Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков превод?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
mitko_r
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 3:53 pm
Местоположение: Montréal

Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков превод?

Мнение от mitko_r »

Пакета с документи за Виена ни е готов но възникна проблем. Бяхме решили да платим таксите с валутен превод, но в официалния сайт няма информация, която да показва в кой клон, на коя банка, какъв IBAN и т. н., да се направи превода. Разбрахме от познати, че плащането с банков превод вече не се приема. Вярно ли е? Молим ако някой има информация по въпроса да сподели.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от azzura »

Каквото пише на официалния сайт - това е .
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от thunderbolt »

Да , вярно е!
Вече не може да се плаща по банков път.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"

Тук са описани вариантите за плащане. С чек обаче в новините пише , че трябва 15 евро допълнително към изисканите такси да се преведат : http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... /index.php"

Има и комисионна към банката.
С кредитна карта доколкото знам няма такси, само трябва да внимаваш с лимита на картата.
С дебитна карта знам, че е имало повечко проблеми поради ограничените суми, които могат да се теглят, но не съм много наясно.

Дано съм ти помогнал.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от azzura »

За тия 15 евро не пише, че трябва да се преведат, а да се предвидят за банкови такси!
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от thunderbolt »

е щом трябва да се предвидят не значи ли, че трябва да ги добавиш към изисканите такси и да напишеш чека с 15 евро отгоре ?
mitko_r
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 3:53 pm
Местоположение: Montréal

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от mitko_r »

Благодаря за информацията, като размислихме решихме да платим таксата с кредитна карта. Така ни посъветваха, а за да платим с чек лично ние трябва да пътуваме до София или Пловдив, в нашият град нито един клон на банка не предлага тази услуга . С кредитна карта трябва да попълниш формуляра от официалния сайт, да го подпишеш и да имаш достатъчно пари в нея разбира се. Изпращаш го с другите документи. Благодарим на thunderbolt за информацията. :y:
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от thunderbolt »

За нищо mitko_r :)
И ние мислехме с чек, но се отказахме. Сега като проверявах с Мастеркард не съм чел да е имало проблем с Виза са имали повече проблеми хората, но това може да е заради лимита, тъй като в бланката ясно си има и Виза да отбележиш. Обикновената- не Виза електрон.

УСпех на вас и понататък в продецударата.
vivian_7
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:56 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от vivian_7 »

Здравейте, при мен възникна същия проблем с плащането, имам кредитна карта но тя е само за 1000 лв. а таксата която трябва да преведа е 1600 лв. Мога да използвам кредитна карта на брат ми, но незнам дали е проблем като не се води на мое име.
А за плащането с чек неразбрах и то ли отпада от 01.01.2011 г.?
Моля ако някой знае да ми помогне.
Благодаря предварително!
DCS - 07.03.2011
Vienne - 11.03.2011
Accusé de réception - 19.09.2011
Писмо-изчакване интервю - 28.05.2012
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от klisurov »

vivian_7 написа:Здравейте, при мен възникна същия проблем с плащането, имам кредитна карта но тя е само за 1000 лв. а таксата която трябва да преведа е 1600 лв. Мога да използвам кредитна карта на брат ми, но незнам дали е проблем като не се води на мое име.
А за плащането с чек неразбрах и то ли отпада от 01.01.2011 г.?
Моля ако някой знае да ми помогне.
Благодаря предварително!
Доколкото съм запознат, при НЯКОИ БАНКИ (но НЕ ВСИЧКИ, така че по-добре провери в своята банка) може да внесеш сума по кредитната си карта, която да ползваш за плащане, т.е. ако имаш разрешен кредитен лимит от 1'000.00 лв (които в случая не си ползвал) и си внесъл в сметката още 600.00 лв, то разполагаемата сума е 1'600.00 лв.

Провери в своята банка как стоят нещата, т.к. аз знам банка, за която написаното по-горе НЕ Е ВАЛИДНО.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
vivian_7
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:56 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от vivian_7 »

Благодаря ти за инфото,днес отивам и действам.Дано всичко е ОК
DCS - 07.03.2011
Vienne - 11.03.2011
Accusé de réception - 19.09.2011
Писмо-изчакване интервю - 28.05.2012
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от thunderbolt »

ВАЖНО !!! МАКСЛИМАЛНИЯ КРЕДИТ от кредитната карта е равен на 100 едитния ти ЛИМИТ в повечето банки , имаше случай , при който точно така лимита на кредитната карта на едно момче във форума и то наскоро е бил 500лв. , той е довнесъл още 500лв и си е мислил , че разполага с 1000лв. Но плащането във Виена му е отказано именно поради тази причина. защото те са можели да изтеглят максимална стойност= на кредитния му лимит=тоест 500лв. Моят съвет е плати с на брат ти картата, ако лимита и е по-висок , в бланката пише,най-долу ако картодържателя на кредитната карта е друг да се напишат имената на апликанта, тоест твоето име + дата на раждане. Или отиди в банката и се опитай да си увеличиш кредитния лимит, но за целта трябва да те осигуряват на по-висока заплата.

