Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Няма молба. Прибавяш негова снимка към вашите снимки, които прикрепяте към молбата за селекция.
alize
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 7:39 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от alize »

А превода на документите трябва да бъде легализиран или лицензиран ??
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

alize написа:А превода на документите трябва да бъде легализиран или лицензиран ??
Не! Само нотариална заверка. Тук можеш да се осведомиш за документите, и кой от тях трябва да се завери нотариално. Информацията е налична и на английски и руски (горе в дясно) език.
hrisi_mandova
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Ное 26, 2011 5:21 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от hrisi_mandova »

Здравейте ! АЗ и моя приятел искаме да заминем за Канада и затова ще сключим брак идните месеци. Моите въпроси са няколко :
1.Какви документи трябва да представя за стаж?
2.Проблем ли е ако съм работила като управител на ресторант , а са ме осигурявали на минимална работна заплата?
3.Ако имам основни познания по френски нужно ли е да представя документ-сертификат?
4. Моят приятел има завършен колеж-семестриално . Това брои ли се ?
5. Ако бъдем избрани ще се изисква ли от мен да работя като Restourant manager?
Благодаря предварително !
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от azzura »

hrisi_mandova написа:Здравейте ! АЗ и моя приятел искаме да заминем за Канада и затова ще сключим брак идните месеци. Моите въпроси са няколко :
1.Какви документи трябва да представя за стаж?
2.Проблем ли е ако съм работила като управител на ресторант , а са ме осигурявали на минимална работна заплата?
3.Ако имам основни познания по френски нужно ли е да представя документ-сертификат?
4. Моят приятел има завършен колеж-семестриално . Това брои ли се ?
5. Ако бъдем избрани ще се изисква ли от мен да работя като Restourant manager?
Благодаря предварително !
Здравей!
По точка 1 : http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ments.html"
По останалите точки - виж точка 1.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
hrisi_mandova
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Ное 26, 2011 5:21 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от hrisi_mandova »

а документите за Квебек и за англоговорящата част едни и същи ли са?
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от azzura »

Не, не са.И изискванията са различни.Коко ти е отговорил във форума на федералната процедура, че трябва да почетеш, за да ти се изяснят нещата.
За федералната можеш да прочетеш тук :
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp"
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от siso_krasi »

alize написа:А превода на документите трябва да бъде легализиран или лицензиран ??
Лицензиран, т.е. заклет преводач. Към момента все още не ни изискват легализация, което е добре и спестява доста средства. :)
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
alize
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 7:39 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от alize »

Значи лицензиран означава да бъде направен превод от заклет преводач ???
А искам да питам и друго за актовете за раждане и гражданския брак нужно ли е да вземаме дубликат или само го копираме и го даваме за нотариална заверка и след това за превод ?
alize
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 7:39 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от alize »

Имам въпрос и за осигурителната книжка - в нашите HR ми казаха, че вече осигурителна книжка няма, а има само трудова книжка. Дали тя плюс например препоръка и служебна бележка от работодател са нужни? Също така служебната бележка какво точно трябва да включва?
Благодаря отново :$
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Въпроси за документите

Мнение от mariko_san »

alize написа:Имам въпрос и за осигурителната книжка - в нашите HR ми казаха, че вече осигурителна книжка няма, а има само трудова книжка. Дали тя плюс например препоръка и служебна бележка от работодател са нужни? Също така служебната бележка какво точно трябва да включва?
Благодаря отново :$
Осигурителна книжка има. Тя се купува от НОИ, попълва се от счетоводителя ти и се носи обратно в НОИ лично от теб за заверка. Там ти дават един изходящ номер, с който чакаш един хубав ден държавните служители да те извикат и да ти я заверят. На съпруга ми казаха, че хора чакали и по 6 месеца за тази заверка. Той ги почака няколко седмици, след което отиде и има каза, че го чака предложение за работа в чужбина и спешно трябва да му заверят книжката. И му го направиха веднага. Книжката е бяла на цвят и прилича на медицинските ни картони от детските ни години.

В официалния сайт пише какво трябва да включват служ.бележки.

