Кебешки детски ?!?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Дядо Йоцо
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 1:44 pm
Местоположение: Горе на черешата
Обратна връзка:

Кебешки детски ?!?

Мнение от Дядо Йоцо »

Как се казваше формуляра за въпросните детски ???
Нещастните родни души няма обаче да възкръснат и да се порадват на чудесиите на свободата, на които ние, обръгнали вече, гледаме равнодушно сега и за които те не са сънували даже в най-дивните си блянове!. . .
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от pumpy »

Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от bttm »

Колко са детските (Квебек+ федерални) на месец, приблизително. Например за две деца, едното на 7 другото на 3
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от IRA »

Зависи от семейния доход.
Таблица за сумата от федералните ( на месец):
http://www.cra-arc.gc.ca/bnfts/cctb/cct ... 9-eng.html


Таблицата за Квебек ( за година)

http://www.rrq.gouv.qc.ca/en/programmes ... aison.aspx

За 3 годишното дете ще получавате 100 долара до навършването му на 6 години. Те не зависят от дохода и върху тях дължите данаци.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от pumpy »

това е добра помощ да си представите колко биха били провинциалните детскив, зависимост от дохода.

http://www.calculaide.gouv.qc.ca/index.asp?langue=en
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от bttm »

poumpy написа:това е добра помощ да си представите колко биха били провинциалните детскив, зависимост от дохода.

http://www.calculaide.gouv.qc.ca/index.asp?langue=en
ако правилно съм разбрал детските, които се получават в Квебек са сбор от тези, които предоставя Канада като цяло, плюс тези от провинция Квебек, така ли е?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от pumpy »

Може и така да се каже: В кебек за едно дете/много деца се получават детски и от федералното правителство и от провинциалното такова. Едните са независими от другите, но и двете зависят по някакъв начин от доходите на семейството.
Тоест можем да кажем, че хипотетично максимума може да е около 500 долара на месец за първо дете, от които 350 са федерални и 150 са провинциални. Второто дете и всяко следващо ( аз имам опит само с две до сега ) получват по-малка сума от първото и аз съм имал около 800 максимум за два деца, от които 550 са били федерални и 250 провинциални - това са суми на месец.


*Цифрите са примерни и не обвързват източника по никкъв начин с реално възможните максимални суми за едно/две дете/ца. ;)
** среден род е използван за удобство и по никаккъв начин не намеква за дискриминация на основа пол на детето ;)
*** всяка информация е предпоследна и подлежи на промяна без предупреждение - това е Канада, страната на лъжата ;)
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от bttm »

poumpy написа:Може и така да се каже: В кебек за едно дете/много деца се получават детски и от федералното правителство и от провинциалното такова. Едните са независими от другите, но и двете зависят по някакъв начин от доходите на семейството.
Тоест можем да кажем, че хипотетично максимума може да е около 500 долара на месец за първо дете, от които 350 са федерални и 150 са провинциални. Второто дете и всяко следващо ( аз имам опит само с две до сега ) получват по-малка сума от първото и аз съм имал около 800 максимум за два деца, от които 550 са били федерални и 250 провинциални - това са суми на месец.


*Цифрите са примерни и не обвързват източника по никкъв начин с реално възможните максимални суми за едно/две дете/ца. ;)
** среден род е използван за удобство и по никаккъв начин не намеква за дискриминация на основа пол на детето ;)
*** всяка информация е предпоследна и подлежи на промяна без предупреждение - това е Канада, страната на лъжата ;)
това в ситния шрифт и особено последното, ще го приема за шега ;)
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от pumpy »

bttm написа:
това в ситния шрифт и особено последното, ще го приема за шега ;)
И това ще е най-голямата грешка, която можеш да направиш. Приеми го съвсем сериозно, за да може разочарованието ти от Канада да е по-малко.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от holy »

А може ли аз да запитам в БГ вдигнаха ли детските? Преди 5-6 години помня ми даваха с 300 зора 18,00 лева за детето, с които не можеше да се купи дори 1 пакет памперси. :)
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от bttm »

holy написа:А може ли аз да запитам в БГ вдигнаха ли детските? Преди 5-6 години помня ми даваха с 300 зора 18,00 лева за детето, с които не можеше да се купи дори 1 пакет памперси. :)
Сега детските са около 25 лева, но не мога да ти кажа със сигурност, защото нашето семейство не получава-доходът ни бил малко над минимума, който го покриват почти само хора от малцинствата. Когато ни се роди и второто дете, отидох да подам молба в социално осигуряване за изплащане на еднократната помощ. Там служителката ми подаде и молба за отпускане на детски. След като на бързо ни изчисли дохода на семейството ми дръпна молбата от ръцете и заяви подигравателно, че моите деца няма да получават детски, тъй като НЕ БИЛИ БЪЛГАРЧЕТА. Това още повече ме амбицира наистина да променя нещата и да ги направя не българчета ;)
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от loginn »

bttm написа:
holy написа:А може ли аз да запитам в БГ вдигнаха ли детските? Преди 5-6 години помня ми даваха с 300 зора 18,00 лева за детето, с които не можеше да се купи дори 1 пакет памперси. :)
Сега детските са около 25 лева, но не мога да ти кажа със сигурност, защото нашето семейство не получава-доходът ни бил малко над минимума, който го покриват почти само хора от малцинствата. Когато ни се роди и второто дете, отидох да подам молба в социално осигуряване за изплащане на еднократната помощ. Там служителката ми подаде и молба за отпускане на детски. След като на бързо ни изчисли дохода на семейството ми дръпна молбата от ръцете и заяви подигравателно, че моите деца няма да получават детски, тъй като НЕ БИЛИ БЪЛГАРЧЕТА. Това още повече ме амбицира наистина да променя нещата и да ги направя не българчета ;)
Сега е дошло времето родителите да плащат детски на държавата. Замисля се данък "училище" http://www.dnes.bg/politika/2010/07/19/ ... shte.94744
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от holy »

Малеееее 25 лева :fubar: ... срамота бре ... после раждаемостта ниска, населението старее и не знам си какво ...
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от kill_u »

holy написа:Малеееее 25 лева :fubar: ... срамота бре ... после раждаемостта ниска, населението старее и не знам си какво ...
Ами ти какво искаш 300 лева ли? Тя толкова е основната заплата.
poumpy написа:
bttm написа:
това в ситния шрифт и особено последното, ще го приема за шега ;)
И това ще е най-голямата грешка, която можеш да направиш. Приеми го съвсем сериозно, за да може разочарованието ти от Канада да е по-малко.
От мен. Нищо, никъде и никога не вярвай до последно. Тук в Канада докато не пипнеш ключа от бараката може да получиш милион и едно обещания за нея ама докато не го пипнеш, да знаеш че е в ръцете ти, все едно нищо никой не ти е казал.
Последно промяна от kill_u на Вто Юли 20, 2010 12:04 pm, променено общо 1 път.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Кебешки детски ?!?

Мнение от IRA »

И тук не всички получават детски. Хубаво ,че са 100 долара дето не зависят от дохода ,че нищо нямаше да взимам, а и плащам към 550 долара данък училище годишно и този данък се плаща независимо дали имаш или нямаш дете, достатъчно е да имаш имот. Като дойдете да не почнете да ревете, че са ви високи данъците.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор