Не ми стигат точки за интервю. От къде да ги взема?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
sabina
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 1:19 pm
Местоположение: Montreal

Не ми стигат точки за интервю. От къде да ги взема?

Мнение от sabina »

Здравейте, всички!

Пиша ви с един проблем:
Приятелят ми получи сертификат за селекция и в края на септември миналата година замина за Монреал.
Малко след това аз също започнах да подготвям документите си (меджу тях: бакалавърска диплома; магистърска; нотариално заверено свидетелство за семестриално завършена втора магистратура - предстои ми дипломиране през юни; документ от приятеля ми - адресна регистрация, че е там; трудова книжка; CV) за процедура и на 21.12.2009 г. ги изпратих.
На 11.02. получих акюзе, че вече имам досие и предстои да ми изпратят писмо с насрочена дата за интервю.
Дълго време нямах никава вест - два месеца и няколко дни. И днес получих писмо, в което ме уведомяват, че не покривам изискванията, необходими, за да продължа към интервю. От 49 точки, които ми трябват, съм събрала 47. Не са приели документа, от приятеля ми, като роднина, който живее там и професията ми е такава, че не носи точки. Интересен е фактът, че за език са ми дали 10 от 16, но не са ми изискали някакъв документ, който да помогне да покрия тези недостигащи 2 точки.
Ще се радвам ако някой може да ми помогне с адекватен съвет какво да правя в тази ситуация.

Точките, които са ми дали са:
Изображение

Благодаря ви предварително :)

пп.: И още нещо важно: в писмото изрично ме уведомяват, че мога да обжалвам в срок от 60 дни от датата на изпращане, която е: 30 март 2010 г., а аз го получих днес, което автоматично скъсява срока ми за реакция с 15 дни... вече са 45.

Сабина
Последно промяна от sabina на Сря Апр 14, 2010 4:13 pm, променено общо 1 път.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Не ми стигат точки за интервю. От къде да ги взема?

Мнение от loginn »

sabina написа:Интересен е фактът, че за език са ми дали 10 от 16, но не са ми изискали някакъв документ, който да помогне да покрия тези недостигащи 2 точки.

Как така са ти дали 10 от 16? Не е ли това което ти си заявила като ниво на владеене на френски? Ако си писала нива 6/7 това е 4+6=10.
Освен на първо време да кореспондираш с тях по имейл и да опиташ да ги убедиш че за интервюто ще демонстрираш по-високо ниво на езикови умения. Кажи им че работиш активно по подобряване на френския и си сигурна че ще имаш минимум 12 (примерно 7/7 или 7/8).
Дано успееш да се разбереш с тях :y:
Последно промяна от loginn на Сря Апр 14, 2010 4:10 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Не ми стигат точки за интервю. От къде да ги взема?

Мнение от emili_vn »

Щом са ти дали 10 т. за език / от поста ти не става ясно тези точки само за френски ли са/, ако те са за френски - това означава ниво Б1/Б2. Ако можеш да докажеш ниво Б2 и за разбиране, и за изразяване, автоматично получаваш още 2 точки / нивото е 8/8 по техните таблици/. От друго не виждам как можеш да докараш точки - дипломирането ти е юни - ако е търсена специалност - ще донесе точки, а ако не е - по новия регламент втора специалност не носи точки. Но и като се вземе впредвид срока - дипломата отпада. От стаж също не можеш да докараш нещо повече, така че ти остава само езика.
В срок от 45 дни обаче няма как да се сдобиеш със сертификат от стандартизиран тест - TCFQ например, освен ако не го държиш онлайн в Букурещ в следващите 10 дни. Друг вариант, за който се сещам е да се явиш на тест за определяне на ниво на език във Френския институт, да покриеш Б2 и да им пратиш документа, като същевременно се запишеш за следващата сесия на TCFQ, защото е възможно от Виена да ти поискат сертификат.
Това е, което се сещам. Някой друг ако има идеи нека се включи.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не ми стигат точки за интервю. От къде да ги взема?

Мнение от Linko »

И още нещо важно: в писмото изрично ме уведомяват, че мога да обжалвам в срок от 60 дни от датата на изпращане, която е: 30 март 2010 г., а аз го получих днес, което автоматично скъсява срока ми за реакция с 15 дни... вече са 45.
Няма такова нещо. Срокът тече от датата на получаването на писмото, а не от тази на изпращането му. След като си го получила днес, то срокът ти е до 14.06.2010 г.
Ти представи ли доказателства, че имате минимум 1 г. съвместен живот с приятелят ти за да очакваш точки по фактор 5.2. Famille au Québec? Ако пък нямате съвместен живот то е разбираемо защо не са ти дали точки по този фактор. Иначе това са 3 т. отгоре и проблемът ти е решен.
За другата възможност - езика, вече са ти дали достатъчно идеи.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
sabina
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 1:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Не ми стигат точки за интервю. От къде да ги взема?

Мнение от sabina »

Благодаря на всички за съветите!
Ще пиша как се развиват нещата.


Поздрави :)
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Не ми стигат точки за интервю. От къде да ги взема?

Мнение от nedelcheva_n »

Петър е приятеля ти, който ве4е е там. Ами ако той ти намери работа там или пък се се омъжите за него. Пак ще получиш някакви точки.
sabina
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 1:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Не ми стигат точки за интервю. От къде да ги взема?

Мнение от sabina »

Здравейте, аз съм Петър - съпругът на Сабина :-)

За една седмица бях в България и се оженихме със Сабина. Веднага изпратихме писмо със Удостоверение за граждански брак и днес тя е получила писмо, с което я уведомяват, че трябва да започнем спонсорска процедура. Разбира се, че няма да минем без оспорване...

Поздрави
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Не ми стигат точки за интервю. От къде да ги взема?

Мнение от Koko »

sabina написа:Здравейте, аз съм Петър - съпругът на Сабина :-)

За една седмица бях в България и се оженихме със Сабина. Веднага изпратихме писмо със Удостоверение за граждански брак и днес тя е получила писмо, с което я уведомяват, че трябва да започнем спонсорска процедура. Разбира се, че няма да минем без оспорване...

Поздрави
Какъв е смисъла да оспорвате, когато по програмата за спонсориране не би трябвало да имате проблем, след като сте вече семейство?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
svenas
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 1:41 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: Не ми стигат точки за интервю. От къде да ги взема?

Мнение от svenas »

Олеее помня ви - вие се явихте като семейство, минахте интервюто, после Сабина отказа да ходи, за да прави кариера като оперна певица и се разведохте.
Петър замина сам, а сега както виждам, на Сабина и е дошъл акъла в главата :clap:
Честито за повторната женитба :D
Мисля, че във вашия случай спонсорската процедура е по удачна. Но за тази цел Петър трябва да има работа и стабилни доходи, за да докаже, че може да издържа жена си.
Желая ви успех все пак, каквото и да решите. :y:
DaKoTa
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:30 am

Re: Не ми стигат точки за интервю. От къде да ги взема?

Мнение от DaKoTa »

Любов :inlove: :D
sabina
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 1:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Не ми стигат точки за интервю. От къде да ги взема?

Мнение от sabina »

Koko, никога не се съгласяваме без оспорване! Ако искаш го наречи "за спорта" :-)

svenas, DaKoTa, учим се от грешките си. "Предпочитам да се уча от грешките на другите" при нас не важи. Не се ли опарим, няма как да знаем, че огъня е горещ. Благодаря ви. :-)

С две думи за всички: ако единия е вече в Канада и се върне до България за да се ожени => спонсорска програма.

Поздрави
Публикувай отговор