Job market-а в Торонто....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Job market-а в Торонто....

Мнение от Californian »

Мен пак ми се навъртат планове, че Торонто е по-хубаво от Бей Ареата....
и се замислих за пореден път.......да питам за джоб маркета как е сега, има ли подобрение
и също важат ли щатските дипломи в Канада? Че мисля като завърша училище да се преместя в Канада. :wasntme:
Главната причина заради която искам да се преместя е - Кофтият и ужасен климат в Канада с надеждата, че индийците са по-малко там.
Това ми е главния проблем тук, многото конкуренция и това, че индийците са много силни по моите земи. В най-големите тук, съм имал интервюта и причината да не ме вземат са точно, че не съм индиец.....както и местата до сега в които съм успявал да влезна са били когато не са ме интервюирали индийци - проблема, е че не че са ми конкуренция, а просто не сме поставени - наравно, защото те ме интервюират, а не аз тях.........

Не съм против де, сигурно руснаците назначават руснаци, китайците китайци, българите българи и така нататък, затова нищо против тази националност нямам......

Може всъщност и да не е Торонто, я да питам така - кой според вас е града който е най американо-канадски-европейски в Канада и минимално съдържание на индийци и другото изискване да бъде поне 1-2-3милиончета арея та да има работа там, да не ме пратите в Саскачуан или както там се произнася.

Ванкувър, Калгари, Монреал, Торонто, нещо като чели ми се струва, че Калгари е с най-ужасния климат(най-добре за мен и такъв в който не виреят индийци)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от tonich »

Californian написа:Ванкувър, Калгари, Монреал, Торонто, нещо като чели ми се струва, че Калгари е с най-ужасния климат(най-добре за мен и такъв в който не виреят индийци)
Не сме го чели т'ва... :^)
Последно промяна от tonich на Нед Май 08, 2011 1:29 pm, променено общо 1 път.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от ivanko13 »

Брамптън, Онтарио ще ти хареса много...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от ablood »

Californian написа:..многото конкуренция и това, че индийците са много силни по моите земи. В най-големите тук, съм имал интервюта и причината да не ме вземат са точно, че не съм индиец...
Тук пък някой друг ще ти е виновен, че не можеш да си намериш работа, отговаряща на самооценката ти.

Местните непрокопсаници най-често обясняват неуспехите си с кризата. Това, с индийската конкуренция е ново за мен. :y:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от becks »

След Брамптън втория ти избор трябва да е или Съри, Британска Колумбия или Маркам, Онтарио - много хай-тек има там
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от pavelyankov »

Бекс, защо Съри? Може ли малко повече инфо, моля ! Че сме се запътили към Ван.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от Ivan1007 »

pavelyankov написа:Бекс, защо Съри? Може ли малко повече инфо, моля ! Че сме се запътили към Ван.
Учи хинду или пунджаби. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от pavelyankov »

Да бе Ванка, тва за индийците в Съри го зная, ама може да каже и друго човека. А ти какво знаеш за минната промишленост в района на Ванкувър? Или да си търся друга сфера?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от Ivan1007 »

pavelyankov написа:Да бе Ванка, тва за индийците в Съри го зная, ама може да каже и друго човека. А ти какво знаеш за минната промишленост в района на Ванкувър? Или да си търся друга сфера?
Нищо не знам. Аз съм нефт и газ.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от pavelyankov »

Благодаря за отговора!
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от Californian »

ivanko13 написа:Брамптън, Онтарио ще ти хареса много...
Е сега, не си мисли и че нищо не знам за кварталите на Торонто, все пак семейството ми е там сигурно 4 пъти по това време което ти си в Канада :devil:
А там дето спомена е пълно с Индийци.
Въпроса е, че не е ли прекалено студено за тях баси, какво търсят в Канада, те не би трябвало да могат да живеят на този климат ;(
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от Californian »

ablood написа:
Californian написа:..многото конкуренция и това, че индийците са много силни по моите земи. В най-големите тук, съм имал интервюта и причината да не ме вземат са точно, че не съм индиец...
Тук пък някой друг ще ти е виновен, че не можеш да си намериш работа, отговаряща на самооценката ти.

