Помислете добре

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Помислете добре

Мнение от Marto »

myhata II написа:Не това не може да бъде това е Канада -Северна Анерика !!! :o
Moже, може. Ако беше България, имиграционният чиновник дето ги е хванал нямаше да се обади на полицията, ами щеше да се включи в играта ;)
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Помислете добре

Мнение от bruto »

ако бях доктор не бих дошъл в Канада никога....а това че не ми харесва тук какво ми пука ,аз работа а те ми плащат (и то добре) ако тази връзка се развали им казвам ЧАО.а иначе сърбина е готин човек и доста интелигентен,но като доста други доктори е поел обратният път към дома по разбираеми за нас причини.аз лично го подкрепям ........браво няма да бачкаш по разни фабрики ти си ДОКТОР......наи-великата професия на света.поздравявам те за избора ти.успех.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от Linko »

Точно същото му казах и аз в личният ни разговор, bruto. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Помислете добре

Мнение от bruto »

.....и аз... :y:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Помислете добре

Мнение от myhata II »

Сега след повече от 2 години,Сърбина още е по актуален и прав :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Помислете добре

Мнение от Bistra »

Да няма пълнолуние днес? Какви са тия теми от хиляда и балканската, дето ги повдигаш? И защо? Какво се е променило или по-скоро непроменило за 2 години? :?:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Мими Гювенделата
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 12:27 am
Местоположение: Монреал

Re: Помислете добре

Мнение от Мими Гювенделата »

И днес не мога да кажа кое е по-добро.
За 10 години тук съм заработил около 500к кинта 10 х 50к = 500 000
Към днешна дата имам в сметката под 2к кинта + 400к дълг.
Член съм на ордена на инж. От това е последвало само дълг. (считай плащания за изпити, членство и пр.) (не съм учил тук освен инж. икономика) и никаква полза до момента. Като техник изкарвам повече от колото като инж. джуниър. Не мисля и да продължавам тази меко казано афера.

Ако трябва да правя сравнение с БГ, за мен това е едно връщане назад около 15 години, т.е. сега се чувствам като абсулвент, но:

Аз имам над 15 год. опит по специалността. И където и да ме турят пасвам, ама не съм със синя кръв.

Как да Ви го обясня, трябва дя го изпитате, но като дойде това време е късно. Аз за себе си отговора го знам, но не мога да Ви го натрапвам, па и не бива, лично за мен той не е дали ами кога?.

Знаете ли по-убаво от европа нема!!! ;)

При мен проблема е че освен мен никой, от семейството не познава Европа, въпреки че всеки път когато се прибереме в БГ признаат че е по-хубаво и предпочитат на море в БГ от колкото в куба или мексико и пр..
Но на мен ми пука, аз "утре" се прибирам.

Ако трябва да срявнаваме съотношение доход/стандард на живот не мога дакажа че тук съм по-добре, (доста относително и субективно мнение). Тук мога да си позволя повече неща със спечеленото за периода, но това не произлиза от предлаганите условия на упражняване на професията тук (това е отделна тема и би заела много място).

Предпочитам да работя като инж. в БГ отколкото каквото и да било тук!!!
Това е от мен!
Поздрави, и не плюйте БЪЛГАРИЯ.
Обичайте я, Това е нашата родина и кавоти и да става винаги ще ни приеме!
За мен това е все едно да говориш срещо майка си!
Поздрави и наздрве от мен!

с удоволствие бих споделил изживяното от мен с когото и да било!
Последно промяна от Мими Гювенделата на Нед Ное 18, 2012 10:35 am, променено общо 1 път.
And all the best women are married
All the handsome men are gay
You feel deprived
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помислете добре

Мнение от pumpy »

В България е трудно да харчиш 80% повече от годишния си доход. Сигурно затова е по-хубаво.....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

Мими Гювенделата написа:За 10 години тук съм заработил около 500к кинта 10 х 50к = 500 000
Към днешна дата имам в сметката под 2к кинта + 400к дълг.
Тези $900'000 някой ти ги открадна, или си ги похарчил? :!:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Помислете добре

Мнение от ivanko13 »

ablood написа: Тези $900'000 някой ти ги открадна, или си ги похарчил? :!:
Нека го наречем така - легална кражба...

Гювенделата е искрен и обективен и не каза ,че мрази Канада а ,че обича повече България...Голям респект от мен :y:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

ivanko13 написа:Нека го наречем така - легална кражба...
Как?
Насилиха го да купи имот, коли, техника, да подпише договори за кабелна, мобилен...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Помислете добре

Мнение от libre »

Прочитайки поста на Мими Гювенделата не можах да се сдържа да не задам въпроса :
А защо само говорите,а не вземете да се върнете тук в родината майка България? Защото да казвате само колко я обичате от разстояние и за почивка - звучи малко лицемерно!
Това е лично мое мнение и не ангажирам никого с него,още по- малко бих желала да влизам в каквито и да било словесни недоразумения!
Само да изясня розовата ситуация тук :средностатистически инженер в средностатистически град би вземал скромната сума от около 700лв.,(продавачка в мола взима малко повече:) )което по груби сметки прави 84 000 лв за 10 год.Би могъл да тегли ипотечен кредит за 120 % от заплатата си -тоест едни 50 000Е,които да изплаща 25 год. през които да живее на ръба на мизерията, за да покрива вноските по ипотеката и режийните си разходи....и нищо друго....няма родно море (освен ако не живее на него)...
В крайна сметка всички сме икономически имигранти и ако тук в родната ни БГ нещата стояха по различен начин и ние щяхме да си седим тук! Факт е обаче, че всички ние четем и пишем в ТОЗИ форум!!!
Надявам се много скоро и ние да страдаме от факта ,че сме пръснали близо милион канадски долара за 10 год.
Помислили сме добре!:)Не смятаме, че ще е лесно,но със сигурност смятам,че е по-добрият избор!!!
А на всички недоволни:заповядайте обратно в БГ:)Така поне ще имате актуална база за сравнение и ще бъдете доста раздвоени по отношение на оплакванията си:)
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Помислете добре

Мнение от Bistra »

М-Да....Представете си само следният сценарий: Инженер на 50 години се връща в България.
Всичко хубаво и успех в намирането на работа! :y: :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Помислете добре

Мнение от miteto »

Bistra написа:М-Да....Представете си само следният сценарий: Инженер на 50 години се връща в България.
Всичко хубаво и успех в намирането на работа! :y: :lol:
Няма нищо смешно, може даже да му е по-лесно да си намери работа, отколкото един 40-годишен инженер, който сега стъпва в Канада.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Помислете добре

Мнение от Marto »

Хайде сега, вижте по кое време го е писал човека и изчислете на колко ракийки е бил. А тези 400К са вероятно ипотечен кредит, какво толкова?
Заключено