Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от IFF »

poumpy написа:
Linko написа:Е той колко пъти е кацал в Монреал с цел имиграция? :)
Само веднъж - 19 март 2004 и тогава си намерих работа на място и започнах следващата сряда
Това, което цитираш се случва през 2009, пак март месец. Кацнах сряда вечер и в четвъртък сутрин бях на работа, на място, за която се бях уговорил по телефона, но това беше завръщане в Монреал след около 15 месеца в Денвър.
Относно счетоводителя не премълчавам - всички в този форум знаят за мнението ми за bgmnontreal - става дума за него - вече почти 6 години се познаваме и лично и професионално и мога само да съм му благодарен за всичко, което ме е научил и посъветвал. Но като част от домашното с него се бях свързал още от София, преди да съм кацнал и той беше една от първите ми задачи в Монреал.

Към Кримон: Да, аз не съм имал бебе, няколко месеца след като кацнах, защото както казах по-горе, аз планирам живота си, доколкото мога. Но работата по 80 часа на седмица са от този период на живота ми. Ако ме питаш днес - не знам защо съм го правил. Не са ми трябвали нито парите нито умората, но явно, че луд умора няма.
Относно бебето и тогава планирах кога и колко ще работя и кога ще почивам, за да мога в минимален период от време да събера неонходимите цедмици с подходящи доходи и да изляза на "бащински" и да получавам максимално възможното, докато сме си на вакакнция в БГ.
Аз проблем в 80 часа работа на седмица за определен период от време не виждам. Има хора, които така живеят с години - лекари, военни по мисии, финансисти и програмисти. Сигурно има и други.
Не виждам защо бъдещият хипотетичен татко да не поработи няколко месеца по 80 часа, ако това ще му осигури повече време после в къщи с бебето. Става дума за 16 седмици на пълни обороти срещу 37 седмици вкъщи - аз мисля, че си струва - въпрос на избор.Освен с бебето, тези 37 седмици може да се използват за търсене на добра и подходяща работа, вече имайки "канадски" опит.


Между другото и така следиш живота ми с дати и години, да ти кажа, че съм дошъл в Канада 7.5 седмици преди семейството си. Аз кацнах на 19.03.2004, а на 11.05.2004 пътувах обратно за БГ за да ги взема и доведа на 18.05.2004 в осигуреното вече жилище и обстановка. И имах една седмица отпуска от работата си, ако и тъпата виетнамка да ме заплаши, че ще ме уволни аз й казах да прави каквото иска, аз пътувам и се връщам другата седмица. Това й го казах на 11 май сутринта, а полета ми беше същия ден следобяд. И колкото и да е странно, другата седмица като се върнах в Монреал работата си ме чакаше там където си я бях оставил :)
Хубаво ги редиш съветите,ама по-добре да ги поместиш в някой сайт за емиграция в Канада на зъболекари,защото то май се отнася само за тях.Реалноста за повечето е по-различна,иска повече време,по-тежка работа от твоята,щото да седиш 8 часа прав на касата,илои да разтоварваш контейнери не е като да си хигиенист.Имал си късмета да си с професия,която ти дава добър старт,на работа на която не се претрепваш.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от JoroF »

poumpy написа:
Linko написа:Така си и мислех, вариантът "иска, но не намира начин" за poumpy не съществува.


ПОЗНА - НЕ СЪЩЕСТВУВА

ablood написа:Много локуми за да избегнеш отговора, че всъщност далеч не си успял да докопаш прочутите 30К, които иначе толкова лесно се взимали. :wasntme:
Това, че аз съм изкарвал пари няма никакво отношение към темата. Когато аз съм имал дете в Кебек, не съм бил нито нов имигрант, нито съм работил скапана работа. Ако толкова много те интрересува, ще ти кажа колко съм изкарвал. Правил съм около 50 часа седмично на 32 долара на час средно, което е повече от седмичния максимум, което от своя страна осигурява максималния бенефит. Без да се напъвам съм изкарал 30 к. По-нагоре писах какво може да направи новодошъл татко и без да изкарва по 32 долара на час. Горните суми са реалната ми заплата при пристигането ми. За майката също има начини да се планира "подходящ" доход.

В моите разбирания не е планиране:

- забременяхме когато ни хареса
- получихме визи когато му скимна на агента в Букурещ
- заминахме когато имахме възможност да си купим самолетните билети
- започнахме работа когато не ни мързеше
- започнахме да учим език 3 месеца след кацането, дотогава говорехме само български
и подобни.

