Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от emis »

Здравейте и от нас!И ние сме в процес на подготвяне на документи и се надяваме,че да края на август ще сме ги пуснали.Аз съм водещия кандидат и въобще не съм учил френски,но започнах с частен учител от ноември миналата година и долу горе вече разбирам някой неща.
ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ СЪМИШЛЕНИЦИ И УСПЕХ!!!
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
ci76
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 7:54 am

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от ci76 »

Здравейте и от нас! И ние започваме процедурата, няма време повече за чудене :) Ако всичко е наред, надявам се в края на октомври да пуснем документите. Ще се борим и с френския :sweat: Успех на всички решили да направят крачката. :)
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от karelia79 »

Здравейте, след 5 месеца подготовка на документи, поради всякакви непредвидени обстоятелства, най-после и ние сме готови...Така че до седмица се надявам да ги изпратим. Иначе с френския вървим бавно напред: мъжа ми изкара ниво А1 в АФ, но за съжаление е много зле. Вероятно ще го кара втори път. Аз в момента карам В1 и мисля, че ще постигна едно сравнително добро ниво до интервюто. Мислим през ноември или декември да се явим на TCFQ в ИЧС, а през февруари на ДЕЛФ във Варна.
Между другото, днес учителката ни по френски каза, че предстоящите промени в програмата вероятно ще бъдат обявени през м.октомври, така че пускайте по-бързо документи.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от balbi »

karelia79 написа:Здравейте, след 5 месеца подготовка на документи, поради всякакви непредвидени обстоятелства, най-после и ние сме готови...Така че до седмица се надявам да ги изпратим. Иначе с френския вървим бавно напред: мъжа ми изкара ниво А1 в АФ, но за съжаление е много зле. Вероятно ще го кара втори път. Аз в момента карам В1 и мисля, че ще постигна едно сравнително добро ниво до интервюто. Мислим през ноември или декември да се явим на TCFQ в ИЧС, а през февруари на ДЕЛФ във Варна.
Между другото, днес учителката ни по френски каза, че предстоящите промени в програмата вероятно ще бъдат обявени през м.октомври, така че пускайте по-бързо документи.

А ако промените са във ваш интерес и пуснете документите след влизането им? ;)
GeSho
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 8:28 am
Местоположение: Търговище

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от GeSho »

balbi написа:А ако промените са във ваш интерес и пуснете документите след влизането им? ;)
balbi, това само предположение ли е или имаш нещо конкретно в предвид ?
DSC Виена - 15.09.2011г.
Интервю - 06.09.2013 г
Сидни - 08.10.2013
Баркодове - 26.11.2013г.
Медицински - 12.02.2014
Покана за визи - 05.03.2014
Визи - 05.04.2014
Полет до Монреал - 26.05.2014
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от karelia79 »

Вярно е, че съществува и този вариант на практика. Но доколкото бяха коментирани обсъжданите промени, ние лично предпочитаме да пуснем възможно най-скоро! ;) А и си изчаках чакането както се казва...
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от tonich »

karelia79 написа:...А и си изчаках чакането както се казва...
Споко, чакането тепърва предстои! :)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от karelia79 »

Знам, че е така, ама 5 месеца подготовка на документи наистина ми се стори доста. Усещането ми някакси е, че като подадем веднъж документите - все едно с половин крак сме в Канада... :wasntme:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от sudju4e »

Мн грешно усещане... за съжаление :(
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от emili_vn »

Странни усещания имате, наистина.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от Joya »

karelia79 написа:Знам, че е така, ама 5 месеца подготовка на документи наистина ми се стори доста. Усещането ми някакси е, че като подадем веднъж документите - все едно с половин крак сме в Канада... :wasntme:
Какво им поготвяте на тия документи по 5 месеца ? Моите ги подготвих за 1 седмица барабар с преводи нотариални заверки и паспорти .....
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от fandjo »

balbi написа: А ако промените са във ваш интерес и пуснете документите след влизането им? ;)
обикновено в законотворчеството по цял свят се спазва и прилага принципа на действие на по - благоприятния за гражданина нормативен акт, т.е. ако документите се подадат в момента по сегашните критерии и след това те бъдат променени, като изисквания например към възраст, сем. положение, образование и др., ако не отговаряте на новите се прилагат старите такива от нормативната база действала към момента на изпращане; и обратно ако подадете документи сега и малко не ви достига, но в процеса на разглеждане на документите ви настъпят изменения, които са благоприятни за вас, те започват да действат веднага, освен ако не е упоменато изрично, че например от 01.01.2012г. влизат в действие тези правила, а получените до еди коя си дата ще се разглеждат по тези и тези.. :geek: бюрокрация няма как...
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от kamy »

Какво им поготвяте на тия документи по 5 месеца ? Моите ги подготвих за 1 седмица барабар с преводи нотариални заверки и паспорти .....
Тонът ти ми се стори малко остър, може би хората не са имали пари да подготвят всичко така бързо като теб, или ред други причини. Моите както бяхе преведени от преди години и ми оставаха само 3-4 документа, пак ми отне 2 месеца покрай другите ми ангажименти и липса на средства.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от Joya »

Въобще не е остър, така ти се е сторило, може би си изнервена от чакането. И ние сме така, спокойно!
Просто ми е интересно, затова попитах. Всеки сам си знае.....
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от martatabs »

karelia79 написа:Знам, че е така, ама 5 месеца подготовка на документи наистина ми се стори доста. Усещането ми някакси е, че като подадем веднъж документите - все едно с половин крак сме в Канада... :wasntme:
С половин крак ще сте, когато сте на етап подаване на документи за Букурещ, тоест, като Ви мине интервюто.
Joya написа:Какво им поготвяте на тия документи по 5 месеца ? Моите ги подготвих за 1 седмица барабар с преводи нотариални заверки и паспорти .....
За протокола, моите ги подготвях 8 месеца....има други фактори, не е само желанието. :handshake:
Публикувай отговор