7-8 въпроса за Квебек и Монреал? :)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Мими Гювенделата
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 12:27 am
Местоположение: Монреал

Re: 7-8 въпроса за Квебек и Монреал? :)

Мнение от Мими Гювенделата »

Когато пристигнах в Канада отидох направо в Квебек. Беше ми трудно, и ... защото нямаше работа, такава каквато аз търсех. След 2 г. се преместихме в Монреал, тук за около 3 месеца намерих това, което търсех да работя. В последствие започнах да следвам плана, който си бях изготвил (постигнах всичко онова, което бях планирал) и сега мога да кажа, че тук в Монреал е много по-лесно човек да се реализира (и по-бързо).

За мен времето в "град" Квебек и до ден днешен си остава пропиляно.
Въпрос на разбирания, очаквания и стремежи. Аз мога с чиса съвест да кажа, че това (Квебек) е едно загубено място. BTW жена ми, която е живяла там в продължение на двайсетина години го призна пред мен, само след няколко седмици, след преместването ни.

Но всичко е относително и субективно.

Поздрави от мен!
And all the best women are married
All the handsome men are gay
You feel deprived
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: 7-8 въпроса за Квебек и Монреал? :)

Мнение от Independent »

Квебек е много красив град, аз направо останах влюбена в него, когато го видях първия път. Даже май повече ми хареса от Отава. Обаче познавам толкова много хора, които са се изнесли оттам в полза на Монреал, явно има защо. За мен Монреал е идеален за живеене, но да не задълбавам. Всичко, което имам да казвам вече го има в архива.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: 7-8 въпроса за Квебек и Монреал? :)

Мнение от Странджата »

Мими Гювенделата написа:Когато пристигнах в Канада отидох направо в Квебек. Беше ми трудно, и ... защото нямаше работа, такава каквато аз търсех. След 2 г. се преместихме в Монреал, тук за около 3 месеца намерих това, което търсех да работя. В последствие започнах да следвам плана, който си бях изготвил (постигнах всичко онова, което бях планирал) и сега мога да кажа, че тук в Монреал е много по-лесно човек да се реализира (и по-бързо).

За мен времето в "град" Квебек и до ден днешен си остава пропиляно.
Въпрос на разбирания, очаквания и стремежи. Аз мога с чиса съвест да кажа, че това (Квебек) е едно загубено място. BTW жена ми, която е живяла там в продължение на двайсетина години го призна пред мен, само след няколко седмици, след преместването ни.

Но всичко е относително и субективно.

Поздрави от мен!
Гювендеалата,винаги съм си представял.че не си мъж,но дори и да не си такъв,бъдете щастливи! Квебек е супер град,но ако нема лев.....
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: 7-8 въпроса за Квебек и Монреал? :)

Мнение от martatabs »

Stanislav Yuriev написа:Здравей те!
8. Много зор ли е процедурата по емиграция в Квебек? А и колко излиза всичко подаване да документи, прегледи, заявления и прочие?
Като изключим френският и постоянното ровене в нета, за да намериш нужната ти информация, не е зор. Относно парите на етап Виена - 560 лева такса за водещ кандидат + 220 лева за придружаващ + 3,60 лева на заверена от нотариус страница + 8/12 лева на преведена страница + 300 лева на човек за курс по френски (едно ниво) + около 20 лева за час и половина частен урок, ако се наложи...,и други, но не се сещам, но това са основните. Значи, сумата варира в зависимост от броя на документите, които ще се заверят и преведат, както и от членовете на семейството.
На мен само курса по френски (две нива) и таксата за Виена ми струваха 1150 лева + всичко останало около, а може и над 1400 лева. Поздрави ;)
Публикувай отговор