Местните непрокопсаници най-често обясняват неуспехите си с кризата. Това, с индийската конкуренция е ново за мен. :y:

Това е, пич защото просто не си живял в град с преобладаващо индийско население в Инженерния/АйТи сектор.....имам приятели в Бостън, пак същото като теб - хич и не го разбират, но както и да е....не си ли го изживял на гърба си, не се разбира.
Аз и за Монреал съм се замислил ама с френския никак ме няма за съжаление, и май май ще го бъде или Калгари или Бостън.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от Californian »

becks написа:След Брамптън втория ти избор трябва да е или Съри, Британска Колумбия или Маркам, Онтарио - много хай-тек има там

Значи по твоите думи и Ванкувър няма да е.
До сега за Калгари никой не се обади - съответно май май може и това да ми е избора.
Ако температурите отиват към -50 още по-добре, аз на студ държа ама индийците не. :devil:
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от crusader »

ablood написа:
Californian написа:..многото конкуренция и това, че индийците са много силни по моите земи. В най-големите тук, съм имал интервюта и причината да не ме вземат са точно, че не съм индиец...
Тук пък някой друг ще ти е виновен, че не можеш да си намериш работа, отговаряща на самооценката ти.

Местните непрокопсаници най-често обясняват неуспехите си с кризата. Това, с индийската конкуренция е ново за мен. :y:
Освен местните непрокопсаници кризата засяга в една или друга степен всички - от непрокопсаниците до гениите. Надявам се осъзнаваш този простичък факт.
sommer
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 12:06 pm

Re: Job market-а в Торонто....

Мнение от sommer »

Californian написа:Мен пак ми се навъртат планове, че Торонто е по-хубаво от Бей Ареата....
и се замислих за пореден път.......да питам за джоб маркета как е сега, има ли подобрение
и също важат ли щатските дипломи в Канада? Че мисля като завърша училище да се преместя в Канада. :wasntme:
Главната причина заради която искам да се преместя е - Кофтият и ужасен климат в Канада с надеждата, че индийците са по-малко там.
Това ми е главния проблем тук, многото конкуренция и това, че индийците са много силни по моите земи. В най-големите тук, съм имал интервюта и причината да не ме вземат са точно, че не съм индиец.....както и местата до сега в които съм успявал да влезна са били когато не са ме интервюирали индийци - проблема, е че не че са ми конкуренция, а просто не сме поставени - наравно, защото те ме интервюират, а не аз тях.........

Не съм против де, сигурно руснаците назначават руснаци, китайците китайци, българите българи и така нататък, затова нищо против тази националност нямам......

Може всъщност и да не е Торонто, я да питам така - кой според вас е града който е най американо-канадски-европейски в Канада и минимално съдържание на индийци и другото изискване да бъде поне 1-2-3милиончета арея та да има работа там, да не ме пратите в Саскачуан или както там се произнася.

Ванкувър, Калгари, Монреал, Торонто, нещо като чели ми се струва, че Калгари е с най-ужасния климат(най-добре за мен и такъв в който не виреят индийци)
Ти не опяваше ли колко гадно било в Канада и колко Калифорния била по-по-най в сравнение с Торонто? Пък и говореше за 6 цифрена годишна заплата, а сега се обясняваш, че учиш. Не се връзва, не ти вярвам :P

Твоите приятели индийците, както и огромна част от емигрантите не ги интересува толкова климата, колкото това да имат добър стандарт на живот. Така, че те може да идват от Индия, обаче обичат на хляба мекото :rofl:

Гарантирам ти, че настроението ти да се местиш в Канада е от днес за утре, понеже ти е гадно нещо; утре ще си намериш работа, отговаряща на самооценката ти и пак ще запееш старата песен. А пък който го е страх от мечки не ходи в гората, нали?
Публикувай отговор