Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Julianaraia
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 2:06 am

Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от Julianaraia »

Здравейте! Ако има такива като нас, които са взели решението за имиграция и тепърва им предстои да започнат да попълват документи, да превеждат документи и т.н. предлагам да го правим заедно и да обменяме информацията тук, като смятам ,че така ще си бъдем изключително полезни един на друг...Ако мислите като мен и желаете да споделяте опита си , може да го правим тук....
За сега, което аз разрах е, че ще трябва да се снабдя с всички документи относно образование, работа , стажове, служебни бележки, актове за раждане, паспорти, снимки, да ги преведа и легализирам....След което с 690 CD да ги изпратя във Виена...Правилно ли съм разбрала?
А искам да попитам дали всичките документи относно работа и образование ще трябва да се набавят и за спътника ми - т.е. бащата на детето ми?
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от karelia79 »

Здравей, има много теми по въпроса и да, всички документи са необходими и за партньора. Иначе има доста хора, които все още подготвяме документи и не сме ги изпратили към Виена. Що се отнася до таксите към Виена - те са Requérant principal 395 $ CA
Époux, conjoint de fait 152 $ CA
Chaque enfant à charge 152 $ CA
Впоследствие има и доста други такси. За всичко има информация във форума, и в wiki. Обърни внимание, че се плануват промени в програмата, така че е добре да побързате. Как сте с френския?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от azzura »

Нотариална заверка на копията + превод, без легализация.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Julianaraia
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 2:06 am

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от Julianaraia »

Относно промените в програмата бихте ли ми казали къде мога да прочета за това, да не се окаже, че няма да сме актуални...А относно фринския сме "0"- нито аз , нито той е учил, но ще си вземем учител у дома да идва и да се готвим двамата заедно за интервюто...
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от karelia79 »

Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от Victualia »

Здравейте,
записвам се и аз - ние също решихме да подадем документи за Квебек, аз съм водещ кандидат, тъй като събирам доста повече точки от мъжа ми според предварителната оценка. Относно френския - високо ниво (В2), но..... от преди доста години :rofl: (посещавах френския институт), така че сега започвам да "изтупвам прахта" от знанията си ... Професия - химик, до тук добре, но ще трябва доста да се постарая и да имам късмет да ми признаят стаж по специалността, защото тук е малко "трики" момент с моята работа и за това обмислям какви ли не варианти, само и само да си заслужа точките за област на образованието, че с възрастта си (37) не спечелвам кой знае колко :?:

Ще следя с интерес темата, и се надявам да сме си от взаимна помощ. Другата неделя започвам уроците по френски, вече съм дала за превод дипломите, така че с пълна пара напред ;) Наистина се налага да се действа експедитивно, защото предполагам, че готвените промени няма да бъдат в полза на ... "зрели" кандидати като наша милост :D
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от pavelyankov »

Victualia, успех ! Мога да ви посъветвам да пращате документите до Виена по-скоро, за да не губите повече точки по фактора възраст. А докато ви дойде интервюто ще сте напреднали с френския. Успех !
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от Desito »

Здравейте и аз също се записвам да следя темата. Ние със съпругът ми подготвяме докумети за Квебек. Силно се надявам до края на юни да сме ги подали, защото обмисляме това кандидастване вече 1 година ;) Сега учим усилено френски.
П.С. Ако някой може да ми предложи някой заклет преводач в София ще съм благодарна. Изчетох темата за преводачите,както и в wiki-то. Но още не сме си избрали :)

Успех на всички поели по не лекия път на емиграцията.
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от balbi »

Изберете си някой от Канада като преводач, за да не плащате два пъти пари за преводи!
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от Victualia »

pavelyankov написа:Victualia, успех ! Мога да ви посъветвам да пращате документите до Виена по-скоро, за да не губите повече точки по фактора възраст. А докато ви дойде интервюто ще сте напреднали с френския. Успех !
Благодаря много, pavelyankov ;) От твоята уста - в Божиите уши, както се казва!
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Sissoko
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 1:58 am

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от Sissoko »

balbi написа:Изберете си някой от Канада като преводач, за да не плащате два пъти пари за преводи!
Искам да попитам в такъв случай как се действа с изпращането на заверените копия до преводача в Канада и получаването на преводите от него, при положение, че ние сме в България. Явно пропускам нещо :)
Благодаря.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от balbi »

Договаряте си директно с преводача, но според мен наистина няма смисъл да се дават два пъти пари за преводи на едни и същи документи!
Аватар
hellstorm
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 2:49 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от hellstorm »

Victualia успех и от мене - химиците трябва се потдържаме :D . Хич да не те притеснява интервюто особено ако ти признаят стажа. При мене преди две години мина като песен - с моя смешен френски :lol: . Химията си е химия.
Je respecte ton avis, mais c'est pas le mien donc c'est pas le bon.
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от Victualia »

Hellstorm,
баш ми е драго, колега! Много благодаря за добрите пожелания! Да, химията си е супер ;)
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
vennyst
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:02 pm
Местоположение: Dely Orman

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от vennyst »

Здравейте и от нас.

Ние ще сме готови с документите до Виена около началото на септември.

Аз тази седмица започнах уроци по френски т.е. все още съм 0, а съпругът ми е 0х0х0 :). Аз ще съм водещият кандидат. И двамата сме над 30, професиите и образованието ни НЕ са търсени, имаме две деца под 12г.
28.10.2011 - документи Виена
02.11.2011 - получени във Виена
29.02.2012 - осребрен чек
27.04.2012 - акюзе по ел. поща
Публикувай отговор