Анкета за родители !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Кой е най-важния за вас критерий при избор на детска градина?

А. Препоръчана от приятели.
9
23%
Б. Да е най-близко до дома.
17
44%
В. Цена.
6
15%
Г. Да бъде задължително Day Care.
3
8%
Д. Да е Day Home.
0
Няма гласували
Е. Друго ( моля обяснете)
4
10%
 
Общо гласове: 39
Аватар
Roza
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:54 pm
Местоположение: от Montreal,Qc в Calgary, AB

Re: Анкета за родители !

Мнение от Roza »

krimon написа:е, щом си решила, защо ни питаш за мнение :)
Явно в желанието си да се обясня, за да бъда по-добре разбрана, съм прозвучала така сякаш мнението ви няма значение.
Нищо не съм решила. Затова пуснах анкетата и търся мнението на други хора.

Съгласна съм, че с ниски цени не се печелят добри клиенти. В интерес на истината, от агенцията, с която работя, посъветваха всички Day home да си смъкнат цените, защото било рецесия. Аз не го направих.

Споделеното от Жени е наистина интересно. Може да пробвам и това. Не знам в кои случаи повишаването на цената на услуга действа положително върху клиентелата. Ние лично като си правим реновации, прозвъняваме доста фирми и избираме тези, които предлагат най-изгодна цена. Няма гаранция, че ако платя на някой двойно, той ще свърши работата по-добре. Същевременно, ако притиснем човека да си смъкне много цената, той със сигурност ще свърши работата през пръсти. Това е моята логика. Какво мислите вие? Ако имате избор между две градини, предлагащи еднакви условия, но таксата на първата е като на повечето градини, а на втората е е с 200$ по-висока, коя ще изберете?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Анкета за родители !

Мнение от Павел »

Покрай нас във всички градини се изисква родителите да осигуряват храната и има уейтинг лист по 1 година. Идеята за безплатен ден е лоша.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Анкета за родители !

Мнение от speedy »

Roza написа: Ако имате избор между две градини, предлагащи еднакви условия, но таксата на първата е като на повечето градини, а на втората е е с 200$ по-висока, коя ще изберете?
Еднаквите условия са обикновено само на книга. Като търсихме детска градина за нашите хайванчета гледахме три-четири, които ставаха. Най-ниската цена беше прилична градина, но децата бяха много сополиви и ги занимаваха само с игри. Най-скъпата, някакво Монтесори, трансформираше децата в генийчета (според материалите). На практика половината деца дремеха по масите, гледайки в една точка. Так трябвало, щото всяко си имало индивидуална динамика и не трябвало да го объркват. Или поне така ни обясниха.

Спряхме се на детската градина с най-чисти стаи, собствена кухня с готвачка и учителки, който постоянно занимаваха децата с нещо различно всеки половин час.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Анкета за родители !

Мнение от IRA »

Аз лично търсех от евтините градини т.е спонсорираните, близо до дома ми и също така да не готвят пържени работи т.е салати, супи... български тип кухня. Градината ми я препоръчаха приятели , записах малкия докато бяхме в Българя, видях я на първия ден в който заведох детето. Доволна съм.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Roza
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:54 pm
Местоположение: от Montreal,Qc в Calgary, AB

Re: Анкета за родители !

Мнение от Roza »

Павел написа:Покрай нас във всички градини се изисква родителите да осигуряват храната и има уейтинг лист по 1 година. Идеята за безплатен ден е лоша.
Това къде е ? |( .
Junior
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 1:57 am
Местоположение: Toronto / Варна
Обратна връзка:

Re: Анкета за родители !

Мнение от Junior »

Аз мисля, че идеята за "безплатен" ден е добра ако се приложи правилно. Смисълът е не да се спонсорират родителите, а да мотивираш клиентелата си. Ако се замислите всички го правят. Мобилни телефони - 200 "безплатни" минути, ТВ - 3 месеца "безплатно", Кредитни карти "без такса" 1 година, застраховки и т.н. Всички сте на клона на "безплатното" така че си е супер идеята.

Според мен 1-2 безплатни дни в началото уж за проба и след това по 1 безплатен ден на всеки месец-два е добър вариант. На канадците ще им действа като Еър Майлс точки - хем си плащат, хем си мислят че печелят и са щастливи :D

Достатъчно родители ще оценят възможността да оставят детето си за ден и да преценят реакцията му след това. Ако на някой не му хареса - и пари да му даваш, пак няма да си остави детето. Но поне няма да си мислят и че са "обрани". Това, което ти печелиш, че си накарала повече хора да дойдат при теб, и ако не са възмутени, шансът да останат е голям.

С други думи, една инвестиция от 50-100 долара на всеки 2 месеца е накарала първо повече хора да дойдат, и освен това повече хора да искат да се обвържат с теб дългострочно. Комбинираш го с цени около средното, за да не си "съмнителна" и хвърляш боб да е студено в Калгари, да се гушат хората под юрганите че да има повече деца :)

Успех!
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Анкета за родители !

Мнение от mice »

Junior, не мисля че сравението е подходящо. Мобилните телефони предлагат безплтни минути при закупен пакет - тоест плащаш си месечна такса, а Роза предлага безплатен ден без да иска децата да посещават детската градина постоянно. Телевизията също искат някакакъв договор, с който те задължават да се абонираш след това и т.н. Не е логично да има безплатен ден просто, за да се привлекат родители. Да прав си, ако се приложи правиолно - но никоя сериозна фирма не предлага безплатни услуги...наистина.
Роза, тези пари, които ще загубиш за този безплатен ден от всеки родител, по-добре ги вложи в нещо друго, с което да покажеш че предлагаш по-качествени услуги.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Анкета за родители !

Мнение от Lub0 »

Не искам да влизам в спорове и пожелавам успех в начинанието, но според мен ние тук в Кебек сме разглезени с "държавните" детски градини, които са супер, огромни като училища, с готвачи, чистачи и т.н., това няма как да го направи някой в домашната си градина в мазето... Да не говорим и за цената от $7 на ден...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Roza
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:54 pm
Местоположение: от Montreal,Qc в Calgary, AB

Re: Анкета за родители !

Мнение от Roza »

Lub0 написа:Не искам да влизам в спорове и пожелавам успех в начинанието, но според мен ние тук в Кебек сме разглезени с "държавните" детски градини, които са супер, огромни като училища, с готвачи, чистачи и т.н., това няма как да го направи някой в домашната си градина в мазето... Да не говорим и за цената от $7 на ден...
Любчо, работила съм в тези градини. Вие наистина сте разглезени. Заради субсидията от държавата, това са най-добрите и най-евтините градини в Канада.
За себе си мога да твърдя, че както съм била професионалист там, такава ще бъда и в дома си, работейки с деца. Прав си, че повечето домашни градини са в мазето, но моята е изключение. :)
Има и други като мен, които предлагат много добри условия, та дори и в мазето. Всичко зависи от човека.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Анкета за родители !

Мнение от IRA »

Аз лично предпочитам дамашните градини. Както се казва за всеки влак си има пътници.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Анкета за родители !

Мнение от Lub0 »

Роза, пожелавам ти успех и дано да намериш някак си някоя субсидия да им покажеш как се правят детски градини на западняците :-)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Roza
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:54 pm
Местоположение: от Montreal,Qc в Calgary, AB

Re: Анкета за родители !

Мнение от Roza »

Мерси Любо и мерси на всички, които дадоха мнението си! Сега съм по-наясно какво търсят родителите при избор на градина. За безплатния ден разбрах, че не е добра идея.
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Анкета за родители !

Мнение от mice »

Успех и от мен, Роза! :)
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Анкета за родители !

Мнение от Aries »

Най-важното е как твоето дете ще се чувства. Това е основния критерий...
Цената, в определени граници естествено, не е определяща. Имай освен това предвид, че когато се цитира цена от 30 долара на ден, това не е 660 на месец а е 600 (съответно 45 на ден е 900 а не 990 и т.н.)
Малката детска градина има доста недостатъци - децата са 4 и е много трудно да бъдат подбрани на една възраст. Какво правим като имаме 3 момчета и едно момиче. Или обратния сценарий.
Подготовката за училище до голяма степен е в това детето ти да общува с деца на неговата възраст. И ако може те да са повече от едно-две.
Също така изниква редовно проблем с отпуската - дали ти няма да имаш отпуска? Или ще задължиш всички да имат отпуска по едно и също време?
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Re: Анкета за родители !

Мнение от vankata_vd »

krimon написа:Нито едно от изброените. Винаги съм гледала първо и основно кой ще гледа детето ми - външният вид, как комуникира, какво излъчване има, какво отношение към децата. В никакъв случай това не е поради препоръка, цена, отдалеченост или форма на организация. Като се срещнеш лично с хората, които ще се грижат за детето ти, като се увериш лично, че хигиената и обстановката са съобразени с изискванията ти, заниманията и може да се каже философията или гледната точка на детегледачката за вашите взаимоотношения и нейните отговорности, тогава можеш да решиш дали искаш да си повериш детето в тази детска градина. Непременно трябва да се отиде с детето на "оглед" преди да се решиш. Първото впечатление е много важно, доверието, което ще изпиташ или не към учителките/леличките. Поведението на детето ти е също много важен критерий - гледай как ще реагира, дали ще се чувства добре и дали не изпитва необясним ужас от мясото и хората. За много родители е важна и храната - трябва да има разработена стратегия за алергични и др. тип проблемни деца.
.......и аз така мисля.......това е и моето мнение !!!

Поздрави,Ванката
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
Публикувай отговор