Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от IRA »

Хляба на Premiere Moisson е много вкусен. Ей им сайта - http://www.premieremoisson.com/Carriere/
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от demococcus »

Благодаря много, ИРА!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от ablood »

demococcus написа:От казаното до тук се убедих че е по-добре в цитираният от мен хипотетичен случай жената да остане да си роди спокойно в България - тук държавата също дава някакви пари. Пък бащата да замине сам на първо време, ако му е толкова мерак :)
Имам спомени от BG, че 2004 г, когато се роди симът ми, че до края на рожденния му ден вече ми беше струвал над 2000лв. Без усложнения. Днес би трябвало да са доста повече. Просто стандартните рушвети, покупки и напиване. И това, като се има впредвид, че докторът ни врътна ужасен номер, карайки ни да го чакаме 12 часа с болезнени контракции. Никой друг не се съгласи да изроди жемя ми, за да не си имал проблеми с него заради парите.

Монреалското раждане беше като планирано вадене на зъб. Организирано, сигурно и безплатно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от Maria »

Linko написа:Информацията на poumpy ще е конкретна и полезна ако каже как се намира работа за $13/ч. от разстояние и как се започва работа още на 2-рият ден след пристигането. Той говори сякаш тези неща се случват всекидневно и неговото не е изключение а едва ли не правило. А който не е направил като него просто не го е искал. :)

Та тези дето споделят тук, че с 2-3 магистратури работят за $10/ч. или изобщо не могат да си намерят работа да не се оплакват изобщо, просто не са го искали. ;)
Не виждам защо се плюнчиш толкова...

Аз също започнах работа на 4-тия ден от пристигането си в Канада - пристигнах в четвъртък 06.05.2004 надвечер, в понеделник 10.05.2004 бях на работа...

И въобще не виждам какъв е проблема човек да дойде сам (както Пумпи или аз), за да "постави" началото, а не да причинява на децата си първоначалния стрес от имиграцията.

Тия, които се оплакват, обикновено са големите добр'утрота където все нещо не им е наред или пък някой им е виновен!

Какъв ти е проблема на теб и къде ти е дисциплината?
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от IFF »

Maria написа:
Linko написа:Информацията на poumpy ще е конкретна и полезна ако каже как се намира работа за $13/ч. от разстояние и как се започва работа още на 2-рият ден след пристигането. Той говори сякаш тези неща се случват всекидневно и неговото не е изключение а едва ли не правило. А който не е направил като него просто не го е искал. :)

Та тези дето споделят тук, че с 2-3 магистратури работят за $10/ч. или изобщо не могат да си намерят работа да не се оплакват изобщо, просто не са го искали. ;)
Не виждам защо се плюнчиш толкова...

Аз също започнах работа на 4-тия ден от пристигането си в Канада - пристигнах в четвъртък 06.05.2004 надвечер, в понеделник 10.05.2004 бях на работа...

И въобще не виждам какъв е проблема човек да дойде сам (както Пумпи или аз), за да "постави" началото, а не да причинява на децата си първоначалния стрес от имиграцията.

Тия, които се оплакват, обикновено са големите добр'утрота където все нещо не им е наред или пък някой им е виновен!

Какъв ти е проблема на теб и къде ти е дисциплината?
Ако можеше да си отидеш и да дойдеш 2009,може би щеше да разбереш.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от filipne »

Maria написа:
Linko написа:Информацията на poumpy ще е конкретна и полезна ако каже как се намира работа за $13/ч. от разстояние и как се започва работа още на 2-рият ден след пристигането. Той говори сякаш тези неща се случват всекидневно и неговото не е изключение а едва ли не правило. А който не е направил като него просто не го е искал. :)

Та тези дето споделят тук, че с 2-3 магистратури работят за $10/ч. или изобщо не могат да си намерят работа да не се оплакват изобщо, просто не са го искали. ;)
Не виждам защо се плюнчиш толкова...

Аз също започнах работа на 4-тия ден от пристигането си в Канада - пристигнах в четвъртък 06.05.2004 надвечер, в понеделник 10.05.2004 бях на работа...

И въобще не виждам какъв е проблема човек да дойде сам (както Пумпи или аз), за да "постави" началото, а не да причинява на децата си първоначалния стрес от имиграцията.

Тия, които се оплакват, обикновено са големите добр'утрота където все нещо не им е наред или пък някой им е виновен!

Какъв ти е проблема на теб и къде ти е дисциплината?
Много зависи и за каква работа става дума. В моята област отнема най-малко 2-3 дни от кандидатсването до първия контакт. След това още 2-3 дни за първо интервю, след което около седмица за второ интеряю и оюе една за окончателно решение.

