Кебешки детски ?!?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от bttm »

IRA написа:И тук не всички получават детски. Хубаво ,че са 100 долара дето не зависят от дохода ,че нищо нямаше да взимам, а и плащам към 550 долара данък училище годишно и този данък се плаща независимо дали имаш или нямаш дете, достатъчно е да имаш имот. Като дойдете да не почнете да ревете, че са ви високи данъците.
Явно си успял/а и доходът ти е голям, та за това не вземаш детски. Дай боже всекиму :clap:
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от filipne »

loginn написа:
Сега е дошло времето родителите да плащат детски на държавата. Замисля се данък "училище" http://www.dnes.bg/politika/2010/07/19/ ... shte.94744
Такъв данък има много отдавна в Канада, не можеш да учудиш никой.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от loginn »

filipne написа:
loginn написа:
Сега е дошло времето родителите да плащат детски на държавата. Замисля се данък "училище" http://www.dnes.bg/politika/2010/07/19/ ... shte.94744
Такъв данък има много отдавна в Канада, не можеш да учудиш никой.
Аз нямам намерение да те учудвам, но ако направиш една сметка ще видиш че българския данък като сума ще надхвърля подигравката (25 лв) която се получава за дете. Там където си ти май не е съвсем така. А и познай кой ще го плаща, надали ще са ония с многото деца които по принцип не плащат за нищо.
Най-лошото е че тези пари както винаги няма да отиват за това за което се казва че ги вземат. "Сбраните пари ще отиват за улици, детски градини и паркове." - вярваш ли го?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от filipne »

loginn написа:
filipne написа:
loginn написа:
Сега е дошло времето родителите да плащат детски на държавата. Замисля се данък "училище" http://www.dnes.bg/politika/2010/07/19/ ... shte.94744
Такъв данък има много отдавна в Канада, не можеш да учудиш никой.
Аз нямам намерение да те учудвам, но ако направиш една сметка ще видиш че българския данък като сума ще надхвърля подигравката (25 лв) която се получава за дете. Там където си ти май не е съвсем така. А и познай кой ще го плаща, надали ще са ония с многото деца които по принцип не плащат за нищо.
Най-лошото е че тези пари както винаги няма да отиват за това за което се казва че ги вземат. "Сбраните пари ще отиват за улици, детски градини и паркове." - вярваш ли го?
loginn, аки си прочел добре предишните постинги по въпроса би следвало да ти е ясно, че:

1. Размерът на училищния данък се определя от вида и местоположението не имота и не зависи от това дали имаш или нямаш деца.
2. Размерът на детските надбавки зависи от дохода и броя на децата и може да бъде и нула.

От 1. и 2. става ясно че размерът на данъка съвсем спокойно може да е както по-малък така и по-голям от детските.

Това е за Канада.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от loginn »

filipne написа:loginn, аки си прочел добре предишните постинги по въпроса би следвало да ти е ясно, че:

1. Размерът на училищния данък се определя от вида и местоположението не имота и не зависи от това дали имаш или нямаш деца.
2. Размерът на детските надбавки зависи от дохода и броя на децата и може да бъде и нула.

От 1. и 2. става ясно че размерът на данъка съвсем спокойно може да е както по-малък така и по-голям от детските.

Това е за Канада.
Чел съм ги постовете. Значи има разлика между данък "училище" в Канада и този който смятат да въвеждат в България. В Канада вземат повече от по-богатия и по-малко от по-бедния. В България ще налагат данък директно върху родителите затова че имат дете ученик.
И доколкото разбирам от поста на IRA, ако някой живее под наем не плаща такъв данък в Канада. Другото което ми става ясно от същия пост че дете получава минимум 100 долара които не зависят от дохода на родителите.
Но да оставим сметките и да си дойдем на думата, ти къде предпочиташ да живееш и да плащаш данъци? Къде смяташ че е по-справедлива социалната система? В Канада където едва се диша от непосилните данъци или в България където си живуркаме и плащаме някакви символични такси?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от pumpy »

loginn написа: Чел съм ги постовете. Значи има разлика между данък "училище" в Канада и този който смятат да въвеждат в България. В Канада вземат повече от по-богатия и по-малко от по-бедния. В България ще налагат данък директно върху родителите затова че имат дете ученик.
Видимо и тази частн е си разбрал. В България се предлага 2% от сегашния дадък общ доход да отива в общината. За хората остават същите 10%, които обаче се разделят по нов начин: 8 за държавата и 2 заобщината. Плащат всички, независимо от това дали имат глупави деца, умни деца или изобщо нямат деца. Хората с по-голям доход плащат относително повече.
Тези, които живеят под наем и те плащат, защото нали се сещаш, че в този наем са калкулирани доста неща....
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от loginn »

poumpy написа:
loginn написа: Чел съм ги постовете. Значи има разлика между данък "училище" в Канада и този който смятат да въвеждат в България. В Канада вземат повече от по-богатия и по-малко от по-бедния. В България ще налагат данък директно върху родителите затова че имат дете ученик.
Видимо и тази частн е си разбрал. В България се предлага 2% от сегашния дадък общ доход да отива в общината. За хората остават същите 10%, които обаче се разделят по нов начин: 8 за държавата и 2 заобщината. Плащат всички, независимо от това дали имат глупави деца, умни деца или изобщо нямат деца. Хората с по-голям доход плащат относително повече.
Тези, които живеят под наем и те плащат, защото нали се сещаш, че в този наем са калкулирани доста неща....
Това което съм разбрал е следното: "До 2% върху доходите да отиват в кметството, където учи детето ни." Останалото не знам откъде ти си го разбрал, но не го пише в статията.
Наемателите естествено че плащат дял от този данък чрез наема, но едва ли е целия данък.
Не знам какъв е смисълът от този спор, просто споделих линк с една не много приятна новина от България и веднага се намериха майстори да ме оборват и да доказват че не аз съм открил топлата вода. Ами аз не твърдя подобно нещо.
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от todorovi »

bttm написа:
holy написа:А може ли аз да запитам в БГ вдигнаха ли детските? Преди 5-6 години помня ми даваха с 300 зора 18,00 лева за детето, с които не можеше да се купи дори 1 пакет памперси. :)
Сега детските са около 25 лева, но не мога да ти кажа със сигурност, защото нашето семейство не получава-доходът ни бил малко над минимума, който го покриват почти само хора от малцинствата. Когато ни се роди и второто дете, отидох да подам молба в социално осигуряване за изплащане на еднократната помощ. Там служителката ми подаде и молба за отпускане на детски. След като на бързо ни изчисли дохода на семейството ми дръпна молбата от ръцете и заяви подигравателно, че моите деца няма да получават детски, тъй като НЕ БИЛИ БЪЛГАРЧЕТА. Това още повече ме амбицира наистина да променя нещата и да ги направя не българчета ;)
Не че има някакво значение и аз не получавам, но детските са 35лв на месец за дете, в случай се условията за дохода са изпълнени.
mi4ona81
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Юни 26, 2010 11:38 am

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от mi4ona81 »

Да се включа и аз и да разесня. Точната сума която се отпуска на дете е 35 лв. :@ срамота бе хора, и всеки месец ги бавят.Тъй като трябва да се изплащат от 15-ти до 30-ти, естествено НОИ ги пуска в последния ден и в последния транж. Хора.. хора.. едно време имаше опашки за хляб, а сега има опашки пред банкоматите ( майки с деца).Тук вече е много страшно
Публикувай отговор