бъде полезно да разбера, какви са мотивите за отказ на CSQ.
gb bg
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 6:16 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от gb bg »

Здравейте,и ние успешно минахме интервюто на 08.03 - преди нас двете двайки също. Преводачката обаче изпращайки двойката преди нас и приготвяйки се за почивка/часът ни беше от 13.30/ сподели, че няма място за притеснения думите и бяха- до момента има само две върнати двойки,но просто при тях нямаше как.Не трябва да мислете ,че е нещо лично -наистина нямаше как-това сподели прид вратата. Само предавам думите на русата преводачка.

п.с. малко повече инфо за моя случай ако някой се интересува за категорията-"САМОТЕН РОДИТЕЛ". Стандартна процедура-стандартни въпроси, само дето 17г син ме чакаше пред вратата и споменавайки в мотивацията си за унивеситско образование за децата ми г-на помоли да извикам сина си.Говореха на англ,поне 15мин интервюиращия му даде цинни насоки за това какви могат да бъдат очакванията му и какво тр да предприемем относно приключването на ср образование.

Тук е мястото да кажа БЛАГОДАРЯ на всички които пишат и споделят инфо,опит и мнения в този форум,като и на администраторите -страхотни сте!

Успех на всички на които им предтои интервю!!! Бъдете спокойни и всяка своя дума относно проекта "имиграция Квебек" подкрепете с доводи,документи,разпечатки за ползавана инф-я :)
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от mmp »

Първо искам да честитя успеха на всички успешно преминали до момента, да пожелая успех на останалите, включително и на себе си ;) Относно това дали да се пише след положено интервю, без значение крайният резултат според мен две мнения по въпроса не бива да има. Разбира се, че трябва да се пише, трябва да се споделя както хубавото, така и лошото. Това във всички случаи помага и дава ясна представа за това какво се случва със всеки в оранжевата зала. Отношението, поведението и държанието на господина според мен е различно във всички случаи, имайки предвид това, че той разглежда всякакви кандидатури, различни по своето естество. Нормално е едни да минат лесно, други малко по-трудно, а трети да не бъдат удобрени. Споделял съм преди, че това ми е втори опит, вече имам един отказ и знам много добре какво чувстват тези, които не пишат и са с отказ. Въпреки това аз си мисля, че трябва да се споделя, по простата причина, че това мълчание няма да помогне на никого, нито на тях самите, нито на хората, които им предстои интервю. Вижте какво правят хората във руските форуми, минал, не минал пишат и обясняват, ето на това му се вика хората с еднаква идея и мисъл. Не разбирам защо трябва да се натискаш и да се срамуваш от това, че не са те пуснали. Едни ще се откажат завинаги, други ще опитат отново, "Се ля Ви", нали така.
Всичко е въпрос на личен избор. Не е нужно постоянно да пишеш врели не кипели във този форум, да правиш свободни съчинения, по една или друга тема. По-важното според мен е да си ПОЛЕЗЕН на хората, които са поели по същият този път, по който вървиш и ТИ.
П.С. Съвсем малка, много малка забележка към хората, които вече държат в ръката си сертификати. Бъдете по-изчерпателни в обясненията си, подавайте инфо с търсени професии ли сте, нива на език и т.н., защото това във всички случаи е от огромно значение.
ЖЕЛАЯ КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ, КОИТО ТОЛКОВА ДЪЛГО ОЧАКВАМЕ ТОЗИ МОМЕНТ.
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от cantare »

mmp успех на интервюто със сигурност ще успеете този път. :y:
mmp написа:Съвсем малка, много малка забележка към хората, които вече държат в ръката си сертификати. Бъдете по-изчерпателни в обясненията си, подавайте инфо с търсени професии ли сте, нива на език и т.н., защото това във всички случаи е от огромно значение.
Изключително се радвам, че толкова хора минават успешно, но досега не прочетох почти нищо по-различно с изключение на 1-2 души.
И аз мисля, че е важно да се споделя и тази информация (разбира се, който желае да го направи).
Миналата година помня доста изчерпателно описваха хората как е минало интервюто - защитени нива, писани нива на езика и т.н. Това е от огромна полза за следващите.
Vouloir, c'est pouvoir!
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от pavelyankov »

mmp, това по-горе за "врели некипели" и "свободни съчинения" за мен ли се отнася ?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Публикувай отговор