Е, сроковете могат да бъдат и много по-кратки ако става въпрос за наш човек :D
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от Uspial »

Пумпи написа:
И имах една седмица отпуска от работата си, ако и тъпата виетнамка да ме заплаши, че ще ме уволни аз й казах да прави каквото иска, аз пътувам и се връщам другата седмица. Това й го казах на 11 май сутринта, а полета ми беше същия ден следобяд
Да ти имам и планирането пумпи.
И китайката не е тъпа щото ти е дала работа и заради тая работа си източил 30 000 КАД покрай бебето.
Като планираш всичко толкова добре що не планира така че да предупредиш работодателя че ще пътуваш за БГ. Имал си 2-ва месеца на разположение. Нали толкова си бил в Канада преди да се върнеш.
Защо го казваш на работодателя в последния момент..
Знаеш ли как ги обичат работодателите такива планировачи като теб.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от petar krastev »

Uspial написа:Пумпи написа:
И имах една седмица отпуска от работата си, ако и тъпата виетнамка да ме заплаши, че ще ме уволни аз й казах да прави каквото иска, аз пътувам и се връщам другата седмица. Това й го казах на 11 май сутринта, а полета ми беше същия ден следобяд
Да ти имам и планирането пумпи.
И китайката не е тъпа щото ти е дала работа и заради тая работа си източил 30 000 КАД покрай бебето.
Като планираш всичко толкова добре що не планира така че да предупредиш работодателя че ще пътуваш за БГ. Имал си 2-ва месеца на разположение. Нали толкова си бил в Канада преди да се върнеш.
Защо го казваш на работодателя в последния момент..
Знаеш ли как ги обичат работодателите такива планировачи като теб.

Тука ченча има право.
Трудно ми беше да го призная,ама е така.
А иначе на зъболекаря вярвам на 100%.Просто евреите са способни да правят пари от въздуха.(в което няма нищо лошо де)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от pumpy »

Uspial написа: Да ти имам и планирането пумпи.
И китайката не е тъпа щото ти е дала работа и заради тая работа си източил 30 000 КАД покрай бебето.
Като планираш всичко толкова добре що не планира така че да предупредиш работодателя че ще пътуваш за БГ. Имал си 2-ва месеца на разположение. Нали толкова си бил в Канада преди да се върнеш.
Защо го казваш на работодателя в последния момент..
Знаеш ли как ги обичат работодателите такива планировачи като теб.
Ти винаги ще намериш под вола теле ;)

Ти Хълчо, на колко души даваш работа, за да говориш от името на работодателите ?

Аз го бях планирал и затова и имах двупосочен билет още от пристигането си в Канада. Аз писах планираш, а не действаш глупаво...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от pumpy »

filipne написа:Е, сроковете могат да бъдат и много по-кратки ако става въпрос за наш човек :D
Или ако става дума за добър работник или това не възможно в твоята "черна, тръстикова" Канада ;)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от filipne »

poumpy написа:
filipne написа:Е, сроковете могат да бъдат и много по-кратки ако става въпрос за наш човек :D
Или ако става дума за добър работник или това не възможно в твоята "черна, тръстикова" Канада ;)
И как са го разбрали, че е добър работник за 4 дни от пристигането му в Канада?

И пак да повторя - само нормалната процедура включваща апликация, и две интервюта заема най-малко една седмица а най-често 2-3. Другот си е чисто връзкарство.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от pumpy »

filipne написа: И пак да повторя - само нормалната процедура включваща апликация, и две интервюта заема най-малко една седмица а най-често 2-3. Другот си е чисто връзкарство.
Не знам какво работиш, но е жалко че не вярваш, че има и способни хора, за които се прави изключение и без да са връзкари. Сега знам,че Линко ще каже, че не са масовият случай, но това не значи, че ги няма....
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от filipne »

poumpy написа:
filipne написа: И пак да повторя - само нормалната процедура включваща апликация, и две интервюта заема най-малко една седмица а най-често 2-3. Другот си е чисто връзкарство.
Не знам какво работиш, но е жалко че не вярваш, че има и способни хора, за които се прави изключение и без да са връзкари. Сега знам,че Линко ще каже, че не са масовият случай, но това не значи, че ги няма....
Определено вярвам, че има спосбни хора, които заслужават да бъдат изключение, но знам и, че без яки връзки системата няма никога да допусне това да се случи.

Хайде обясни как е възможно да се намери работа , да се комуникира с работодателя, да се минат две интервюта и да се започне работа за 4 дни ? Това без грам канадски опит, и без никакви връзки - просто ей така.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от pumpy »

filipne написа:
Определено вярвам, че има спосбни хора, които заслужават да бъдат изключение, но знам и, че без яки връзки системата няма никога да допусне това да се случи.

Хайде обясни как е възможно да се намери работа , да се комуникира с работодателя, да се минат две интервюта и да се започне работа за 4 дни ? Това без грам канадски опит, и без никакви връзки - просто ей така.
така както човек може да дойде с готов договор за работа още от БГ. И нямам предвид с работна виза, а с имигрантска. Аз лично съм посрещал на летището в Монреал такъв човек и той пише във форума.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от filipne »

poumpy написа:
filipne написа:
Определено вярвам, че има спосбни хора, които заслужават да бъдат изключение, но знам и, че без яки връзки системата няма никога да допусне това да се случи.

Хайде обясни как е възможно да се намери работа , да се комуникира с работодателя, да се минат две интервюта и да се започне работа за 4 дни ? Това без грам канадски опит, и без никакви връзки - просто ей така.
така както човек може да дойде с готов договор за работа още от БГ. И нямам предвид с работна виза, а с имигрантска. Аз лично съм посрещал на летището в Монреал такъв човек и той пише във форума.
Добре де, разкажи как става това. И кои години, разбира се. Никак не са много работните места за които няма местни кандидати, задоволявящи всички изиасквания.
Публикувай отговор