Планиране значи да искаш да имаш дете, да знаеш кога и как се забременява, да си ПЛАНИРАЛ как ще живееш докато това дете се роди и след това. Как ще го издържаш и какво ще ти коства да му осигуриш това което смяташ за правилно. Как и от къде ще намериш необходимите средства за горното.
"Планиране значи.......да знаеш кога и КАК се забременява" ти ме разтреля бе Иво ,че си изтьрвем аирана заради тебе .кога се забременява може всеки да си планира ,почти,макар че и тя не се планира напьлно ,ама пьк и как ,сметам тука четящите да знаят ,ако ти знаеш как по друг начин сподели ,може да ми е от полза за в бьдеще ,че имам някакви планове .фьрляш ме в джаза с тия лафове
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от radkoT »

*****
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от IFF »

Radko,ще ми липсваш...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от pumpy »

IFF написа: Хубаво ги редиш съветите,ама по-добре да ги поместиш в някой сайт за емиграция в Канада на зъболекари,защото то май се отнася само за тях.Реалноста за повечето е по-различна,иска повече време,по-тежка работа от твоята,щото да седиш 8 часа прав на касата,илои да разтоварваш контейнери не е като да си хигиенист.Имал си късмета да си с професия,която ти дава добър старт,на работа на която не се претрепваш.
Хигиенист съм станал през май-юни 2007. Това значи, че 3 години след идването си съм работил обща работа в завод, в началото имах няколко месеца като стоматологична "сестра" и освен това съм разнасял вестници сутрин. Само няколкото месеца "сестрински опит" е свързан с професията ми. Не случайно написах 80 часа седмично, защото това може да бъде свяка една работа в завод на 2 смени, тоест 2 завода на 2 смени, или на каса през деня и завод нощтна. Изобщо конбинации всякакви. Аз съм работел в кабинета през деня и в завода от 23 до 7, бключително събота и неделя. Въпрос на желание и комбинация, цел и може би и малко късмет, въпреки, че аз не виждам къде е късмета, но нека се съглася с Linko ;)

PS. Ако си мислиш, че да си хигиенист е "лека" работа жестоко се лъжеш. Като "сестра" и в завода ми беше много по-леко, само дето не плащат добре и затова се отказах. Ако можеше да работя в Cara за заплатата си на хигиенист никога нямаше да напусна, но не можеше за съжаление :(
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от survivor »

Ако съм бременна, пристигна в чужда страна и мъж ми работи по 16 часа на ден денонощие, ще се върна обратно преди да съм родила. Парите са хубаво нещо, но не са всичко. Хората може да са щастливи и без да получават максималните бенефити. Съвет за задаващия въпроса: потърси си колкото можеш по-платена работа, но не се изхвърляй с часовете (full-time е достатъчно), защото съпругата ти в този момент ще има нужда от теб повече от всякога :) Жена си не я карай да си търси работа в този период - такъв стрес не е подходящ за бременна жена. Стресът от преместването и неизвестността ще й бъде достатъчен. И успех с бебеправенето ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от pumpy »

И с това съм съгласен, но се пита как да се получават пари, а не как да сме щастливи. Според мен едното не изключва второто, а и е за кратък срок от време, но всеки от нас има различна гледна точка. Вярвам, че питащите ще вземат правилното за тях решение. Както и всички ние сме направили ;)
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от Преуспял »

poumpy написа:
IFF написа: Хубаво ги редиш съветите,ама по-добре да ги поместиш в някой сайт за емиграция в Канада на зъболекари,защото то май се отнася само за тях.Реалноста за повечето е по-различна,иска повече време,по-тежка работа от твоята,щото да седиш 8 часа прав на касата,илои да разтоварваш контейнери не е като да си хигиенист.Имал си късмета да си с професия,която ти дава добър старт,на работа на която не се претрепваш.
Хигиенист съм станал през май-юни 2007. Това значи, че 3 години след идването си съм работил обща работа в завод, в началото имах няколко месеца като стоматологична "сестра" и освен това съм разнасял вестници сутрин. Само няколкото месеца "сестрински опит" е свързан с професията ми. Не случайно написах 80 часа седмично, защото това може да бъде свяка една работа в завод на 2 смени, тоест 2 завода на 2 смени, или на каса през деня и завод нощтна. Изобщо конбинации всякакви. Аз съм работел в кабинета през деня и в завода от 23 до 7, бключително събота и неделя. Въпрос на желание и комбинация, цел и може би и малко късмет, въпреки, че аз не виждам къде е късмета, но нека се съглася с Linko ;)

PS. Ако си мислиш, че да си хигиенист е "лека" работа жестоко се лъжеш. Като "сестра" и в завода ми беше много по-леко, само дето не плащат добре и затова се отказах. Ако можеше да работя в Cara за заплатата си на хигиенист никога нямаше да напусна, но не можеше за съжаление :(
Пумпи, не се хаби.

