Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от demococcus »

Смешно е да задавам този въпрос, защото още нямам сертификат и жена ми още не е забременяла... но се надявам и на двете и отчитам голяма вероятност да ми се случат накуп.

Ако някой е наясно дали в този случай може да се получат някакви помощи или някакво, макар и малко по размер майчинство - ще се радвам да ме проясни.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от ablood »

Няколко месеца са напълно достатъчни за да заработи минимума от $2000 и да започне да получава майчински. Колкото повече спечели последните 6 месеца, толкова по-големи са майчинските.
Същото важи и за бащинските, ако решите, че ти ще гледаш бебето, а тя ще прави кариера.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от IRA »

Eligibility Conditions
Important

The information in this section is for wage earners only. Make sure that this is your worker status.

To be eligible for the Québec Parental Insurance Plan (QPIP), you must fulfil the following conditions:

* Be the parent of a child born or adopted on or after January 1, 2006
* Reside in Québec at the start of the benefit period
* Have stopped working or seen a reduction of at least 40% in your usual employment income (salary)
* Have at least $2,000 in insurable income (income taken into account for benefit calculation purposes) during the qualifying period, regardless of the number of hours worked.
* Pay premiums under the QPIP.

Other eligibility conditions may apply, depending on your situation.
Повече тук - http://www.rqap.gouv.qc.ca/travailleur_ ... ons_en.asp Има калкулатор да си сметнеш горе долу какви пари би получавал при каква заплата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от pumpy »

Термините, при помощите за новородено са няколко: майчинство, бащинство и родителство. Майката може да получава майчински и родителски обезщетения. Бащата съответно бащински и родителски. Става ясно, че майката не може да получава парите предназначени за бащата и обратното.
За да се получават изобщо някакви пари е необходимо да е работено за минимум 2000 долара и по възможност поне 15 седмици през последната година. Това ще рече, че работа от само една седмица за 15 000 долара е равносилно на работа от 15 седмици от по 1000 долара, тоест и в двата случая базата за изчисление на обезщетението е една и съща. Освен това тези помощи може да се получават от 16 седмици преди раждането ( става дума само за майчинските ) до навършването на 1 година на детето ( става дума за всички видове помощи ). Тоест бащата е в по-благоприятна позиция, защото може да работи и събира доходи до навършване на 8 месеца на детето, например и после да получава пари от 8 до 12 месец.
Тоест ако жена ти дойде бременна и не може да работи преди да роди, то ти остава възможността ти да работиш много яко още от самото кацане и след няколко месеца да поискаш всичките седмици родителски (те могат да се делят между двамата родители по техен избор) + твоите си седмици бащински. Конкретния брой седмици и различни комбинации се разиграват на калкулатора на страницара на RQAP. При добро планиране от едно раждане спокойно може да се "изкарат" поне 30 хиляди.

Успех с процедурата и бебетата :)
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от 7George »

Много ясно какво става - ще си имате канадски гражданин в семейството. Другото са подробности. Значи работите по въпроса? :)
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от ablood »

poumpy написа:При добро планиране от едно раждане спокойно може да се "изкарат" поне 30 хиляди.
Не искам да съм песимист, но не мога да си представя как новопристигнали ще изстискат такава сума от държавата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от radkoT »

ablood написа:
poumpy написа:При добро планиране от едно раждане спокойно може да се "изкарат" поне 30 хиляди.
Не искам да съм песимист, но не мога да си представя как новопристигнали ще изстискат такава сума от държавата.
И на мен ми е чудно как ще стане тая работа ?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от ablood »

Използвайки думата "поне" 30'000 излиза, че може и повече.
Не си спомням какъв беше тавана, но ако е над 50'000 годишна заплата, значи наистина е възможно.
Друг е въпросът, че е неумесно да се споменават такива цифри за новопристигащи. ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от pumpy »

То си е написано:
При добро планиране
как точно няма да обсъждам на всеослушание по форумите, но за всичко си има начин и той не се нарича "социал", но някои хора отказват да го видят и проумеят
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от IRA »

This estimate is based on the maximum insurable income for 2009, which is $62,000.
Жена ти е малко вероятно да я вземат бременна на работа, ако й личи т.е ако е в по напреднала бременност. Но ти може да почнеш работа, както предлага пумпи, дори и не толкова добре платена, да поработиш толкова колкото ти трябва да вземеш максимума за твоята заплата и след това да излезеш в бащинство + родителство което е в за висимост от плана :
Вариант1 : 5 седмици (бащинство) х 70 % заплата + 7 сед. (родителство) х 70 % заплата + 25 седмици х 55 % заплата . Губите 18 седмици х 70 % заплат ,които са само за майката.
Вариант2 : 3 седмици (бащинство) х 75 % заплата + 25 сед. (родителство) х 75% заплата . Губите 15 седмици х 75 % заплата ,които са само за майката.
Плащат се данъци, но не се плащат осигуровки, та при 70% -75 % заплата , чистата сума не е много различна от чистата сума на заплатата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от ablood »

poumpy написа:При добро планиране от едно раждане спокойно може да се "изкарат" поне 30 хиляди.
Когато пишеш "спокойно" и "поне" се разбира, че с малко усилие цифрата може да нарастне. Да кажем, без голям напън 40'000. Въпросът е, че тези твои $30-40'000 изкарани от бременност са доста над тавана. Ти как си с "планирането"?
poumpy написа:как точно няма да обсъждам на всеослушание по форумите, но за всичко си има начин и той не се нарича "социал", но някои хора отказват да го видят и проумеят
Начинът една вече бременна, новопристигнала жена за няколко месеца да изкара $65'000 със сигурност изискват "добро планиране". ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от IFF »

poumpy написа:То си е написано:
При добро планиране
как точно няма да обсъждам на всеослушание по форумите, но за всичко си има начин и той не се нарича "социал", но някои хора отказват да го видят и проумеят
Нещо не мога да вдяна и аз,трябва да си пращаме жената на "нощна" работа ли?
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от pamelaa »

Бе важното е да се "изстиска" от държавата пък кой както може - кой със социал , кой с дребни измами.Важното е да сме тарикати.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от IRA »

???? Каква измама е майчинството? Или това е пак някаква ирония дето не я разбирам.
Питам аз и отговор не искам. :rofl: Не вижда смисъл от безмумни спорове по темата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от radkoT »

pamelaa написа:Бе важното е да се "изстиска" от държавата пък кой както може - кой със социал , кой с дребни измами.Важното е да сме тарикати.
Много неоринтирано включване за пореден път...
Публикувай отговор