Средната учителска заплата е около 710 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от 7George »

azzura написа: Ахаа, значи няма значение какви са ти отговорностите. Явно сексизма е дълбоко вкоренен.Разни виСшисти? Какъв е извода? Не си хвърляйте парите на вятъра за обучение, не инвестирайте в себе си, бачкайте като шофьорче, зидаро-мазач или хамалин - там е истината :rofl:
Явно не знаеш нищо за отговорностите за тукашните "бачкатори", щом ги пишеш такива. Счетоводител - може и да взимаш и по-малко, и повече от шофьор, зависи от фирмата или правителството дето им работиш. Една от причините да се привличат емигранти, е техния по-ефтин труд, знам фирми дето си правят труда да ги докарват насам, значи си струва в парично изражение. А канадските фирми не могат да си позволят да са неефективни повече от планираното, щото заминават в небитието. Затова се търси евтин труд, замразяват се заплати, съкращават се хора, режат се облаги и всичко дето се сетите. Парите тук се изкарват, не се дават, поне в частния сектор.
Ако бях решил "да се реализирам" в Албърта, поне в смисъла който много влагат тук, щяха сигурно да ме забият на кънда в дивия за по-малко пари, сега поне живея в милионен град и си спя вкъщи всяка вечер.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от John Smith »

azzura написа:Мога да го подкрепя с конкретен пример - аз счети с висше и стаж, младежа 19 годишен куриер /1 от 2-мата във фирмата/ , който по цял ден върти на ръчна служебните коли на паркинга взема колкото мен, мияча на служебната автомивка - не го знам дали има и средно, със 100лв под мойта заплата.
Тези примери не говорят много, но трябва да си убедена, че лесна работа няма и в общи линии всеки получава това, за което работи, поне като си намери правилното място. Един добър куриер със стаж и на заплата съвсем спокойно може да прави по $22-25/h + бенефити + платена отпуска, а един self-employed може и $35/h да прави. Един тейпър в строителството може и $50/h да прави, както и един стако мазач. Ти не можеш да правиш нито едно от трите, вярвай ми. Затова те получават повече пари от теб и така трябва да бъде. Квалификацията не е само какво си учил, а какво реално можеш и допринасяш. Умение е да въртиш цифри, както е умение да въртиш волан, шпакла, четка и т.н. Знаеш ли колко хора кандидатстват за работа в Toronto Transit Commission и колко от тях биват одобрени? Знаеш ли колко хора кандидатстват в Canada Post, колко години чакат за постоянно място и отново колко от тях биват одобрени? Да станеш куриер към Canada Post е по-сложно от това да завършиш CGA. Същото е и положението в Toronto Hydro. Мислиш ли, че твоята отговорност е по-голяма от един шофьор на градски автобус?
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от azzura »

Marto написа:
azzura написа:Сега ще ти разкрия една обществена тайна - жените в Бг получават по-малко пари от мъжете на подобни длъжности, че даже и от мъже на по-ниски такива.
Toва със синьото се опитах(ме) да ти го обясня/им. Гарантирам ти, че като дойдеш тук, дори и ако - голямо АКО предвид големите ти претенции и колко ти е трудно да разбереш елементарни неща - успееш да се реализираш, никога няма да изкарваш повече пари от повечето водопроводчици, шофьори, и други такива "по-ниски" от тебе. А тва последното е такава булгаристанска простотия, съветам те да го забравиш като дойдеш тука...

Това с червеното - пак те питам, колко получават твоите колеги мъже със същото образование, опит, отговорници и т.н.?
Ти пък къде видя големи претенции? И кое според теб ми е трудно да разбера? Навсяскъде длъжностите са подредени в някакъв ред, например в прословутия NOC. Няма нужда от набиване на канчета, разбирам на кого колко и защо.А относно мъжете със същото образование и опит - повече Марто.Мисля, че няма нужда да цитирам конкретни цифри.Интересното беше, че когато сме дискутирали въпроса с управителите, отговора беше, да това е така защото са глави на семейства.Естествено моя контра въпрос беше - ами ако жената е сама с дете/деца/? Последва вдигане на рамене.
И какво толкова се засягате не мога да разбера?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от Marto »

А, за това "глава на семейството" съм с тебе. Не бива да е причината да ти плащат по-малко. Но зад тази фраза стои и нещо друго, което според мен е донякъде валидно. Работодателите знаят, че мъжете, от които по принцип все още се очаква да хранят семейството, са по-склонни да работят дълги часове и подобни неща*, а жените да вземат повече дни за грижа за деца и т.н. Това е част от старите, традиционни роли на половете, но повечето жени не се оплакват от този аспект.

Въпросът, на който никой досега не е успявал да ми отговори е ако една жена върши абсолютно същата работа за по-малко пари, защо работодателите въобще наемат мъже? Секзизмът не е по-силен от финансовия интерес. Ако това за заплатите наистина е вярно, ако наемам само жени ще банкрутирам конкуренцията за нула време.