Отстрани твоето винаги ще им изглежда "ори, мели, яж."
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от IFF »

poumpy написа:
IFF написа: Хубаво ги редиш съветите,ама по-добре да ги поместиш в някой сайт за емиграция в Канада на зъболекари,защото то май се отнася само за тях.Реалноста за повечето е по-различна,иска повече време,по-тежка работа от твоята,щото да седиш 8 часа прав на касата,илои да разтоварваш контейнери не е като да си хигиенист.Имал си късмета да си с професия,която ти дава добър старт,на работа на която не се претрепваш.
Хигиенист съм станал през май-юни 2007. Това значи, че 3 години след идването си съм работил обща работа в завод, в началото имах няколко месеца като стоматологична "сестра" и освен това съм разнасял вестници сутрин. Само няколкото месеца "сестрински опит" е свързан с професията ми. Не случайно написах 80 часа седмично, защото това може да бъде свяка една работа в завод на 2 смени, тоест 2 завода на 2 смени, или на каса през деня и завод нощтна. Изобщо конбинации всякакви. Аз съм работел в кабинета през деня и в завода от 23 до 7, бключително събота и неделя. Въпрос на желание и комбинация, цел и може би и малко късмет, въпреки, че аз не виждам къде е късмета, но нека се съглася с Linko ;)

PS. Ако си мислиш, че да си хигиенист е "лека" работа жестоко се лъжеш. Като "сестра" и в завода ми беше много по-леко, само дето не плащат добре и затова се отказах. Ако можеше да работя в Cara за заплатата си на хигиенист никога нямаше да напусна, но не можеше за съжаление :(
Къде се намира този завод,дето дава по 13 долара за общ работник,че да се насочим натам.То и аз бачках в една фабрика,ама след 8 часа работа,ми беше зор да се довлека до в къщи,ти си леле железния пич,да бачкаш по две смени,направо шапка ти свалям.Ама дали е верно,или нещо не ни обясняваш както трябва?!?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от pumpy »

IFF написа:ама след 8 часа работа,ми беше зор да се довлека до в къщи,ти си леле железния пич,да бачкаш по две смени,направо шапка ти свалям.Ама дали е верно,или нещо не ни обясняваш както трябва?!?
Трябва да си сканирам pay чековете ли за да ми повярваш ?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от demococcus »

Леле, направо ми стана съвестно че дадох старт на такива препирни с чисто хипотетичния си въпрос. Но съм ви много благодарен за отговорите - дадоха ми информация и отправни точки.

Това с презервативите няма да го пробваме - и двамата не сме първа младост, а пък децата са по-важни от Канадата. От казаното до тук се убедих че е по-добре в цитираният от мен хипотетичен случай жената да остане да си роди спокойно в България - тук държавата също дава някакви пари. Пък бащата да замине сам на първо време, ако му е толкова мерак :)

А да ви кажа, аз също започнах работа по 72+ часа на седмица още на следващия ден след като кацнах в Австралия и изкарах така почти пълни три месеца. Така че не е свърхчовек Пумпи, нито е единственият, който може да пише домашни. Но този номер няма да мога да го направя сега, защото професията ми (winemaker, oenologist) е последното което може да се намери в КАНАДСКИТЕ обяви за работа. Ще почвам от нулата.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от MrGeek »

demococcus написа:Но този номер няма да мога да го направя сега, защото професията ми (winemaker, oenologist) е последното което може да се намери в КАНАДСКИТЕ обяви за работа. Ще почвам от нулата.
С тази професия има само едно място в Канада, където би могъл да си намериш работа - Okanagan Valley, British Columbia или канадския еквивалент на Napa Valley, California. Нямам идея какво изобщо е предлагането на подобна работа в тази криза, но това определено е единственото място, където си заслужава да търсиш. Всички канадски вина, които съм опитвал идват от там (качеството на повечето е забележително добро). Доста са популярни южноамериканския сорт Malbec (макар и произхождащ от Франция), австралийския Shiraz, както и калифорнийския Zinfandel. Разбира се отглежда се доста и от класиката Cabernet и Merlot. За белите вина не знам, защото не съм им фен, но и от тях правят доста. Успех! ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от demococcus »

Винарската история на Канада е интересна. Определено последните 10 години имат напредък. Но това е дурга тема.
Засега с жената сме се си заплюли Монреал, пък на мен ще ми е любопитно и нещо друго да поработя свързано с хранителния бранш. Нещо чувам че трудно се намирало хубаво приготвен хляб там при вас например ;)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от krimon »

В Квебек, в Кантон-д'Ест правят местно вино, което даже е спечелило международни награди. Региона е малко селски, но много живописен. Малко не ви виждам като имигранти да се установите там и да започнете да правите вино, ама ...
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Какво става ако роди няколко месеца след пристигането?

Мнение от demococcus »

Ааа, кримон, никакво правене на вино в живописни селски райони повече. Точно от това искаме да избягаме!

Изображение
до нашана винарна (вр. Синаница, вр. Вихрен и с. Ново Делчево)
Последно промяна от demococcus на Пон Ное 30, 2009 9:43 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор