Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от krisskka »

Здравейте и от мен!
И ние започваме с подготовката на документите и с ученето на френския. Ще бъдем аз -водещ кандидат, съпругът ми и две деца на по 2 и 5г. Единственото, което ме притеснява преди започване на процедурата е относно децата, тяхното образование там и дали, разбира се живот и здраве да стигнем до там, ако ни дадат визи да тръгнем всички заедно или да се върнем за тях след като сме осигурили жилище и работа. Ще трябва да се оправяме сами, тъй като нямаме познати, които поне на летището да ни посрещнат, но предполагам и се надявам всичко да бъде наред. Имаме доста време докато трае процедурата, за да се подготвим относно живота, жилището, работата и всичко свързано с живота в Квебек.
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
klemensia
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 3:19 am

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от klemensia »

Здравейте,ние също смятаме да кандидатстваме за Квебек,въпреки че все още не сме започнали с подготовката на документите.Дори не знаем откъде да започнем.Четем тук там каквото ни интересува,теста го минахме...Основният какдидат е мъжа ми,макар че аз съм по-инициативната в случая и повече се ровя да науча детайли относно емиграцията.Нова съм и във форума.Надявам се наистина да се сприятелим и да си помагаме през "дългия път" на емиграцията.
Нашата ситуация е особена,затова изчакваме отговор на един важен въпрос от страна на Канадското посолство във Виена.
Аз съм на 23г.,мъжа ми е на 33 и имаме дъщеря на 3 години.
Дъщеря ми е родена в Ню Йорк и е с американско гражданство.Историята ни е доста дълга за разказване,но най-вероятно интересна за много хора.
Надявам се с течение на нашата комуникация тук да успея да ви разкажа историята ни,а и да дадете някой съвет.
Аватар
acsior
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 7:33 pm
Местоположение: София

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от acsior »

hellstorm написа:... Хич да не те притеснява интервюто особено ако ти признаят стажа. При мене преди две години мина като песен - с моя смешен френски ...

От извество време почти само чета какво се случва тук из форума и съм останал с впечатление, че май нещата в момента относно интервюто и нивото на френския не са същите като от преди две години... :?:
Rock 'N' Roll
Аватар
hellstorm
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 2:49 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от hellstorm »

acsior написа:
hellstorm написа:... Хич да не те притеснява интервюто особено ако ти признаят стажа. При мене преди две години мина като песен - с моя смешен френски ...

От извество време почти само чета какво се случва тук из форума и съм останал с впечатление, че май нещата в момента относно интервюто и нивото на френския не са същите като от преди две години... :?:
Това пък какво значи. Всеки интервюиращ е различен. Преди 5 - 10 няма значение годините. Под смешен разбирам ниво 7 което ми писа. Ако не тебе не ти е смешно тихо и това е.... темета е да се запознаем и просто казах здравей на колега. Да не смей да пише нещо човек в този форум от спамери....
Je respecte ton avis, mais c'est pas le mien donc c'est pas le bon.
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от Karadjova »

hellstorm написа:Victualia успех и от мене - химиците трябва се потдържаме :D . Хич да не те притеснява интервюто особено ако ти признаят стажа. При мене преди две години мина като песен - с моя смешен френски :lol: . Химията си е химия.
:) Привет и от мен, искам да попитам и в Монреал ли си вече химик-признат или поне работиш ли нещо близко до химията? Намира ли се работа?
Интересувам се, защото аз в Бг работя в химична лаб. от 5 години и се надявам и там да успея да намера такава работа:)
Благодаря за споделеното мнение ;)
Аватар
acsior
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 7:33 pm
Местоположение: София

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от acsior »

hellstorm написа:
acsior написа:
hellstorm написа:... Хич да не те притеснява интервюто особено ако ти признаят стажа. При мене преди две години мина като песен - с моя смешен френски ...

От извество време почти само чета какво се случва тук из форума и съм останал с впечатление, че май нещата в момента относно интервюто и нивото на френския не са същите като от преди две години... :?:
Това пък какво значи. Всеки интервюиращ е различен. Преди 5 - 10 няма значение годините. Под смешен разбирам ниво 7 което ми писа. Ако не тебе не ти е смешно тихо и това е.... темета е да се запознаем и просто казах здравей на колега. Да не смей да пише нещо човек в този форум от спамери....
Това значи:
1-во - просто изразявам мнение;
2-ро - не знам защо си решил, че някой се заяжда с тебе...;
3-то - не си ти тоя, дето ще ми казваш "тихо"
4-то - относно спамерите можеш да се поогледаш към другите профили, а не към мен. Освен това да присвояваш квалификации на някой, който е написал 3 мнения до сега във форума е доста несериозно.

