Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от pumpy »

Това е идеален отговор. Реално за имиграционните ти не си женена и съпругът ти няма никакво отношение към твоята имиграция.
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от GRus »

Всъщност има отношение - без негово участие не бих могла да приключа процедурата. При подаването на документи за Букурещ той също попълва документи каквито попълвам и аз, въпреки че не кандидатства за емиграция. Освен това той също трябва да се подложи на медицински изследвания като член на семейството. Така че няма как да се финализира процедурата без негово участие. Затова didico, ако решиш да започнеш процедура по емиграция трябва да си сигурна, че съпругът ти е съгласен.
If everything seems under control you're just not going fast enough
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от IFF »

Още ли пишете по тая тема :rofl: това е батето!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от Koko »

IFF написа:Още ли пишете по тая тема :rofl: това е батето!
Не е той.
Май само Grus написан нещо смислено и вярно по темата, дали да не мина с метлата?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
didico
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 5:08 am

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от didico »

темата е много интересна и сериозна.И може би е забавна за някои които се забавляват по форумите.Аз съм сериозна в намеренията си да емигрирам. и ще направя всичко необходимо за да предоставя нещо по добро за децата си.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от pumpy »

didico написа:темата е много интересна и сериозна.И може би е забавна за някои които се забавляват по форумите.Аз съм сериозна в намеренията си да емигрирам. и ще направя всичко необходимо за да предоставя нещо по добро за децата си.
Това е много похвално, замо разбери, че докато си омъжена зависиш от човека до теб на един или друг етап от процедурата. Когато това е ясно и той те подкрепя всичко е ОК.
didico
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 5:08 am

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от didico »

Аз знам ,че завися от него.Все пак децата са и негови.Но когато има езикова бариера,а и нежелание да се пробива тепърва на непозната територия няма какво да се направи освен съдействие.С риск да обидя мъжката част,Жените са по-силната част от Човечеството ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от pumpy »

didico написа:Аз знам ,че завися от него.Все пак децата са и негови.Но когато има езикова бариера,а и нежелание да се пробива тепърва на непозната територия няма какво да се направи освен съдействие.С риск да обидя мъжката част,Жените са по-силната част от Човечеството ;)
Ти явно не разбираш...не става изобщо дума за децата: твоята лична имиграция може да не стане ако той не попълни с теб документи до Букурещ и ако откаже да се яви на медицински преглед. Децата са съвсем отделна разправия и аз лично не бих пуснал моите на майната си, смао защото "майката е по-силната". Явно силата ти не е в четенето и разбирането на написаното тук ;) без да се обиждаме, разбира се ...
didico
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 5:08 am

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от didico »

знаеш ли,аз не се обиждам,щом пиша тук.не знам дали си семеен.и чета непрекъснато във форума.доста от дискутиращите са негативно настроени.и децата ми не са на майната си ако съм аз с тях.забравих да спомена че имаме роднини в Канада.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от pumpy »

didico написа:знаеш ли,аз не се обиждам,щом пиша тук.не знам дали си семеен.и чета непрекъснато във форума.доста от дискутиращите са негативно настроени.и децата ми не са на майната си ако съм аз с тях.забравих да спомена че имаме роднини в Канада.
Явно не се разбираме:
Аз като баща не бих пуснал децата на майната си и ако аз съм в БГ, а децата ми в Канада, това е на майната си. Освен ако тези деца не са си твои само и тогава съпруга ти няма нищо против да ги няма, заедно с теб. Явно съм семеен и имам деца.
Абе изобщо действай напред. Знай, че зависиш и ти и децата от желанието на мъжа ти/баща им, да се яви където и когато трябва и да подпише необходимите документи. От там нататък емоции не ми се обсъждат. Успех.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от Koko »

didico написа:Ако съм семейна,а съпруга ми не желае да емигрира мога ли да си пусна документите заедно с една приятелка.Смятам да взема и децата с мен.Аз ще съм водещият кандидат.Не знам дали няма да ми направят проблем емиграционните за това.
Didico, ако съм на твое място бих направил следното:

Първо, бих проучил доста по-внимателно и детайлно имиграционните процедури за Канада – официалният сайт на канадското правителство, както и Уикито на форума са добро място за начало. Докато не си наясно дали покриваш изискванията и какво се прави за да имигрираш без съпруга си (което е възможно, но все пак с неговото знание и съгласие), всичко останало ще са само теоритични разсъждения.

