Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от paraf78 »

Здравейте, може ли да ми кажете как да поканим баба, докато сме на социал? Какви документи трябва да се приготви за нея - тя е пенсионерка. За нас съответно също - молбата свободен текст ли, какви документ, единия от нас учи френски на половин ден
Воообще всички тънкости.
Знаем само, че трябва да се пише, е тя ще идва на собствени разноски.С какъв документ да се докаже това?

Благодаря предварително :)
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от angelheart »

Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от пухинка »

хубава и полезна тема.Ние също сме в процес на каненне на баба.Нека да споделят мнение, хората който се минали през тази ситуация.
1.За колко време се издава визата?
2.Трябва ли да се купи билета предварително и да се изпрати копие на имиграционните?
3.Колко пари трябва да се покажат, като доказателство, че бабта ще идва на собсствена издръжка?
:)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от myhata II »

Не стааа,трябва да лъжите че работите :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от Mr.D »

myhata II написа:Не стааа,трябва да лъжите че работите :D
Да не изключваме и варианта да си намерите работа.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от grozdan »

Добре де, вие последните двама специалисти като не можете да помогнете защо се подигравате? Хората питат най-нормално и некви тука злорадстват. По-добре ли ви стана?
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от balbi »

grozdan написа:Добре де, вие последните двама специалисти като не можете да помогнете защо се подигравате? Хората питат най-нормално и некви тука злорадстват. По-добре ли ви стана?
За кое по-скоро злорадстват? Че дават акъл хората да си намерят работа ли? Не можах да вържа нещо?!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от pumpy »

пухинка написа:хубава и полезна тема.Ние също сме в процес на каненне на баба.Нека да споделят мнение, хората който се минали през тази ситуация.
1.За колко време се издава визата?
2.Трябва ли да се купи билета предварително и да се изпрати копие на имиграционните?
3.Колко пари трябва да се покажат, като доказателство, че бабта ще идва на собсствена издръжка?
:)
Аз не бих купил билета предварително - звучи ми супер нахално към имиграционния служител. Вдидш ли, аз има билет, ти сега ми дай виза. Визата се издава за около две седмици, ако няма интервю. За парите не съм компетентен.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от grozdan »

balbi написа:
grozdan написа:Добре де, вие последните двама специалисти като не можете да помогнете защо се подигравате? Хората питат най-нормално и некви тука злорадстват. По-добре ли ви стана?
За кое по-скоро злорадстват? Че дават акъл хората да си намерят работа ли? Не можах да вържа нещо?!
Ами може да не могат да си намерят работа. Може да си имат причини да са на социал. Какво пречи това, какво толкова ви бърка?

Спирам, не искам да насочвам темата в друга посока.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от Bistra »

Имайте предвид, че може да не бъдат одобрени близките ви за виза.Така, че аз препоръчвам: Не купувайте предварително билет!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от пухинка »

благодаря да отговорите.

А относно това, дали да си търсим работа, или да стоим на социал мисля, че СИ ЕДИНСТВЕНО НАШ СИ ПРОБЛЕМ.

Просто немога да разбера, защо като неможете да дадете отг. на дадена теме, просто не я отминете.Излишно е да злорадствате.ФОРУМА Е НАПРАВЕН ДА СЕ ПОМАГА, ДА СЕ ДАВА ИНФОРМАЦИЯ, О НЕ ДА СЕ ЗАЯЖДАТЕ С ХОРАТА, ОЩЕ ПОВЕЧЕ ПОД ПРИКРИТИЕТО НА НИКОВЕТЕ.

ПРИЯТЕН ДЕН НА ВСИЧКИ. :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от pumpy »

пухинка написа:благодаря да отговорите.

А относно това, дали да си търсим работа, или да стоим на социал мисля, че СИ ЕДИНСТВЕНО НАШ СИ ПРОБЛЕМ.

Просто немога да разбера, защо като неможете да дадете отг. на дадена теме, просто не я отминете.Излишно е да злорадствате.ФОРУМА Е НАПРАВЕН ДА СЕ ПОМАГА, ДА СЕ ДАВА ИНФОРМАЦИЯ, О НЕ ДА СЕ ЗАЯЖДАТЕ С ХОРАТА, ОЩЕ ПОВЕЧЕ ПОД ПРИКРИТИЕТО НА НИКОВЕТЕ.

ПРИЯТЕН ДЕН НА ВСИЧКИ. :)
Аз не разбирам защо мнението на някого да си намерим работа може да е заяждане ??? Всеки има право на мнение, ако и то да не съвпада с нашето. Ако не ни върши работа го отминаваме и продължаваме напред...
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от angelheart »

Да не говорим, че изобщо не е необходимо да се упоменава дали сте на социал, на студентски заем или каквото и да било от сорта.
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от Bistra »

angelheart написа:Да не говорим, че изобщо не е необходимо да се упоменава дали сте на социал, на студентски заем или каквото и да било от сорта.
Нужно е. Поканата се съпровожда с писмо от службата (ако работиш), където са упоменати доходите ти. Имиграционните трябва да са сигурни, че за периода на пребиваване ще има кой да се грижи за финансовата издръжка на пребиваващия, ако той не разполага с необходимите средства, защото държавата не поема тази отговорност. Най-честия ираз на това "непоемане" е отказ за виза.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Как да дойде роднина на гости, докато сме на социал

Мнение от angelheart »

Само в случай, че се прилага покана. Тя обаче не е задължителен документ, особено в случай, че идващият на гости успее да декларира собствени средства.
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Заключено