Новобранци в Квебек 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Новобранци в Квебек 2011

Мнение от 5kov »

Предлагам тази тема,защото доста от получилите визи заминаха или ще заминат януари,февруари,март.Първите впечатления ,какво се случва с вас,как се справяте,всичко.Смятам,че ще е полезно за нас,които тепърва минаваме през процедурата за емиграция в Канада.По тази причина е по-добре тази тема да е в раздел "Имиграция в Квебек".
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от angelheart »

5kov написа:...Първите впечатления ,какво се случва с вас,как се справяте,всичко.Смятам,че ще е полезно за нас,които тепърва минаваме през процедурата за емиграция...
Man, темата я има в разпръснат вид навсякъде из този, че и из доста други форуми. Как точно предполагаш че ще са ти полезни нечии чужди впечатления? Ти всичко ли правиш като другите?
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от 5kov »

Man, темата я има в разпръснат вид навсякъде из този, че и из доста други форуми.
За това искам ,ако е възможно да не е в толкова разпръснат вид.
Как точно предполагаш че ще са ти полезни нечии чужди впечатления?
Писанията във форумите са главно чужди мнения и впечатления.Ако мислиш,че не са полезни,трябва да закрием този и много други форуми.
Ти всичко ли правиш като другите?
Не,аз не правя всичко като другите,но и не смятам,че ежедневно откривам топлата вода.В заключение,продължавам твърдо да съм убеден,че мнения и впечатления ,споделени от пътуващите през 2011г.,ще са полезни.
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
meisi
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 6:00 pm

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от meisi »

Критиката е градивна ,цензурата тъкмо обратно.Съжалявам ,но не виждам смисъл след като се трият мненията на хората. Не може ли просто да се заключи темата и с това да се прекратят възникналите спорове . Преди няколко дни попаднах на нещо подобно четох мнения на съфорумци и в следващият момент те изчезнаха тогава си помислих,че нещо съм се объркала няколко пъти прелиствах страниците ,но сега вече разбрах какво се е случило.
Последно промяна от meisi на Сря Мар 02, 2011 6:08 pm, променено общо 5 пъти.
yuli33
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Май 06, 2010 10:59 am

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от yuli33 »

ei meisi,не им се сърди за хора които не са били в сащ или канада първите 1-2 месеца са стршно изпитание,вси4ко ама вси4ко е абсолютно разли4но и дори да има кой да ви помага си е .................та,да се надяваме като се установят да драснат някои ред :D
meisi
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 6:00 pm

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от meisi »

:x
Последно промяна от meisi на Сря Мар 02, 2011 5:07 pm, променено общо 1 път.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от angelheart »

5kov написа:За това искам ,ако е възможно да не е в толкова разпръснат вид.
Хайде, да не ти скърша хатъра, ще взема да ти насъбера малко от моите лични впечатления, докато не са съвсем избледнели.
1. Пристигане:
- Летище - От самолета, след около 15 часа сумарно полети и престой по междинни спирки се слиза в едно състояние на желирана безтегловност. (В моя случай и с любопитно бебе, носено в кенгуру.) След известни перипетии около гишетата на имиграционните, провинциалните и митническите власти се минава в салона за багаж, където забавянето (около час и половина), посветено на гореизброените забележителности позволява да си намерите лесно багажа, защото е останал само вашият :D
Разцелувахме се с посрещачите си и се натоварихме в един типичен за тукашните географски ширини миниван.
- Пътна инфраструктура - След дългия престой в авиона всички разстояния изглеждат гигантски, същото се отнася и за пътищата, мостовете, виадуктите и пр. Всичко те кара да се чувстваш като Гъливер при великаните.
- Montreal downtown area - Семейството, което ни приюти живее в близост до Монреалското сити. След потресващата гледка на толкова много асфалт и бетон, прекосяването на центъра с неговите недотам приветливи многоетажни административни сгради може да доутрепе емоционалния комфорт на не един изтощен от преживявания презокеански пътник.
2. Ден Първи:
Беше неделя. Ядохме баница с домашно кисело мляко и говорихме глупости без да спираме. Събудихме се около 5 сутринта, защото часовата разлика ни вдигна рано-рано на крак. Бебето постъпи най-адекватно от всички и поспа още час... :D :D :D
3. Първи Понеделник:
Домакинът ни си беше взел почивен ден, за да ни заведе лично до службите на Service Canada и Régie de l'assurance maladie, с други думи казано - да ни издадат SIN номера и да подадем документи за здравна карта. На нас това ни отне около 4 часа време, със все размотаването пеша от едната служба до другата и висенето на опашки, предимно във втората служба.
4. Остатък от първата седмица - кратки разходки в квартала, предимно за дребни покупки или на откровен зей-пазар. В началото на април си беше доста студено, не ставаше задълго размотаване на открито. Важен момент, който ми се изплъзна в първоначалната редакция - откриване на банкова сметка, на името на двете глави на семейството :D Без банкова сметка живота е особено неудобен :D
5. Неделя - показаха ни какво е то картата за транспорта, как функционира и как се зарежда. Отидохме на църква. Тук му е мястото да спомена, че църковният хор на храма "Св.Иван Рилски" в Монреал е превъзходен!
6. Седмица втора - утрепана изцяло в разговори с България по скайп. Което отговаря до голяма степен на въпроса:
meisi написа: И аз се чудя защо замлъкват хората ,които заминават ... защо ли така се получава ,хайде колеги оборете ме,сигурно си имате причина да мълчите.
Ако ЛИЧНО с теб не се случи същото те упълномощавам да ме обориш... ЛИЧНО! И на четири очи, т.е. в ЛИЧНА кореспонденция, за да не се излагаш пубЛИЧНО :D
7. Седмица трета - междувременно пристигнаха картите и за постоянно пребиваване и SIN номерата. В същия период подадохме документи за помощи за отглеждане на дете (деца) и за курсове по френски към MICC. Започнахме да избираме сносна оферта за мобилен телефон. Оказа се трудоемко начинание, защото повечето усповия са подобни и като цяло не особено изгодни за хора, дошли с малко спестявания и никакъв доход на хоризонта, какъвто беше нашият случай. Междувременно дойде пролет...
8. Ходихме на страхотен рок-концерт във вече несъществуващата зала Medley. Благодаря на ината си, който ме накара да купим проклетите билети, които тогава ми изглеждаха безсрамно скъпи. Срещу това получихме несравнимо изживяване и безупречен звук :rock:
9. Между 3-та и 5-та седмица. Започнахме постъпки за търсене на работа:
- Регистрирахме се в бюрото по труда в района, получихме ценни съвети и полезния документ Lettre d'admissibilité au Programme d'aide à l'intégration des immigrants et des minorités visibles en emploi (PRIIME). Искайте го от агента си, защото той(тя) може да не се сети да ви го даде :!:
- Оформихме CV-Та по местен образец
- Направихме списък с фирмите и организациите, които ни интересуваха и започнахме разнасяне на CV-та на място.
От MICC ни повикаха за да определят нивото ни по френски за курсовете си. Самите курсове започнаха месеци по-късно...
10. Около 6-та седмица започнахме активно да търсим апартамент. Две седмици по-късно имахме договор и нашият нов хазаин дойде да ни събере багажа от апартамента на търпеливите ни посрещачи.
Междувременно, макар и дъждовна, пролетта вече беше в разгара си а разговорите с България все повече ни дотягаха с непрестанно повтарящите се въпроси: "Работа започнахте ли?", "Намерихте ли детска градина?", "А курсове кога ще почвате?"...
11. Купихме си скромна кола на старо. Ако имате малко дете, най-вероятно и вие ще сте принудени да го направите :)
12. Паричните запаси свършиха и кандидатствахме за социална помощ. В нашия случай отпускането и отне около седмица.
13. Седмица след това (в началото на 4-тия месец от пристигането ни и около месец и половина след като започнахме търсене) отказахме социала поради започване на работа, на бяло, платена с чек. Две седмици след това ни беше одобрена и първата кредитна карта. За важността на споменатата такава си струва да се отвори чисто нова тема ;)
Разбира се, би могло да се добавят и повече подробности, но на мен ми допада идеята да сведа разказа до точно 13 точки :D
Скоро ще отбележим две години от нашето пристигане :rock: :rock: :rock:
Последно промяна от angelheart на Сря Мар 02, 2011 3:26 pm, променено общо 1 път.
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от apple »

angelheart:
Скоро ще отбележим две години от нашето пристигане
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.

От тази гледна точка каква е равносметката днес: тази победа разочарование ли беше и имаше ли полза?!? :?:
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от angelheart »

apple написа:angelheart:
Скоро ще отбележим две години от нашето пристигане
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.

От тази гледна точка каква е равносметката днес: тази победа разочарование ли беше и имаше ли полза?!? :?:
Аз определям идването на нашето семейство като най-обикновен факт, а не като игра. Това не е мач с един отбор победител и един загубил :D
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от escape »

angelheart, ето така се дава информация! Разказа ти трябва де е за пример на всички съфорумници. :y:
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от Joya »

angelheart, Много полезно , благодаря :)
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
highflyer
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 5:58 am

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от highflyer »

Благодарско за интересното повествование. Още една точка за Монреал в моята класация. Там сме, щом има рок-концерти :rock:
18.01.2011 DCS Vienne
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от miteto »

meisi написа:Критиката е градивна ,цензурата тъкмо обратно.Съжалявам ,но не виждам смисъл след като се трият мненията на хората. Не може ли просто да се заключи темата и с това да се прекратят възникналите спорове . Преди няколко дни попаднах на нещо подобно четох мнения на съфорумци и в следващият момент те изчезнаха тогава си помислих,че нещо съм се объркала няколко пъти прелиствах страниците ,но сега вече разбрах какво се е случило.
Не, не може просто да се заключи темата, защото някой я е пуснал с цел да се информира, друг му дава въпросната информация, а между другото има още един-двама дето се дърлят безцелно. Тези дето се джавкат се изтриват, за да не става така, че хората които дават информация да напускат форума, понеже във всяка втора тема в която участват има по няколко заядливковци :)
MilenaTri
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 12:39 pm

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от MilenaTri »

За съжаление miesi е права. Аз също видях как пред очите ми се изтриха мнения и със сигурност не бяха заядливи, защото за щастие успях да ги прочета и да се свържа по друг начин с техния автор. Струва ми се, че всичко лошо, казано за Канада или Квебек се изтрива. Не мога да си обясня каква може да е причината - хората трябва да са информирани и за хубавите неща, които ги очакват, но и за гадостите. Но ако България беше нормална страна, този форум и много други подобни нямаше да са толкова посещавани.
Виена: 30.12.2009г.
TCFQ:30.03.2011-B1/B2
Сертификати:07.09.2011
Букурещ: 15.09.2011
Баркодове: 30.09.2011
Медицински изследвания: 26.03.2012
Покани: 09.10.2012
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Новобранци в Квебек 2011

Мнение от martatabs »

MilenaTri написа:За съжаление miesi е права. Аз също видях как пред очите ми се изтриха мнения и със сигурност не бяха заядливи
Подкрепям мнението ти, но ако няма кой да контролира спама, заяжданията или неща извън контекста на темата, ще стане егати и блавоча. Друг е факта, че контролните органи понякога се престарават излишно...живи и здрави. :) ;)
Публикувай отговор