Анкета за родители !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Кой е най-важния за вас критерий при избор на детска градина?

А. Препоръчана от приятели.
9
23%
Б. Да е най-близко до дома.
17
44%
В. Цена.
6
15%
Г. Да бъде задължително Day Care.
3
8%
Д. Да е Day Home.
0
Няма гласували
Е. Друго ( моля обяснете)
4
10%
 
Общо гласове: 39
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Анкета за родители !

Мнение от Optimist Creed »

Aries написа:Най-важното е как твоето дете ще се чувства. Това е основния критерий...
Цената, в определени граници естествено, не е определяща. Имай освен това предвид, че когато се цитира цена от 30 долара на ден, това не е 660 на месец а е 600 (съответно 45 на ден е 900 а не 990 и т.н.)
Малката детска градина има доста недостатъци - децата са 4 и е много трудно да бъдат подбрани на една възраст. Какво правим като имаме 3 момчета и едно момиче. Или обратния сценарий.
Подготовката за училище до голяма степен е в това детето ти да общува с деца на неговата възраст. И ако може те да са повече от едно-две.
Също така изниква редовно проблем с отпуската - дали ти няма да имаш отпуска? Или ще задължиш всички да имат отпуска по едно и също време?
За каква подготовка иде реч? Да поддържа форма като се бие с връстници??? Или да се доказва като лидер над коооолкото се може повече деца? :lol: .
Аз лично мисля ,че наличието на доста деца накуп е предпоставка за по-чести разболявания и по-малко внимание над детето ти.А иначе е наистина добре да се провери предварително градината, та да не се изпрати дъщеричката на място със само 5 момчета. :inlove: . :rofl: . :rofl: .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
Roza
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:54 pm
Местоположение: от Montreal,Qc в Calgary, AB

Re: Анкета за родители !

Мнение от Roza »

Aries написа:Най-важното е как твоето дете ще се чувства. Това е основния критерий...
Цената, в определени граници естествено, не е определяща. Имай освен това предвид, че когато се цитира цена от 30 долара на ден, това не е 660 на месец а е 600 (съответно 45 на ден е 900 а не 990 и т.н.)
Малката детска градина има доста недостатъци - децата са 4 и е много трудно да бъдат подбрани на една възраст. Какво правим като имаме 3 момчета и едно момиче. Или обратния сценарий.
Подготовката за училище до голяма степен е в това детето ти да общува с деца на неговата възраст. И ако може те да са повече от едно-две.
Също така изниква редовно проблем с отпуската - дали ти няма да имаш отпуска? Или ще задължиш всички да имат отпуска по едно и също време?
Мерси за коментара. Тъй като мнението ти ме засяга, ето какво мисля и аз.
Полът на децата няма никакво значение. Имам достатъчно опит с деца и съм наблюдавала най-редовно как момченца и момиченца играят заедно на всевъзможни игри.
Вярно е, че групата е от различни възрасти, но това възпитава децата в търпимост към различните и взаимопомощ. По-малък брой деца = повече индивидуално внимание.
Голяма група деца = повече конфликти, инциденти, агресия, шум.
Била съм в много големи day care и съм виждала много нередности, които са ме възмущавали. Сега имам възможността да приложа всичките си знания и опит във възпитаването на деца, без някой невежа да ми налага криворазбраните си възгледи.

Ако ми се наложи да затворя временно по болест или отпуска, агенцията поема грижата да намери временна градина за клиентите ми. Ако не работя с агенция, родителите получават 1 месец предизвестие, за да намерят кой да се грижи за детето им през мое отсъствие. В договора, който подписват, са предупредени да имат винаги алтернативен вариант за гледане на детето в случай, че нещо неочаквано се случи с възпитателката.
Публикувай отговор