Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от pamelaa »

Това мни напомня, как едно време по Иванов ден се местеше един козел между блоковете на МЕИ и Минно-геоложкия. :party:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от ZanzibarHero »

Linko написа:... Човекът (Californian) си пише от Калифорния ама през българско прокси, както мухата си е в Бг ама пише през канадско прокси. ...
Я ме "светнете" какъв е смисъла да живееш в Калифорния и да пишеш във форуми през Българско прокси и обратно, да живееш в България и да "социализираш" през Канадско прокси?
Светът ли е "луднал" или какво?
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от tonich »

ZanzibarHero написа:Я ме "светнете" какъв е смисъла да живееш в Калифорния и да пишеш във форуми през Българско прокси и обратно, да живееш в България и да "социализираш" през Канадско прокси?
Че кой е казал, че трябва да има смисъл?!
Много надценяваш това малко и незначимо форумче нещо...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от ZanzibarHero »

tonich написа:
ZanzibarHero написа:Я ме "светнете" какъв е смисъла да живееш в Калифорния и да пишеш във форуми през Българско прокси и обратно, да живееш в България и да "социализираш" през Канадско прокси?
Че кой е казал, че трябва да има смисъл?!
Много надценяваш това малко и незначимо форумче нещо...
Съгласен, но ...
Най-простото нещо, когато "социализираш" в Интернет, е да старираш Internet Explorer и да "попаднеш" по някакъв начин на желаното "място". Всяка допълнителна стъпка заслужава повече "анализи" ...

Относно "значимостта на форума" - то какво ли е значимо в И'нет в епохата на литературните притурки (по Херман Хесе) :)
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от mirkaa »

Californian написа: Иначе и пръст си давам за Американски паспорт, но не е толкова лесно за съжаление, колкото да се вземе канадски.(то за това е и по-ценнен)
А това, че американци емигрират за Канада, вярно е има такива.
Я прочети обаче колко "прелетни птички" има от Канада само за Флорида и Калифорния.
То затова и в таз годишната дивърсити лотария Канадци не могат да участват, защото малко доста са се насъбрали в южната и съседка.
гледам Калифорниеца го тормозят подобни въпроси като моите.. :)
Аз пък от доста години се опитвам да намеря какви са преимуществата на американския паспорт спрямо канадския, и ми е много трудно...!? Има ли някой светнат по въпроса да ме ограмоти? :)
Определено не се отнася за когато си на 20-30-40 год... Тогава всичко е лесно и живота е песен изпълнена с мечти за светлото бъдеще :)

По-скоро става дума за след това, да кажем 50-60 и прочие. Дай всекиму живот и здраве, ама се случват и непланирани неща, като я някоя гадна болест, я безработица, я на детето колеж да платиш с всичките си доживотни спестявания за стари години...!?
Та за тва иде реч... Щото по тези последните въпроси, след 15 год в УСА, не виждам някакви особени предимства на американския паспорт. Освен че чичо Сам пак си взема неговото, и макар и да става дума за прехвалените ниски данъци от 30%, след като се наложи да си платиш всичко останало като здравни, 401к, образование и не-знам-си-кво-още, малко трудно ще ги стигнем канадците с високите данъци? :^)

Знам ли, може пък да съм върла привърженичка на Майкъл Мур... :D :D
third generation immigrant :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от ivandaman »

Ами Канадско и Американско гражданство е горе долу едно и също..
С Канадският паспорт имаш леки предимства. Примерно да патуваш до Куба или Иран (Ако си някакъв мазохист)..
Като цяло в Европа и останалата част на света на Канадците се гледа с по-добро око докато за американците си има стандартен израз "Да ъгли американ" ..
Примерно където аз живея уважават канадците но презират гринговците (както ги наричат тук) ..

Предполагам на стари години може да има някакви други предимства със медицинското обслужване, но това за сега са само хипотези.. Ако бараката успее да вкара здравната реформа в САЩ, кой знае как ще се развият нещата за в бъдеще..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от Павел »

Американския паспорт с абсолютно нищо не е по-ценен от канадския, даже напротив. С канадски паспорт влизаш свободно в повече д-ви отколкото с американския. Канадския се взима след 3-тата, не след 5-тата година (само при брак американския се взима след 3-тата година).
Много американски пенсионери, заселили се в Мексико, Коста Рика или Панама масово се отказват от ам. си поданство, за да не плащат излишни данъци в САЩ.
След безмислената война в Ирак и след 8 годишното управление на буй Чейни целия свят намрази САЩ.
Много преди 9/11/2001 гледах един филм, в който арабски терористи отвлякоха американски самолет и накараха всички пътници да си покажат паспортите. Всички показали сини такива бяха отстреляни на място. Коя е гаранцията, че подобно нещо за съжаление няма да стане и в действителност?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от monny »

Californian написа:Здравейте Канадци ;)



Също така отпуските 3 седмици ли са за повечето служители :( и работи ли се по 12 часа на ден.
Все се надявам в Канада да е като Франция, когато съм имал по 35 дни отпуска годишно. :inlove: :inlove: :inlove:
и да си се тръгва петъка на обяд безпроблемно.


За всички съвети съм благодарен извинявам се, че съм ви досадил предварително.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

стой си в Силиконовата долина, приятел, а най-добре се върни във Франция и не стъпвай в Канада освен на екскурзия :y: :beer:
Публикувай отговор