Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков превод?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от azzura »

dwars написа:vivian_7, в чека добавяхте ли тези прословути 15 евро, които трябва да се предвидят за банкови разходи?
не се добавят тия прословути 15 евро, сумата на чека е дължимата сума за броя членове, които кандидастват. Тези 15 евро са банковите такси за услугата по издаването на чека.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
dwars
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:58 pm

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от dwars »

Благодаря за уточнението, беше важно за мен тъй като смятам тази седмица да пращам документите за Виена.
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от irincam1 »

Здравей те !!!
Ние също имахме дилема по-какъв начин и чрез коя банка да платим .
Живеем в малко градче ,имаме си и банки - дори няколко .
Ходихме ,питахме дори ни обещаха до 2-3 дни да ни издадат чека .
Когато отидохме с парите - посрещнаха ни много любезно ,попълнихме и формулярите ........ и тук доиде изненадата .Служителката звъна по-телефона и ни уведоми че Немогат да ни издадат чека .Трябвало да отидем във Варна .Беше зимата ,трябваше да сме и на работа - всичко се обърка .Но нямахме друг избор и отидохме .
А там отново изненада - хората се оказаха страшно любезни и компетентни . Едиственото нещо което направих в банката е да извадя парите от джоба си и да ги дам .Помолиха ни да изчакаме защото попълването на чека ще отнеме около 30 мин. Решихме да пием кафе в едно заведение до банката .Сервитьорката не беше успяла да донесе кафетата когато ми се обадиха по тел. че чека е готов .
Абе направо с кеф си дадох парите ,макарче тези пари никога няма да ги видим отново - хи хи хи хи хи хи .
Моята препоръка е :
Отидете в банака през която са плащали и други кандидати - хората са запознати и коректни . Не се чудете отидете в големия град и си свършете работата бързо и лесно ,без ядове .
P.S.-Платихме с чек ,преведохме точната сума която се изискваше ,нищо допълнително .Таксата на банката която ви издава чека се плаща в момента но в самият чек не се добавят повече от нужните пари за съответният брой членове които кандидатстват .
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от Double Trouble »

irincam1 написа: Моята препоръка е :
Отидете в банака през която са плащали и други кандидати - хората са запознати и коректни .
:y:

Тъкмо днес си взех чека от ЦКБ на бул. Дондуков, №7 Б. Хората си знаят как и какво се попълва, а освен това когато видяха, че в бланката попълвам, че е за Министерство на финансите на Квебек, веднага извадиха една дебела папка с формуляри на "колегите", които са вадили там чек и даже ми показаха как са си ги попълвали другите, за да не объркам нещо. Много са в час.
От друга страна това беше третият клон, в който ходих, защото в офиса им на пл. Възраждане и този, който е до Интерпред нямали бланки и за пръв път някой им искал чекове в канадски долари и т.н., абе можело, ама след 1-2 седмици.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от azzura »

тия пък 1-2 седмици... :rofl: чековете наистина понякога не са налични, но в Бургас ги доставиха за 2 дена от София :rofl:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
desi1981
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 7:49 am
Местоположение: София

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от desi1981 »

vivian_7 написа:Благодаря Ви за съветите, но в крайна сметка ме посъветваха да платя с чек-и така и направих. В ЦКБ отидох и внесох необходимата сума.Таксата която ми взеха е 15 ЕUR, и на другия ден ми се обадиха да си получа чека.
А относно кредитните карти, попитах в моята банка /ПИБ АД/ и от там ми отговориха, че нямало проблем да си довнеса още пари по кредитната карта, но чесно казано не посмях, защото не винаги става така както казват, за да няма проблеми предпочетох чека.
Сега остава голямото чакане!
Още един път благодаря на всички в този форум, лично на мен много ми помогнахте относно подготовката на документите, незнам как бих се справила без Вас :bow:
Вивиан_7, Моля те, можеш ли да ми кажеш на кого точно трябва да е издаден чека и колко е сумата - по моите сметки е 930 Евра, но да си питам аз за жсеки случай ;-) (2 х 410 Евро за мен и съпружеското тяло + 110 Евро за детето)?

Благодаря предварително.

Поздрави и успех на всички!
Няма особено значение откъде ще тръгнеш, важно е да знаеш накъде отиваш!