________________
* В Канада и САЩ, някъде около 95% от смъртните случаи на работа са мъже.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от 7George »

Marto написа: Въпросът, на който никой досега не е успявал да ми отговори е ако една жена върши абсолютно същата работа за по-малко пари, защо работодателите въобще наемат мъже? Секзизмът не е по-силен от финансовия интерес. Ако това за заплатите наистина е вярно, ако наемам само жени ще банкрутирам конкуренцията за нула време.
Ами защото за тая работа ще кандидатстват и повече мъже, особено ако тя е от тежите и неприятните. А и ти не искаш да дискриминираш мъжете, нали така?

Има и 1 друг момент в Канада, око не се пазариш и не си искаш повишение, тоест да се продаваш по-изгодно, може и да си останеш по-ниско платен от останалите. Където няма прафсъюзи и някакви регулации, естествено. В типичния случай заплатите на останалите колеги не се знаят колко са точно.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от cocose »

John Smith написа:
azzura написа:Мога да го подкрепя с конкретен пример - аз счети с висше и стаж, младежа 19 годишен куриер /1 от 2-мата във фирмата/ , който по цял ден върти на ръчна служебните коли на паркинга взема колкото мен, мияча на служебната автомивка - не го знам дали има и средно, със 100лв под мойта заплата.
Тези примери не говорят много, но трябва да си убедена, че лесна работа няма и в общи линии всеки получава това, за което работи, поне като си намери правилното място. Един добър куриер със стаж и на заплата съвсем спокойно може да прави по $22-25/h + бенефити + платена отпуска, а един self-employed може и $35/h да прави. Един тейпър в строителството може и $50/h да прави, както и един стако мазач. Ти не можеш да правиш нито едно от трите, вярвай ми. Затова те получават повече пари от теб и така трябва да бъде. Квалификацията не е само какво си учил, а какво реално можеш и допринасяш. Умение е да въртиш цифри, както е умение да въртиш волан, шпакла, четка и т.н. Знаеш ли колко хора кандидатстват за работа в Toronto Transit Commission и колко от тях биват одобрени? Знаеш ли колко хора кандидатстват в Canada Post, колко години чакат за постоянно място и отново колко от тях биват одобрени? Да станеш куриер към Canada Post е по-сложно от това да завършиш CGA. Същото е и положението в Toronto Hydro. Мислиш ли, че твоята отговорност е по-голяма от един шофьор на градски автобус?
Като се замисля, по твоите изрази излиза че да си боклуджия е некаква невероятно сложна отговорна и трудна за изпълнение работа, щом кандидастването там и приемането ти на работа е по трудно от това да станеш....кво, кмет може би :) :) :)
А да, сещам се и за авто-ремонтьорите, те понеже вършат невероятно специализиран и отговорен труд (измерване на дълбочината на грайферите на гумите ти), та затова взимат по $100/час :tmi: :tmi: :tmi: :tmi:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от 7George »

cocose написа: Като се замисля, по твоите изрази излиза че да си боклуджия е некаква невероятно сложна отговорна и трудна за изпълнение работа, щом кандидастването там и приемането ти на работа е по трудно от това да станеш....кво, кмет може би :) :) :)
А да, сещам се и за авто-ремонтьорите, те понеже вършат невероятно специализиран и отговорен труд (измерване на дълбочината на грайферите на гумите ти), та затова взимат по $100/час :tmi: :tmi: :tmi: :tmi:
Въпрос на търсене и предлагане на съответния труд. Ако намереха хора и бизнеси на работят за по-мало, вярвай ми, щяха да взимат по-малко. Ти май не искаш да стоиш в канала под омаслената техника и да развърташ развалени части на труднодостъпни места. Хамали - не знам вече да има такива, тия в складовете и те вече работят с компютри поне част от времето си. И аз не се виждам да седя по цял ден зад компютъра, дори и за 100К или повече.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от Павел »

Дилъра може и да чарджва клиента 100 на час, ама това не означава, че механика взима толкова. И да - "само" грайфери мерят, нищо друго не правят. До преди 2 години в автомобилните фабрики на американските компании работниците взимаха, благодарение на синдикатите, по 70/час, докато в отсрещната фабрика на Тойота например, колегите им взимаха наполовината и видяхме докъде го докараха GM.
Кокосе, не си измислял цифри, някой счетоводител да не вземе да ти повярва и се преквалифицира на монтьор и после да те псува.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от John Smith »

cocose написа:Като се замисля, по твоите изрази излиза че да си боклуджия е некаква невероятно сложна отговорна и трудна за изпълнение работа, щом кандидастването там и приемането ти на работа е по трудно от това да станеш...
Не знам доколко е отговорна, но определено не е лесна. Скоро се заговори от новия кмет за приватизация на сектора и се каза, че това можело да стане само в определени части на Торонто, защото източно от Yonge служителите имали били договор "до живот" и няма как да бъдат освободени. Те са общински служители и общината трябва да им осигури работа същите часове при същото заплащане. Заплащането варирало от $24/h до $32/h, гарантирано индексирано всяка година + максимални бенефити. Да се влезе в системата трябвало да се чака да умре някой, едва ли не. Ти лично имаш ли гарантирана работа "до живот" при такива условия? Не ги гледай хората с жълто/зелените жилетки, те знаят за какво са там. Не ги оплаквай и куриерите в големите фирми, защото при нас идва един, който бил вече 19 година на работа, получава $24.75/h + 1.5X overtime + full benefits, от другата година имал 6 седмици платена отпуска + има достатъчно seniority в системата, че да не могат да го мръднат от там и след идването на извънземните + professional union му защитава правата.
Павел написа:До преди 2 години в автомобилните фабрики на американските компании работниците взимаха, благодарение на синдикатите, по 70/час...
Не "взимаха", а "струваха на фирмата" толкова. Но не това беше основната причина за състоянието на GM, по-скоро лошия мениджмънт.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от cocose »

КОлкото и да е "трудна" и "отговорна" и "животоспасяващ" боклуджийската професия, някак си не върви да се сравнява с хора които са вложили 15г в образованието си, и още 15г труд и учене за да са постоянно квалифицирани. Просто не излиза сметката и толкова :)
И не ми казвай че е доживот. Ето в Щатите вече му намериха колая, нарича се фалит на града. Съответното кмество като обяви фалит, нали знаеш какво става със всичките им задължжения към който и да е???? Или контракти? Или договори?
И да, заплатата на автомонтьор е $100/ч. Но там също трябва баща ти да е шеф на Хонда примерно че да се уредиш на тази сладка работа :)
Следващият път като ти оправят колата след некой инцидент, виж си добре разпечатката........ ще се изненадаш как материалите са примерно $500, а ТРУДА $2000 примерно :swear: :swear: :swear:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от 7George »

cocose написа: И да, заплатата на автомонтьор е $100/ч. Но там също трябва баща ти да е шеф на Хонда примерно че да се уредиш на тази сладка работа :)
Следващият път като ти оправят колата след некой инцидент, виж си добре разпечатката........ ще се изненадаш как материалите са примерно $500, а ТРУДА $2000 примерно :swear: :swear: :swear:
За фалитите си прав, ама тва другото е направо за темата със смешките. Сички СЕО-та са си уредили синчетата монтьори. :D Труда на мотньора е към 30-35 на час, другото отива за шопа и шефовете нагоре, даже и да чарджат 100 и повече на час. И тия монтьори за да почнат на тия пари са чиракували поне 3 години и учили нещо преди тва. И аз си пазя фактурите и са повече от твоите, нека и ние от нещо разбираме...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от roumensp »

cocose написа:Следващият път като ти оправят колата след некой инцидент, виж си добре разпечатката........ ще се изненадаш как материалите са примерно $500, а ТРУДА $2000 примерно :swear: :swear: :swear:
Тия пари не са за автомонтьорите, голяма част от тях отиват за заплати на разни бюрократи, работещи към сервиза, а "лъвският пай" е за собствениците. Същото е като при сервитьорките - бакшишът е за тях, ама парите от истинската сметка отиват при собственика, който после им плаща минимални заплати.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от John Smith »

cocose написа:КОлкото и да е "трудна" и "отговорна" и "животоспасяващ" боклуджийската професия, някак си не върви да се сравнява с хора които са вложили 15г в образованието си, и още 15г труд и учене за да са постоянно квалифицирани.
Аз такъв пример в темата не виждам. Видях неоснователни претенции на entry level счетоводител или нещо от сорта. Ако пък стажът и образованието на такъв счетоводител са големи, а все още получава по-малко пари от "куриерчето", значи не си е продал труда добре. Никой пари насила не дава. Уменията, в каквато и да било област, се търгуват на пазара на труда. Двама души, работещи едно и също нещо в една и съща фирма, могат да имат значителна разлика в заплащането. Същото важи и за транспорта, строителството и т.н. всякакъв вид услуги.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от jovani »

cocose написа:А да, сещам се и за авто-ремонтьорите, те понеже вършат невероятно специализиран и отговорен труд (измерване на дълбочината на грайферите на гумите ти), та затова взимат по $100/час :tmi: :tmi: :tmi: :tmi:
Ентри левъл механиците - тези, дето ти сменят маслото и ти балансират гумите започват на $12 - $15 на час; това че сервиза те чарджи $100 на час за "труд" не са само заплати, а също и амортизация на помещение, инструменти, данъци, разходи за мениджмънт и реклама, средства за сертификация, отопление, електричество, почистване и не на последно място печалба на собствениците.

Кокосче - уж се бараш за великият програмист, а в акъла ти само "ори - мели - яж". Сега разбра ли защо "връзкарите и педалите" взимат по 10К на месец в България, а великите програмисти по-малко?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от pavelyankov »

Легенди и митове :D
Къде ги видяхте тези заплати от по 10 000 лева бе?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Публикувай отговор