Job market-а в Торонто....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от mortigur »

Californian написа: и също важат ли щатските дипломи в Канада? Че мисля като завърша училище да се преместя в Канада. :wasntme:
Познат приятел канадец, кандидатства за училище за пилоти тук. Приемат го и той взема заема, но понеже тукашното училище е с доста остаряла техника и освен това бензина е по скъп, той се мести да изкара училището в Щатите. След две години се връща, тук с достатъчно задължения много повече летателни часове и много по добре подготвен и тук не може да си намери работа. Всичките с които е почнал пилотското училище в Канада работят, само той не може вече 1 година да си намери работа.

Друга позната учителка, отново канадка. Завършва първи курс на тукашния колеж и отива да учи в Щатите. Довършва си там колежа и се връща тук. Следва приравняване на дипломи, приравняване на стаж и още куп глупости плюс три изпита, по специалноста. След още 2 години почва работа като учителка.

Не знам дали се признават, това което казвам са само фактите.
Taxation is theft.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от ivanko13 »

crusader написа:
ablood написа:
Californian написа:..многото конкуренция и това, че индийците са много силни по моите земи. В най-големите тук, съм имал интервюта и причината да не ме вземат са точно, че не съм индиец...
Тук пък някой друг ще ти е виновен, че не можеш да си намериш работа, отговаряща на самооценката ти.

Местните непрокопсаници най-често обясняват неуспехите си с кризата. Това, с индийската конкуренция е ново за мен. :y:
Освен местните непрокопсаници кризата засяга в една или друга степен всички - от непрокопсаниците до гениите. Надявам се осъзнаваш този простичък факт.
Най-засегнати в кризата са най-новите непрокопсаници... Ако безработицата в Канада е определена на 8%, то за редиците на новодошлите имигранти ще е към 20%... От там нататък гледаш да прокопсаш. Както се казва ,някои хора ни водят с обиколка две, ама нас това не ни събаря :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от ablood »

Аз не казвам, че кризата засяга само непрокопсаниците!

Просто на фона на уволнените поради некадърност, нарушения, неприязън и други подобни, тези които наистина са съкратени поради кризата са малцинство. Най-вече, понеже са за кратко, и веднага си намират нова работа.
А тези със ограничените способности си седят на социал и обвиняват кризата за неуспехите си. Или индийската конкуренция. ;)
ivanko13 написа:Най-засегнати в кризата са най-новите непрокопсаници... Ако безработицата в Канада е определена на 8%, то за редиците на новодошлите имигранти ще е към 20%...
Всичко е въпрос на желание. Работа има колкото си искаш. Просто някои хора имат проблеми с огромното разминаване между самооценката им и разарната им стойност.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от 7George »

Californian написа:Аз и за Монреал съм се замислил ама с френския никак ме няма за съжаление, и май май ще го бъде или Калгари или Бостън.
Ти си намери някъде работа, а пък климата, гледката и расови подробности май ще трябва да ги преглътнеш или свикнеш. После ще се местиш на по-предпочитано място, млад си имаш време.

Калгари - -30 става веднъж до дваж на зима, за -20 дето е по-обичайно, ще притичаш все от колата до срадите, щом си толкова нежен.
Embrace your climate change!
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от ivanko13 »

ablood написа:Всичко е въпрос на желание. Работа има колкото си искаш. Просто някои хора имат проблеми с огромното разминаване между самооценката им и разарната им стойност.
Без съмнение! Работа има навсякъде по света... Исках да кажа ,че понякога новопристигащ дори и от Калифорния или Масачузетс, може да се почувства ,като "пети на маса за бридж" .....
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от crusader »

ablood написа:Аз не казвам, че кризата засяга само непрокопсаниците!

Просто на фона на уволнените поради некадърност, нарушения, неприязън и други подобни, тези които наистина са съкратени поради кризата са малцинство. Най-вече, понеже са за кратко, и веднага си намират нова работа.
Този извод е базиран на личен опит, статистически данни или вътрешно убеждение в съществуването на абсолютна справедливост ?
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от bucca »

В Съри наистина има много индийци, но има и много бели местни канадци. Много от моите колеги живеят точно там.
Иначе Съри се води град с висока престъпност и е малко отдалечено, лично за мен. Не знам дали бих живяла там - до даунтаун е 40 минути с метрото, но това е ако живееш близо до метрото. Ако живееш по-далеч сигурно е към час и половина. Зависи къде ти е работата.

Павелянков, към Съри ли сте се насочили?
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от pavelyankov »

bucca, благодаря за инфото :)
Виждам, че в Съри квартирите са чувствително по-евтини и това ме кара да си мисля, че е по-кофти място за живеене. Засега сме се ориентирали към Бърнаби - струва ми се, че е в центъра на Големия Ванкувър и в който и край да си намериш работа ще е удобно за придвижване. Така ги виждам нещата от Бг, но дали в действителност е така, ще разберем след като пристигнем :)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Публикувай отговор