Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
didico
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 5:08 am

Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от didico »

Ако съм семейна,а съпруга ми не желае да емигрира мога ли да си пусна документите заедно с една приятелка.Смятам да взема и децата с мен.Аз ще съм водещият кандидат.Не знам дали няма да ми направят проблем емиграционните за това.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от Павел »

Може - първо се развеждате със съпруга си, после заживяваш с приятелката си на лесбийски начала, нещо което трябва да докажеш и после подавате като common-law partners. Препоръчително е водещата да изглежда по-дайки.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
didico
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 5:08 am

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от didico »

Е добре де,аз не искам да се развеждам.След 3 години може да дойде при мен.и какво означава по-дайки?? ;)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от prace »

какво значи след 3 години може да дойде при мене?
защо не тръгне от сега с тебе?
Глупости.
didico
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 5:08 am

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от didico »

попитах може или не може?
lucio
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 6:30 pm

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от lucio »

Не може.
didico
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 5:08 am

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от didico »

Защо?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от pumpy »

didico написа:Защо?
Защото докато си семейна си ходите двамцата заедно. Или кандидатствате и двамата и той после не заминава или серазвеждате и всеки си прави каквото си иска. Ако обаче минете двамата процедурата и той ти носи точки и един ден не се появи в Канада, бъди готова да обясняваш години по-късно през имиграционните за гражданство защо си ги лъгала преди години, когато си получавала имигранстките визи. Защото мъжът ти може да ти носи точки в процедурата и ако няма никакво намерение да имигрира, това си е като заблуждаване на имиграционните.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от optics »

didico, абе какви са тия фитили дето ги пускаш ?

Отличителна черта на подобни теми - питащия пуска по една две думи и се муси що не му пишат фермани.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
didico
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 5:08 am

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от didico »

:D :D :D :D ще взема да се засмея най-добре.И какво толкова ако не иска някой да емигрира.Плюс това не знае език и редица други....
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от ivandaman »

didico написа::D :D :D :D ще взема да се засмея най-добре.И какво толкова ако не иска някой да емигрира.Плюс това не знае език и редица други....
Ти на луда ли се правиш или к'во?? Семейство ли сте или не сте? Заедно ли сте или не сте? Искате ли да сте заедно или не знаете какво искате?

Емиграцията да не би да е като да се преместиш от Люлин в Дружбва ??? Това е процес при който трябва да се мобилизира цялата емоционална и физическа енергия, при който или трябва да имаш тоталната безрезервна подркрепа и разбиране на човека до теб или въобще не трябва да има човек до теб, за да можеш да се концетрираш изцяло върху процедурата...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от Bistra »

Павел написа: Препоръчително е водещата да изглежда по-дайки.
:rofl: :rofl: :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от GRus »

След тая реакция към питащата доста се колебах дали да се включа, но все пак с риск да ви възмутя още повече ще споделя какво мисля.
Аз съм в твоята ситуация didico - омъжена съм и кандидатствам самостоятелно с дете. Причините са достатъчно основателни, за да предприема действия за емиграция и достатъчно лични, за да ги обсъждам тук.
Та, това което исках да ти кажа е, че е съвсем възможно да кандидатстваш самостоятелно с децата. Аз преминах интервюто без никакъв проблем, сега съм на фаза Букурещ. Фактът че кандидатствам самостоятелно до момента не ми е попречил по никакъв начин на процедурата. Проблем би могла да имаш ако съпругът ти е против да пусне децата, защото към документацията се изисква да се приложи декларация от другия родител, че не възразява те да емигрират с теб. Но ако той е съгласен и ти събираш достатъчно точки, то проектът ти за емиграция е напълно реалистичен.
Колкото до приятелката ти - тя би трябвало да подаде самостоятелна кандидатура и също да покрие минималните точки.
Пожелавам ти да вземеш правилното за теб решение.
If everything seems under control you're just not going fast enough
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от pumpy »

GRus написа:След тая реакция към питащата доста се колебах дали да се включа, но все пак с риск да ви възмутя още повече ще споделя какво мисля.
Аз съм в твоята ситуация didico - омъжена съм и кандидатствам самостоятелно с дете. Причините са достатъчно основателни, за да предприема действия за емиграция и достатъчно лични, за да ги обсъждам тук.
Та, това което исках да ти кажа е, че е съвсем възможно да кандидатстваш самостоятелно с децата. Аз преминах интервюто без никакъв проблем, сега съм на фаза Букурещ. Фактът че кандидатствам самостоятелно до момента не ми е попречил по никакъв начин на процедурата. Проблем би могла да имаш ако съпругът ти е против да пусне децата, защото към документацията се изисква да се приложи декларация от другия родител, че не възразява те да емигрират с теб. Но ако той е съгласен и ти събираш достатъчно точки, то проектът ти за емиграция е напълно реалистичен.
Колкото до приятелката ти - тя би трябвало да подаде самостоятелна кандидатура и също да покрие минималните точки.
Пожелавам ти да вземеш правилното за теб решение.
Можеш ли само да й кажеш съпругът ти декларирал ли е някъде, че НЯМА да имигрира с теб или си е прикачен и ще получи и той документи само защото сте женени. Защото в крайна сметка има две възможности: или документи получавате и двамата или само ти. Веднъж, когато човек си отговори на този въпрос и най-вече го оформи документално няма никакъв проблем да си имигрира както си иска.
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: Ако съм семейна ,а съпруга ми не желае да емигрира?

Мнение от GRus »

Вече и го казах - кандидатурата ми е самостоятелна - без conjoint de fait - съпругът ми не е "прикачен" по никакъв начин и не носи точки, ако това имаш предвид. Не е нужно да декларира, че няма да емигрира, защото просто не фигурира в досието ми като придружаващ кандидат и естествено - няма сертификат за селекция. Впоследствие ако реши да се пресели и той ще трябва да го направим чрез процедура за спонсориране най-вероятно. Това е.
Последно промяна от GRus на Чет Юни 16, 2011 2:28 pm, променено общо 1 път.
If everything seems under control you're just not going fast enough
Публикувай отговор