09.04.10 Виена
28.10.10 Доп.документи
31.03.11 Интервю
02.05.11 Букурещ
25.05.11 Баркодове
30.1.12 Медицински
23.4.12 Покани
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от sudju4e »

Desi_1981 , vivian_7 е плащала такси към Виена за първия пакет документи, а вие сега ще плащате към Букурещ :!: - иначе ако сте двама възрастни с едно дете таксата е 2 х 410 + 1 х 110 общо 930 евро и се плаща с вносна бележка в МКБ Юнионбанк
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
desi1981
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 7:49 am
Местоположение: София

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от desi1981 »

sudju4e написа:Desi_1981 , vivian_7 е плащала такси към Виена за първия пакет документи, а вие сега ще плащате към Букурещ :!: - иначе ако сте двама възрастни с едно дете таксата е 2 х 410 + 1 х 110 общо 930 евро и се плаща с вносна бележка в МКБ Юнионбанк
Мерси много за уточнението, sudju4e,

Наистина не бях забелязала, че става въпрос за таксите към Виена, но всъщност наистина ще оценя ако някой ми каже може ли и към Букурещ да се плаща с чек?

Честно казано след горчивия опит с кредитната карта на първия етап от процедурата не ми се ще да рискувам отново плащане с кредитна карт и двумесечно забавяне :-)

И още нещо... Извинете ме ако вече го има, но поне от това, което успях да прочета, никъде не видях цитирана самата банкова сметка на канадските власти в Букурещ... Моля, накой от съфорумците, които вече са платили за съвет :)

Мерси предварително!
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от azzura »

Деси, към Букурещ се плаща с вносна бележка, точно това обсъждахме до сега.Няма банкова сметка, отиваш в МКБ Юнион банк и внасяш дължимата сума в евро или лева /ако нямаш евро в банката ти продават по курса за деня/, обясняваш на слжителите за какво става въпрос и те ти пишат вносната бележка.Правиш си едно копие за теб, а оригинала изпращаш заедно с документите.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
desi1981
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 7:49 am
Местоположение: София

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от desi1981 »

azzura написа:Деси, към Букурещ се плаща с вносна бележка, точно това обсъждахме до сега.Няма банкова сметка, отиваш в МКБ Юнион банк и внасяш дължимата сума в евро или лева /ако нямаш евро в банката ти продават по курса за деня/, обясняваш на слжителите за какво става въпрос и те ти пишат вносната бележка.Правиш си едно копие за теб, а оригинала изпращаш заедно с документите.

Много благодаря!!!! Извинявай, че те накарах до повториш нещо вече обсъждано :wasntme:

Аз по принцип барзо схващам ама с тия хиляда и един документа вече ми стана една огромна каша в главата :lol:

Мерси :$
Няма особено значение откъде ще тръгнеш, важно е да знаеш накъде отиваш!

09.04.10 Виена
28.10.10 Доп.документи
31.03.11 Интервю
02.05.11 Букурещ
25.05.11 Баркодове
30.1.12 Медицински
23.4.12 Покани
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от lutar »

Здравейте на всички,
ние сме тричленно семейство с шест годишно дете от Варна и сме решили да поемемем по вашия път......
Ще използвам темата (да не замърсявам ефира) за да задам някой друг сигурно вече сто пъти дъвкан въпрос.
За начало ме интересува хронологията на цялата процедура, а именно: кога се плащат различните такси и размерите им, документи, интервюта и прочие (до летище Монреал). Наистина има много разпокъсана информация на български език, но не съм сигурен дали всичко съм разбрал правилно. Ако някой си направи труда да синтезира цялата тази информация ще бъде безценна за всички, кандидат емигранти, а и изтърканите теми във форума рязко ще намалеят.
Предварително благодаря.
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от celicata »

lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от lutar »

Знам че там е описано всичко доста подробно, но я няма самата хронология на стъпките, които трябва да се предприемат, а именно кое след кое следва. Наясно съм с общия размер на средствата, които ще погълне целия процес но бих искал да разбера кои суми кога се плащат отнесени към другите действия, за да мога да направя някакво планиране, както и да преценя риска от загубата на средства и размера им.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 6:25 pm, променено общо 1 път.
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от sudju4e »

1.Към Виена
Requérant principal 395 $ CA
Époux, conjoint de fait 152 $ CA
Chaque enfant à charge 152 $ CA

2.Към Букурещ
Demandeur principal - 550 $
Chaque membre de la famille âgé de 22 ans ou plus - 550 $
Chaque membre de la famille âgé de moins de 22 ans qui est marié ou engagé dans une union de fait - 550 $
Chaque membre de la famille âgé de moins de 22 ans qui est célibataire et sans conjoint de fait -150 $

3.За медицински
За възрастен - 310лв.
за Деца до 11г. - 205лв.
за деца от 11 до 15г. - 245лв
за деца над 15г. - 310лв

4.3а Визи
Demandeur principal - 490 $
Époux ou conjoint de fait - 490 $
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор