Как се проверява стаж на полицай?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
marti2008
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 6:48 am

Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от marti2008 »

Привет на всички!
Знам че има много полицаи минали процедурата,но при нас на интервюто стана проблем със стажа ми/10год./.Служебната бележка която предоставих не задоволи изпитващия и я взе за проверка/служебната карта също не свърши работа,защото е подновена преди 3 год/.Ходих до НАП за доказване на стажа още преди да пратим документите,но ми заявиха,че при тях няма данни за слижителите в МВР/всички данни били секретни/.
Как тогава ще ми проверят стажа и местоработата?
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от bttm »

Искаха ли ви допълнителни документи за доказване на стажа, или взеха само служебната бележка за проверка?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от bttm »

На служебната бележка трябваше да посочите часове работно време в седмицата, месечно и срок на договора, както и началото на работата, направихте ли го?

Също лого на МВР и подпис от пряк началник, по възможност началник на полиция или друг от този ранг.
Аз имам същия проблем. Работя в системата, като доста време се чудех как да направя подобен документ без да светна всички, че съм започнал процедурата за емиграция. Също като теб ударих на камък в НОИ, дори и след като изпратиха документите ми в централата в София за изготвяне на разпечатка. Върнаха ми отговор от там че не могат защото е секретно и ако искам такава справка, трябва да се обърна към работодателя си. Такаче изготвих една подробна служебна бележка с всички изисквания които прочетох тук някъде във форума и пред началника си посочих, че е нужна на съпругата ми за кандидастване за кредит ;) . Лъжата свърши работа, сега мога само да се надявам, че няма да се заядат на интервюто. И аз като теб, картата ми е подновена преди 2 год, и няма как да удостоверя с нея пет годишен стаж. Имам документ от Школата на МВР за завършен курс за да започна настоящата си работа в началото на стажа ми, който не съм пратил с документите и при нужда ще показвам там. Друг начин който съм намислил за удостоверяване на място, са грамоти и награди които съм получил през периода.......... и накрая мога само да се надявам, че това всичко ще мине пред интервюиращия :sweat:
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
marti2008
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 6:48 am

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от marti2008 »

Вече е късно за нови бележки,а и никой не е искал./интервюто мина/
Казаха че ще проверят сами,но интересно е как?
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от bttm »

marti2008, по горе ти написах как трябва да изглежда служебната бележка, вашата така ли бе изготвена? можеш ли да напишеш накратко какво пишеше на нея, за да сверим нашите часовници?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
marti2008
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 6:48 am

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от marti2008 »

Моята бележка беше стандартна/до сега са вършели работа/ - имената,ЕГН,работи от ???год. до момента, и къде.
Може би трябва по подробна както си описал и евентуално една бележка за доход-за целия стаж или поне за последната година/за интервюто само/.
musil
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 5:01 am

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от musil »

Привет стана ми интересно как не Ви признават стажа. Аз също съм полицай и този проблем при мен го нямаше. С док. до Виена пратих стандартна бележка на която пише да послужи пред канадското посолство издадена от ОД на МВР. Втората ми бележка бе за пред Виваком,че не знаех дали ще взема интервюто и с двете нямах абсолютно никакъв проблем, дори мосюто пожела да си покажа картата видя я и остама много доволен. Просто не знам какъв е бил проблема при вас може да се повтарям но при мен нямаше грижи всичките документи естествено минаха през преводачката.А и бележките за стаж в пол.са стандартни и до ден днешен се пишат на машина доста старомодно но и сигурно принтер в къщи има всеки. Не знам къде служите но според мен си извадете стандартната бележка от човешки ресурси с печат и подпис на кадровика преведете я заверете я нотариално и им я пратете. Обяснете им, че в МВР тази бележка доказва трудовия стаж поради простата причина,че в структурата ни останалото е секретно.Сърдечно Ви пожелавам успех и дано нещо стане
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от todorovi »

musil написа:Привет стана ми интересно как не Ви признават стажа. Аз също съм полицай и този проблем при мен го нямаше. С док. до Виена пратих стандартна бележка на която пише да послужи пред канадското посолство издадена от ОД на МВР. Втората ми бележка бе за пред Виваком,че не знаех дали ще взема интервюто и с двете нямах абсолютно никакъв проблем, дори мосюто пожела да си покажа картата видя я и остама много доволен. Просто не знам какъв е бил проблема при вас може да се повтарям но при мен нямаше грижи всичките документи естествено минаха през преводачката.А и бележките за стаж в пол.са стандартни и до ден днешен се пишат на машина доста старомодно но и сигурно принтер в къщи има всеки. Не знам къде служите но според мен си извадете стандартната бележка от човешки ресурси с печат и подпис на кадровика преведете я заверете я нотариално и им я пратете. Обяснете им, че в МВР тази бележка доказва трудовия стаж поради простата причина,че в структурата ни останалото е секретно.Сърдечно Ви пожелавам успех и дано нещо стане
И при нас беше така, а на интервюто и служебна карта дори не са ни искали :)
Стискаме ви палци проверката да мине успешно :y:
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от Ninushevi »

musil написа:Привет стана ми интересно как не Ви признават стажа. Аз също съм полицай и този проблем при мен го нямаше. С док. до Виена пратих стандартна бележка на която пише да послужи пред канадското посолство издадена от ОД на МВР. Втората ми бележка бе за пред Виваком,че не знаех дали ще взема интервюто и с двете нямах абсолютно никакъв проблем, дори мосюто пожела да си покажа картата видя я и остама много доволен. Просто не знам какъв е бил проблема при вас може да се повтарям но при мен нямаше грижи всичките документи естествено минаха през преводачката.А и бележките за стаж в пол.са стандартни и до ден днешен се пишат на машина доста старомодно но и сигурно принтер в къщи има всеки. Не знам къде служите но според мен си извадете стандартната бележка от човешки ресурси с печат и подпис на кадровика преведете я заверете я нотариално и им я пратете. Обяснете им, че в МВР тази бележка доказва трудовия стаж поради простата причина,че в структурата ни останалото е секретно.Сърдечно Ви пожелавам успех и дано нещо стане
Понеже и на мене предстои интервю вероято на лято, пред мен стои същия въпрос. С документите до Виена съм пратил служебна бележка, нотариално заверене и преведена, че съм служител от еди си колко време и продължавам да служа. На Марти вероятно е била същата щото са от едно място. Само дето не пише да послужи пред кан. посолство, а при необходимост. Не знам защо мосюто се е усъмнил в това, че картите са подменени преди 2 години. Има според него разминаване(нали сме почнали работа доста преди този момент). Да се надяваме да не задълбава много, щото така или иначе статутът ни е по-специфичен. Дано всичко завърши благополучно! :)))
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
str12
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 2:50 am

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от str12 »

И при нас стандартната бележка свърши работа за интервюто,но както писах вече пратихме допълнително информация за задълженията като полицай(след медицинските),тъй като ни го поискаха.
Аватар
didoni76
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 2:57 pm
Местоположение: вече в Montreal QC

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от didoni76 »

:y:
Montreal 15.05.2009
Изображение
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от Aribu »

Сега имате и една нова опция. Свържете се с вашия синдикален лидер и му предайте много поздрави от Стони. После поискайте контакт с някой от УС на СФСМВР...Борис Мазнев, Лукан Лазарски, Тошко Русев или Лъчезар Серафимов...те могат да направят справка и правейки ви член на СФС (ако не сте) да издадът редовен документ с печат на федерацията и изходен номер за трудовия ви стаж в МВР.


Монреал
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
marti2008
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 6:48 am

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от marti2008 »

Ако искат нова бележка вече ми е ясно какво да направя,но лошото е че те не искат,а сами ще проверяват,но как ?????
Мерси за пожеланията!Дано да не разбера как ще ме проверяват,а направо да ми пратят сертификатите.
Успех на всички!
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от MarinaNik »

:y: стискаме палци да е успешно и скоро да получите сертификатите
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Как се проверява стаж на полицай?

Мнение от Aribu »

Тук общността на бившите вече полицаи расте неимоверно бързо. Тази алтернатива ще пропуска много хора насам и ще принуждава управляващите там да започнат да правят опити да спират процеса по два начина. Глупавите ще ви пречат да напускате и идвате а умните ще искат да увеличават заплатите ви и социалните придобивки за да задържат читавото.
Имаме организация, която подържа редовни контакти всеки с всеки и така ползвайки малко оперативно мислене можете да достигнете до някого от нея и да разберете как да се представите на интервюто.
Интервюиращите имат информация за случващото се и техните цели не са в противоречие с нашите намерения така, че действайте смело.
За сега най страшното е да си останете там 8)
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
Публикувай отговор