И един съвет от мен дори и да те уверяват за лимита, примерно че може и над лимита да теглят ако довнесеш искай да го видиш писмено или порови в нета за твойта банка как стоят нещата.Аз в момента си изкарвах кредитна карта иии има и доста такси за обслужване и т.н.
7 раб. дни е да ти изкарат кредитна карта, от мойто прочуване сега в Уникредит искат ти нетно 300 лв. едно удостоверение да се попълни за доходите ти(те ти го дават и фирмата,където работиш ти го попълват) освен ако не ти превеждат заплатата в уникредит де + трудов договор. Сега 1-вата година няма такси обслужване, а на др места където проверих имаше. ОТделно получааваш безплатно смс ,когато ти изтеглят парите(заявяваш го като услуга) , ако веднага погасиш кредита няма никакви лихви ( до 15 дни след като са ти дръпнали парите) и затова, че ти се превалутира тъй като пишеш в кан.долари сумата не ти взимат комисионни. Тоест напълно безплатно. Аз сега си вадя. В РАЙФАЙзен взимат процент за превалутиране, МКБ има такси обслужване високи иии така... Дано съм ти помогнал.ПРосто сега и аз бях на вълна кредитни карти и проверявах да не се опаря :)АКо има нещо друго питай :)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от klisurov »

thunderbolt написа:ВАЖНО !!! МАКСЛИМАЛНИЯ КРЕДИТ от кредитната карта е равен на 100 едитния ти ЛИМИТ в повечето банки , имаше случай , при който точно така лимита на кредитната карта на едно момче във форума и то наскоро е бил 500лв. , той е довнесъл още 500лв и си е мислил , че разполага с 1000лв. Но плащането във Виена му е отказано именно поради тази причина. защото те са можели да изтеглят максимална стойност= на кредитния му лимит=тоест 500лв. Моят съвет е плати с на брат ти картата, ако лимита и е по-висок , в бланката пише,най-долу ако картодържателя на кредитната карта е друг да се напишат имената на апликанта, тоест твоето име + дата на раждане. Или отиди в банката и се опитай да си увеличиш кредитния лимит, но за целта трябва да те осигуряват на по-висока заплата.

И един съвет от мен дори и да те уверяват за лимита, примерно че може и над лимита да теглят ако довнесеш искай да го видиш писмено или порови в нета за твойта банка как стоят нещата.Аз в момента си изкарвах кредитна карта иии има и доста такси за обслужване и т.н.
7 раб. дни е да ти изкарат кредитна карта, от мойто прочуване сега в Уникредит искат ти нетно 300 лв. едно удостоверение да се попълни за доходите ти(те ти го дав
ат и фирмата,където работиш ти го попълват) освен ако не ти превеждат заплатата в уникредит де + трудов договор. Сега 1-вата година няма такси обслужване, а на др места където проверих имаше. ОТделно получааваш безплатно смс ,когато ти изтеглят парите(заявяваш го като услуга) , ако веднага погасиш кредита няма никакви лихви ( до 15 дни след като са ти дръпнали парите) и затова, че ти се превалутира тъй като пишеш в кан.долари сумата не ти взимат комисионни. Тоест напълно безплатно. Аз сега си вадя. В РАЙФАЙзен взимат процент за превалутиране, МКБ има такси обслужване високи иии така... Дано съм ти помогнал.ПРосто сега и аз бях на вълна кредитни карти и проверявах да не се опаря :)АКо има нещо друго питай :)
Не желаех да цитирам банки, но:
1. При РайфайзенБанк и съответно MasterCard Gold, внесената допълнително сума НЕ увеличаваШЕ разполагаемата сума, а се ползва за бъдещо погасяване на кредита.
2. При Първа Инвестиционна Банка и съответно MasterCard Standard, внесената допълнително сума увеличаваШЕ (стига, да няма сума, която е необходимо да бъде погасена, т.е. неплатена част от кредита) разполагаемата сума.

Това, което пише по-долу не е за да се самоизтъквам, а за подчертая, че информацията е лично от мен, а не "този казал, онзи рекъл".
В различни периоди от време съм разполагал с двете горепосочени карти и написаното беше факт докъм 2007.
Имал съм кредитни карти, издавани от 5 различни банки.
Като кредитни карти съм имал съответно VISA, MasterCard, American Express и Diners Club.
Работил съм над 2 години в ИТ на банка и над 3 години в "Дирекция банкови карти" на банка, имаща собствен картов център.
Работил съм и за фирма, доставяща пластики за банкови карти и съм разговарял със служители от над 15 банки в БГ.
Смея да твърдя, че съм не зле запознат с различните банквите карти.

В момента къде как е не знам, поради което написах, ДА СЕ ПРОВЕРИ В БАНКАТА, издала картата.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от thunderbolt »

Просто споделям личния си опит и казвам на човека да си провери добре. А аз относно банките след като получих различна информация вече не вярвам ако не го видя написано не знам на кого съм попаднал...... За мен е много важно, а за тях просто една грешка, така че всеки сам си преценя.
vivian_7
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:56 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от vivian_7 »

Благодаря Ви за съветите, но в крайна сметка ме посъветваха да платя с чек-и така и направих. В ЦКБ отидох и внесох необходимата сума.Таксата която ми взеха е 15 ЕUR, и на другия ден ми се обадиха да си получа чека.
А относно кредитните карти, попитах в моята банка /ПИБ АД/ и от там ми отговориха, че нямало проблем да си довнеса още пари по кредитната карта, но чесно казано не посмях, защото не винаги става така както казват, за да няма проблеми предпочетох чека.
Сега остава голямото чакане!
Още един път благодаря на всички в този форум, лично на мен много ми помогнахте относно подготовката на документите, незнам как бих се справила без Вас :bow:
DCS - 07.03.2011
Vienne - 11.03.2011
Accusé de réception - 19.09.2011
Писмо-изчакване интервю - 28.05.2012
dwars
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:58 pm

Re: Валидно ли е плащането на таксите до Виена с банков прев

Мнение от dwars »

vivian_7, в чека добавяхте ли тези прословути 15 евро, които трябва да се предвидят за банкови разходи?
Публикувай отговор