Задръж негативното си отношение за себе си, ако обичаш. Аз не съм тръгнал тука да пиша с подобно отношение и настроение към никой.
Rock 'N' Roll
Аватар
hellstorm
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 2:49 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от hellstorm »

Това значи:
1-во - просто изразявам мнение;
2-ро - не знам защо си решил, че някой се заяжда с тебе...;
3-то - не си ти тоя, дето ще ми казваш "тихо"
4-то - относно спамерите можеш да се поогледаш към другите профили, а не към мен. Освен това да присвояваш квалификации на някой, който е написал 3 мнения до сега във форума е доста несериозно.

Задръж негативното си отношение за себе си, ако обичаш. Аз не съм тръгнал тука да пиша с подобно отношение и настроение към никой.[/quote]




Остави няма значение казаното казано. Важното е успех на новите с мечтите им.
Je respecte ton avis, mais c'est pas le mien donc c'est pas le bon.
Аватар
acsior
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 7:33 pm
Местоположение: София

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от acsior »

:) разбрахме се най-накрая...
аз също съм нов - към края на тази година евентуално ще подавам документи с жената и детето :)
Rock 'N' Roll
Аватар
hellstorm
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 2:49 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от hellstorm »

Какво да кажа освен успех и лека процедура без забавяне. Не му мисли натисни френския другото е лесно.
Je respecte ton avis, mais c'est pas le mien donc c'est pas le bon.
iliyana74
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 8:14 am
Местоположение: Варна

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от iliyana74 »

Здравейте и ние да се запишем тук със съпругът ми.Започнахме подготвянето на документите по процедурата.Мислим до август месец да сме готови с подаването,а може и по-рано.Успех на всички и късмет от нас!!! :)
01.09.2011 - Varna
02.09.2011 - DCS Vienne
24.11.2011 - Осребрен чек
22.02.2012 - Accusé de réception
Аватар
Rambler
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 4:40 am
Местоположение: Сопот, България
Обратна връзка:

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от Rambler »

Здравейте, и аз да се запиша. От доста време подготвяме документите и се надявам до края на Август да сме подали документите. За сега учим френски и се подготвяме да видим какво ще излезе. Пожелавам успех на всички които са започнали или ще започнат процедурата. Подали сме и за зелена карта, което стане първо там ще е.
12.02.2011 - Първи урок по Френски

http://immigration2quebec.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от martatabs »

Рамблер, подавате документи за Квебек, харчите сума пари, и чакате за зелена карта!? Ако спечелите Зелена карта, ,какво правим с Квебек и всичките средства вложени в тази процедура? За зелена карта също ще ви трябват средства. Просто питам, нали може?
Аватар
Rambler
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 4:40 am
Местоположение: Сопот, България
Обратна връзка:

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от Rambler »

Може разбира се. Което стане първо, това. Финансови притеснения за сега няма ( да се надяваме, че няма да има ). Аз съм по за Канада, но пуснах и за зелена карта въпрос на късмет.
12.02.2011 - Първи урок по Френски

http://immigration2quebec.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
GeSho
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 8:28 am
Местоположение: Търговище

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от GeSho »

Здравейте и от мен,
и ние вече се решихме на тази крачка и започваме подготвянето на документите, като се надявам до септември най-късно да сме готови. Аз ще съм водещ на 32, а съпругата и дъщерята 1г. ще помагат. С френския сме малко над "0" , изкарахме Campus 1 - но преди години и сега преговаряме, а с английският сме много добре и двамата(но ученето на френски много ми обърква английскят) :worried: .
Инициативата да се запознаем е супер! - дори защо да не си организираме и една среща?! Мен от евентуалната емиграция най-много ме притеснява откъсването от приятели и роднини и затова се надявам тук да намерим нови приятели с които да си помагаме в предстоящият ни общ път.

Поздрави на всички и успех с процедурата!
DSC Виена - 15.09.2011г.
Интервю - 06.09.2013 г
Сидни - 08.10.2013
Баркодове - 26.11.2013г.
Медицински - 12.02.2014
Покана за визи - 05.03.2014
Визи - 05.04.2014
Полет до Монреал - 26.05.2014
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от kamy »

iliyana74 написа:Здравейте и ние да се запишем тук със съпругът ми.Започнахме подготвянето на документите по процедурата.Мислим до август месец да сме готови с подаването,а може и по-рано.Успех на всички и късмет от нас!!! :)
Скъпа Илияна, давай смело :)
Останаха ми 2 документа, които утре ще пусна за превод, събрах парите за първият чек, тази седмица очаквам да пусна документите! Не спечелих зелена карта, затова изчаквах досега. Аз съм водещия кандидат, на 28г с много добър френски и английски, мъжа ми не знае френски, детето ни е на 2г. Успех на всички, банда! :hai:
Публикувай отговор