Актовете за раждане и брак- в сайта пише да се правят копия. Ние ги копирахме и към тях прикрепихме лиценизран превод. Без нотариална заверка и без дубликати от общината, прости копия.

Колкото до преводите- трябва да са направени от лицензиран преводач към лицензирана агенция за преводи. Преводът трябва да бъде на бланка на фирмата, като на всяка страница има печат на същата фирма и подпис на заклетия преводач, като на края стои и заверка на преводача за извършване на достоверен превод.
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
alize
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 7:39 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от alize »

mariko_san написа: Осигурителна книжка има. Тя се купува от НОИ, попълва се от счетоводителя ти и се носи обратно в НОИ лично от теб за заверка.

В официалния сайт пише какво трябва да включват служ.бележки.

Актовете за раждане и брак- в сайта пише да се правят копия. Ние ги копирахме и към тях прикрепихме лиценизран превод. Без нотариална заверка и без дубликати от общината, прости копия.
Счетоводителя какво точно попълва трудовият стаж ли ? Защото аз съм счетоводител във фирмата, която работя и не сме правили нещо подобно - по логично е да е човешки ресурси.

А доколкото за актовете за раждане и гражданският брак ето тук http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 1.82.D0.B8"
пише че нотариална заверка не се прави ако е дубликат.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите

Мнение от Ninushevi »

alize написа:
mariko_san написа: Осигурителна книжка има. Тя се купува от НОИ, попълва се от счетоводителя ти и се носи обратно в НОИ лично от теб за заверка.

В официалния сайт пише какво трябва да включват служ.бележки.

Актовете за раждане и брак- в сайта пише да се правят копия. Ние ги копирахме и към тях прикрепихме лиценизран превод. Без нотариална заверка и без дубликати от общината, прости копия.
Счетоводителя какво точно попълва трудовият стаж ли ? Защото аз съм счетоводител във фирмата, която работя и не сме правили нещо подобно - по логично е да е човешки ресурси.

А доколкото за актовете за раждане и гражданският брак ето тук http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 1.82.D0.B8"
пише че нотариална заверка не се прави ако е дубликат.
Мда,точно счетоводител ги попълва,като попълва трудовия стаж по месеци,вписва болнични и сумите на които се осигурява човека и т.н.Аз от 2006 г съм със самоосигурителна книжка и винаги счетоводител ми я е попълвал ,дори и той я носи в НОИ за заверки.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от uncontrollable »

Имам притеснение, че съм направила голяма грешка. Моля за съвет.
Пратих документите във Виена през август 2011 и подписах формуляра за плащане на таксата чрез кредитна карта. Обаче...кредитната ми карта е виртуална карта на ДСК. Не знам защо реших, че тя става. Май не съобразих, че е само за онлайн плащания. Вече съм много объркана и не знам какво да мисля - да пращам ли банков чек, да чакам ли да видя как ще се развият нещата, да им пиша ли.
Уф, май съм голяма бяла птица. :$
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Въпроси за документите

Мнение от naskoAH »

uncontrollable написа:Имам притеснение, че съм направила голяма грешка. Моля за съвет.
Пратих документите във Виена през август 2011 и подписах формуляра за плащане на таксата чрез кредитна карта. Обаче...кредитната ми карта е виртуална карта на ДСК. Не знам защо реших, че тя става. Май не съобразих, че е само за онлайн плащания. Вече съм много объркана и не знам какво да мисля - да пращам ли банков чек, да чакам ли да видя как ще се развият нещата, да им пиша ли.
Уф, май съм голяма бяла птица. :$
Обади се най-добре в посолството във Виена и им обясни твоята ситуация . Това е линк към официалния им адрес :
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nnees.html

Давам ти и електронния адрес и на Г-жа Лиза Шрайбер . По принцип от форума разбрах , че тя също много отговаря на въпроси .

Lisa.Schreiber@micc.gouv.qc.ca

Лично моето мнение да се свържеш и с посолството и да пишеш на Г-жа Шрайбер !


Успех ! :)
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Публикувай отговор