ФРЕНСКИ В KABINATA.COM

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
arminad
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 9:41 am

ФРЕНСКИ В KABINATA.COM

Мнение от arminad »

Здравейте,

Някой учил ли е френски онлайн в кабината. Учила съм английски. Имаше много материали - от речник до диктовки. Бяха подсигурили дори английско говорящ преподавател от Австралия за разговорния английски. Ако някой знае дали френският е на същото ниво, моля кажете ми. В сайта пише че уроците са по системата на Панорама.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Здрасти!Не сме се занимавали с тази система,но мога само да кажа,че Панорама е вече стара система.От няколко години е изместена от Campus.На нас лично Campus ни харесва като последователност.Естествено и други материали са необходими,но щом си доволен от английски там,защо не опиташ с френският и ще прецениш.Важно е да се трагне от някъде. :wink: Успех!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
dmashev
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 1:33 pm

Re: ФРЕНСКИ В KABINATA.COM

Мнение от dmashev »

Някакви нови мнения, впечатления от курсовете по френски в Кабината?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: ФРЕНСКИ В KABINATA.COM

Мнение от demococcus »

Има едни съфорумници от Петрич, които са се записали и мисля да ги посетя и да видя с очите си това чудо.

А иначе ако някой иска, може да си говорим на френски за упражнение по скайпа :)
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: ФРЕНСКИ В KABINATA.COM

Мнение от todorovi »

demococcus написа:Има едни съфорумници от Петрич, които са се записали и мисля да ги посетя и да видя с очите си това чудо.

А иначе ако някой иска, може да си говорим на френски за упражнение по скайпа :)
Аз съм "за" тази идея, макар че не съм от най-приказливите :$ .
skype: deyan.i.galya
dmashev
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 1:33 pm

Re: ФРЕНСКИ В KABINATA.COM

Мнение от dmashev »

Има едни съфорумници от Петрич, които са се записали и мисля да ги посетя и да видя с очите си това чудо.

А иначе ако някой иска, може да си говорим на френски за упражнение по скайпа :)
След визитата, да не забравиш да споделиш в тази тема.
Аз съм пас, за упражнението, защото ще дойде малко монолог. :lol:
Аз имам впредвид, началните им нива.За хора, които тепърва започват да изучават френски, в саита им, има левел A0 за съвсем начинаещи.Мисля, че идеята, да се изкара един такъв въвеждащ курс, преди започването на занимания с частен учител, е доста добра.
sisi_bgn
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 5:37 am

Re: ФРЕНСКИ В KABINATA.COM

Мнение от sisi_bgn »

Здравейте,
аз отскоро се записах в Кабината.сом и съм много доволна. Преди това се готвих самостоятелно по Панорамата и веднъж седмично ходих по 2 часа при частен учител. Сега виждам, че много неща не съм била доразбрала. Преподавателката е страхотна и много добре обяснява граматиката. Освен това като си заплатиш курс от 3 или 6 месеца може да посещаваш всички нива:А0,А1,А2,В1. Всеки ден има лекции само по едно ниво, така че можеш да посещаваш всички пък и часовете са в удобно време : през седмицата от 19-21, а събота и неделя от 11 до 14ч. Аз лично посещавам всички нива и честно да ви кажа от всяко ниво научавам по нещо ново(дори и от А0).
Продължителността на всяко ниво е:
А0-6 урока по 2ч и 15мин (3 пъти седмично т.е. свършва за 2 седмици и после се повтаря отново)
А1 - не знам точно 8 или 12 часа ( 2 пъти седмично)
А2,В1-12 урока по 1,5 ч(2 пъти седмично събота и неделя т.е. свършват за 1 мсесец и половина)
Всичко е описано в страницата, там я има и месечната програма по нива и часове.
Общува се он-лайн с преподавателя и другите курсисти както по скайпа, все едно си на действителен курс:четем, превеждаме,правим упражнения, разказваме и т.н.
Това е за сега от мен.
Успех !
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: ФРЕНСКИ В KABINATA.COM

Мнение от todorovi »

sisi_bgn написа:Здравейте,
аз отскоро се записах в Кабината.сом и съм много доволна. Преди това се готвих самостоятелно по Панорамата и веднъж седмично ходих по 2 часа при частен учител. Сега виждам, че много неща не съм била доразбрала. Преподавателката е страхотна и много добре обяснява граматиката. Освен това като си заплатиш курс от 3 или 6 месеца може да посещаваш всички нива:А0,А1,А2,В1. Всеки ден има лекции само по едно ниво, така че можеш да посещаваш всички пък и часовете са в удобно време : през седмицата от 19-21, а събота и неделя от 11 до 14ч. Аз лично посещавам всички нива и честно да ви кажа от всяко ниво научавам по нещо ново(дори и от А0).
Продължителността на всяко ниво е:
А0-6 урока по 2ч и 15мин (3 пъти седмично т.е. свършва за 2 седмици и после се повтаря отново)
А1 - не знам точно 8 или 12 часа ( 2 пъти седмично)
А2,В1-12 урока по 1,5 ч(2 пъти седмично събота и неделя т.е. свършват за 1 мсесец и половина)
Всичко е описано в страницата, там я има и месечната програма по нива и часове.
Общува се он-лайн с преподавателя и другите курсисти както по скайпа, все едно си на действителен курс:четем, превеждаме,правим упражнения, разказваме и т.н.
Това е за сега от мен.
Успех !
а каква е цената на тези курсове? и колко курсисти има в една група?
Аватар
arminad
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 9:41 am

Re: ФРЕНСКИ В KABINATA.COM

Мнение от arminad »

Здравейте,

Цената на тези курсове са 250 лв за 3 месеца и 400 лв за 6 месеца. Уроците наистина са много качествени. Аз също се записвах лятото, просто странични обстоятелства не ми позволиха да го изкарам ползотворно. Има много материали и упражнения, и най хубавото е че имаш достъп до всички нива, и да се връщаш назад ако не си разбрал нещо. Идеално е за самопотготовка.

Поздрави
sisi_bgn
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 5:37 am

Re: ФРЕНСКИ В KABINATA.COM

Мнение от sisi_bgn »

а каква е цената на тези курсове? и колко курсисти има в една група?[/quote]


Ами различно в различните нива.Понякога сме били 2-3. Понякога и по 6-7.А цената вече е написана.
Успех ;)
sisi_bgn
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 5:37 am

Re: ФРЕНСКИ В KABINATA.COM

Мнение от sisi_bgn »

Здравейте отново,
искам само да направя корекция относно броя на часовете в Кабината.ком:
Реалния брой на часовете е:
А0-6 урока по 2ч и 15мин (3 пъти седмично т.е. свършва за 2 седмици и после се повтаря отново)
А1- 12 урока по 2ч и 15мин ( 2 пъти седмично, свършва за месец и половина)
А2-12 урока по 1,5 ч(2 пъти седмично събота и неделя т.е. свършват за 1 мсесец и половина)
В1-24 урока по 1,5ч (2 пъти седмично събота и неделя т.е. свършват за 3 мсесеца)
т.е.
А0-6 урока х 3учебни часа= 18 учебни часа
А1-12 урока х 3учебни часа= 36 учебни часа
А2-12 урока х 2учебни часа= 24 учебни часа
Б1-24 урока х 2учебни часа= 48 учебни часа
Общо: 126 учебни часа(по 45мин.)
И това струва само 250лв. за 3 месеца
Имайте в предвид, че уроците от А0,А1 и А2 може за тези 3 месеца да ги посетите по няколко пъти.
dmashev
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 1:33 pm

Re: ФРЕНСКИ В KABINATA.COM

Мнение от dmashev »

Цената е много добра.
Sisi_bgn, можеш ли да напишеш няколко реда, как протича един учебен час, най-общо?По някакъв учебник ли се преподава, или те са си подготвили някаква собствена програма?
Аватар
arminad
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 9:41 am

Re: ФРЕНСКИ В KABINATA.COM

Мнение от arminad »

Преподава се по Панорама, но има повече упражнения. Учителката във виртуалната класна стая върви по урока от самия текст Доста подробно се обяснява граматиката, на хапки както се казва, и междувременно кара всеки от учатниците в класната стая да вземат участие при правенето на упражненията. Точно като в класна стая. Дава домашни, които се изпращат до нея чрез профила в кабината, проверява ги и ги връща. Има и много материали за самоподготовка.
Публикувай отговор