С куче в Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
djredhat
Мнения: 127
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 6:09 pm
Местоположение: Montreal (zasega !!!)

Мнение от djredhat »

ne gi slushai PIPI.
I w dogowora na wseki ot nashite blokowe pishe che ne moje da imat jiwotni, ama otwsekyde se chuwa laene i mqukane :D
Imash li pari za da go prenesesh - hich ne mu milsi.
Nie ostawihme dwete nai-sladki kotenca na zemqta w BG i sega i dwamata gorchiwo syjalqwame :cry:
Изображение
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

ДДж, родата не може ли да ви ги качат котетата на самолета и арреей! в Канада
djredhat
Мнения: 127
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 6:09 pm
Местоположение: Montreal (zasega !!!)

Мнение от djredhat »

ssttoo : nema pare, no tengo dinero, y a pas d'argent ...
ima 2 warinata :
1. (po-neweroqten) namiram si normalna rabota i edna pyrwite ni griji shte e da ni gi izratqt milite kotenca.
2. (po-weroqten) piswa mi na k-ra i wmesto te da natowarqt kotkite - az i jenata se natowarwame i si otiwame pri tqh ...
Wajen e krainiq rezultat - che sme si pri nashite dechica :D
Изображение
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

djredhat написа:ssttoo : nema pare, no tengo dinero, y a pas d'argent ...
ima 2 warinata :
1. (po-neweroqten) namiram si normalna rabota i edna pyrwite ni griji shte e da ni gi izratqt milite kotenca.
2. (po-weroqten) piswa mi na k-ra i wmesto te da natowarqt kotkite - az i jenata se natowarwame i si otiwame pri tqh ...
Wajen e krainiq rezultat - che sme si pri nashite dechica :D
Има и трети вариант - взимате си канадски котенца... Е, няма да са вашите, но пак ще заслужат обичта ви...
Пък и като си идвате в БГ, може да ги водите на гости при тукашните ви котета - да крепне българо-канадската котешка дружба! :D
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Pipi
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 6:59 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Pipi »

Sven написа:...abe Pipi, ti zaradi ku4eto ili zaradi sebe si 6te hodi6 v Canada? :)
:lol: Добър въпрос. :lol: Ето ти един отговор. Хората правят всичко заради себе си. Дори, когато казват, че е заради друго, към крайния резултат се добавя и собственото им удовлетворение и облага (не само материална, разбира се) от свършеното. Аз ще отида заради себе си. Но всичко ми се свива при мисълта, че ще го оставя тук. То не е човек, не можеш да му пишеш или да му се обаждаш, когато ти се прииска. Т. е. пак заради себе си, не мога да се разделя. Има и друго - кучетата се привързват към човека и много тежко преживяват разделите. Когато собственикът на бабата на моето куче почина, тя почти умря. Нужни бяха невероятни усилия да я вдигнем на крака. Но остана тъжна до края на живота си. Не мога съзнателно да причиня това.
Предполагам, че ще ми се разкаже играта от разходи, ветеринари (не, че и тук не ги плащам) и т. н., но явно това е цената, която трябва да платя за няколко години с кучето си. :)
Pipi
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 6:59 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Pipi »

djredhat написа:1. (po-neweroqten) namiram si normalna rabota i edna pyrwite ni griji shte e da ni gi izratqt milite kotenca.
По-невероятен, но по-добър. :)
Jupiter
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2003 10:22 pm

За кучето

Мнение от Jupiter »

Здравей Пипи!!!!!!!

Не се притеснявай въобще, можеш спокойно да си вземеш кучето с теб!!! Аз дойдох преди 1 година с моето куче и почти нямах проблеми . Няма карантинен период на летището, плащаш си таксата и готово.Ако те интересуват подробности относно пренасянето на домашния си любимец можеш да ми пишеш.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Re: За кучето

Мнение от Sneji »

Jupiter написа:Здравей Пипи!!!!!!!

Не се притеснявай въобще, можеш спокойно да си вземеш кучето с теб!!! Аз дойдох преди 1 година с моето куче и почти нямах проблеми . Няма карантинен период на летището, плащаш си таксата и готово.Ако те интересуват подробности относно пренасянето на домашния си любимец можеш да ми пишеш.
А защо не опишеш всичко тук, така че и други да почерпят от твоят опит. И още по-добре, описаното може да влезе като любопитна подробност в портала - така ще помогнеш на повече хора.
jany
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:59 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от jany »

Ne e zadaljitelno kucheto da patuva s cargo, daje ne znam dali e vazmojno s cargo. Prosto kam bileta na patuvashtie se vpisva che ima "pets", a za jivotnoto se plashta bilet i patuva v specialno otdelenie v kletka, koiato e strogo reglamentirana za vsiaka aviokompania i predi da letite triabva da znaete s koia kompania letite i sled tova da pravite ili kupuvate kletkata. Jivotnoto patuva s vashia samolet i na vseki stop ili transver, mojete da si vijdate jivotnoto.
Moia savet e ako vzimate jivotno, v nikakav sluchai ne patuvaite s Britsih prez Anglia - tam ima karantina dori za tranzitni jivotni, kakto shte e vashia sluchai. T.e. kucheto vi shte ostane v Anglia i ia go vidite, ia ne.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

jany написа:Ne e zadaljitelno kucheto da patuva s cargo, daje ne znam dali e vazmojno s cargo. Prosto kam bileta na patuvashtie se vpisva che ima "pets", a za jivotnoto se plashta bilet i patuva v specialno otdelenie v kletka, koiato e strogo reglamentirana za vsiaka aviokompania i predi da letite triabva da znaete s koia kompania letite i sled tova da pravite ili kupuvate kletkata. Jivotnoto patuva s vashia samolet i na vseki stop ili transver, mojete da si vijdate jivotnoto.
Moia savet e ako vzimate jivotno, v nikakav sluchai ne patuvaite s Britsih prez Anglia - tam ima karantina dori za tranzitni jivotni, kakto shte e vashia sluchai. T.e. kucheto vi shte ostane v Anglia i ia go vidite, ia ne.
Може като карго - зависи от авиокомпанията. Иначе физически те са си в това специално отделение, а не с багажа на -50 градуса. Проблемыт идва когато има много малко време при прекачване. И още нещо - преди няколко години в Англия нямаше карантина за транзитни животни. Ако не бяха транзитни, беше наистина много дълга. Затова казвам да се провери с авиокомпанията.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

...

Мнение от balbi »

Sven nqma da te pitam dali si imal ku4e shtoto takyv vypros bi zadal 4ovek kojto e nqmal ku4e.:)
Pipi take care - no problem s ku4eto i az mislya da trygvam s ku4e i kotka. Moje i tiger da SI vzema.
Platil sym si taxite navremeto i shtom sa mi dali PR karta na4i shi da ma tyrpyat :P
Aj du skoro v Canada da si izvejdame dogovete napred nazad:)
Viki
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 7:33 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Viki »

Извинявам се предвартелно на хората, които не ги интересува въпросната тема. Но въпросите, които имам вече са много наболяли.
Те са към хората, които са пренесли своите кучета - има ли карантинен период в Канада и каква е таксата за внасяне на животното, а също и колко е струвал билета с компанията, която сте ползували. Предварително ви благодаря эа информацията. И ако моята "красавица" пътува с нас му обещавам едно "голямо облизване" от нея. :D
Заключено