Второ, бих проучил доста внимателно какви са възможностите за реализация в Канада. За доста професии е нужно допълнително доучване, което отнема и време и средства, а за сам родител с две деца това ще бъде още по- трудно. От друга страна, без нормална работа едва ли ще си в състояние да осигуриш нормално бъдеще на децата си, а това ако правилно разбирам е идеята.

Трето, един сериозен разговор с половинката какво наистина смятате да правите – имиграцията не е шега, самата процедура отнема време и изисква човек да се захване с нея сериозно, а от това което си написала всъщност някак излиза че хем той не иска да тръгва, хем че има вероятност след някоя и друга година все пак да го направи. Не знам дали сте наясно че има и друг вариант – да минете заедно процедурата, като ти си водещ кандидат, а вече след това ако съпруга ти е получил статут на постоянно пребиваващ в Канада, в крайна сметка би имал около 3 години време да отсъства от Канада без да си загуби статута – време през което бих могли наистина да решите какво да правите по-нататък.

В допълнение – фактора мотивация наистина е много важен, но това на което сме ставали свидетели на няколко пъти с хора пишещи във форума е че силната мотивация да се напуснe България (предвид не особено розовата действителност там) не винаги се оказва достатъчна след това човек да успее да се установи успешно в Канада. Все пак двете държави в крайна сметка са доста различни и е грешка за Канада да се съди с български аршин.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от optics »

Може и да не е батето, обаче това писане с по една-две думи, въобще казано - изнервя.
Не ми стана ясно първоначалния отговор задоволителен ли беше или има и нещо друго.
Темата се измества в странична посока и изглежда, че питащият няма нищо против, тоест или вече всичко се е изяснило (което ме съмнява) или първоначалното питане е било просто ей тъй лаф да става. Примерно не се разбра нищо за приятелката. Щото ако не сте лесбийки и някоя просто ти е приятелка, тогава израза "да кандидатстваме заедно" означава че всеки си кандидатства сам и само си говорите кой кво е направил, но между двете кандидатури няма нищо общо.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от Koko »

didico написа:знаеш ли,аз не се обиждам,щом пиша тук.не знам дали си семеен.и чета непрекъснато във форума.доста от дискутиращите са негативно настроени.и децата ми не са на майната си ако съм аз с тях.забравих да спомена че имаме роднини в Канада.
Това за роднините в Канада съм го пропуснал.
Сериозен и откровен разговор с тях също не би бил излишен - с какво и до колко наистина биха се ангажирали да ти помогнат, като е хубаво и те и ти самата наистина да имате яснота с какво и до колко те се ангажират и какво ти самата очакваш от тях, защото едно сериозно разминаване между твоите очаквания и реалния ангажимент от тяхна страна може да се окаже доста горчиво разочарование и да ти създаде доста непредвидени проблеми.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Traci
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 3:31 pm

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от Traci »

Темата е интересна и сериозна. Тези форуми са информативни и уж да са в някаква помощ и полза на задаващите въпроси. Интересен е факта, че емигриралите вместо да помогнат по някакъв начин /ако са достатъчно компетентни/ на питащите започват заядливо и по най - нецелесъобразен начин да отговарят. Има чатове, фейсбук и темподобни места за подобни приказки. Бъдете благосклонни към задаващите въпроси, за да се допитват до тук, вероятно и вие сте го правили някога, значи тези хора имат нужда от някаква помощ. Благодаря Ви!
Бацето69
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 1:13 pm

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от Бацето69 »

GRus,плащай си емиграционните такси и не се ядосвай като ти откажат в Букорещ! Те тук местните са с по 5 деца от 7 бащи и живеят на социална помощ. Вярваш ли, че ще вземат още една самотна майка с деца да я издържат? Аз вярвам,че ще ти вземат всичките такси за обработка на документите до последно ниво и тогава ще ти откажат- това е бизнес мила наивнице!
Публикувай отговор