notcanada.com

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: notcanada.com

Мнение от miteto »

jovani написа:Малко криминална хроника от Уикенда в Торонто, публикувана в националната медия (като се има в предвид че в Събота вечер бях в едно заведение след 3 часа сутринта в близост до второто местопроизшествие и бях свидетел на спречкване м/у местни глиганьоци и полицейски автомобил, като последният бързо-бързо се омете):
Джовани, още малко и ще ти повярваме как канадски мутри са уплашили полицаите и те са избягали :lol: :lol: :lol: Тея приказки от 1001 нощ ги разказвай на хората дето на са виждали Северна Америка на живо, тези които живеем тука знаем като има инцидент как за 5 минути на улицата довтасват още 4-5 крузера и направо не моеш да минеш през улицата от полицейски коли :wink:
Тва да не са ти българските полицаи, като видят БМВ или Ауди със затъмнени стъкла и да гледат на другата посока :twisted:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: notcanada.com

Мнение от miteto »

Джованка, в Торонто има престъпления и са си бая като за канадски град, обаче ето ти 2 интересни факта върху които да се замислиш:
1. Торонто е най-големият град в Канада, но не е градът с най-висока престъпност на глава от населението.
2. Няма среден или голям град в света в който да няма престъпления, понеже знаем че си уизард на статистиката можеш да ровиш в Гугъл и после да ни кажеш как е престъпността в Торонто сравнено с подобни мегаполиси по света.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: notcanada.com

Мнение от jovani »

В интерес на истината и аз се учудих като видях с очите си как патрулката се изнесе, точно тогава си тръгвах, така че не знам какво е станало в следващите 5 минути и се надявам да е станало както ти казваш.
Престъпността в Торонто си е сериозна, но понеже е голям град и се брои на глава от населението, та затова го водят сравнително сейф, някъде бях чел че малки населени места като Аботсфорт, БЦ, където имало 8 убийства за миналата година били сред местата с най-висока престъпност на глава от населението в Канада... В Торонто са обикновенно около 150-250 убийствата на година, но това на включва "непредумишлените" убийства, "хит енд рън", неразкрити престъпления и много други класификации, които се правят за да изглеждат нещата по-добре статистически погледнато.
Казвайки това, лично аз не се чувствам заплашен, защото нямам допирни точки с престъпници и смятам че вероятността да бъда случайно засегнат е сравнително ниска.
Последно промяна от jovani на Пон Окт 19, 2009 11:34 am, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Re: notcanada.com

Мнение от Alina »

уфф, не знам дали си стура изобщо да отговарям, но заради другите ще го направя.

Съобщенията можеш да си ги получаваш на мобилния. За това не ти трябва домашен телефон.

Не видях от къде точно заключи, че говоря за IP телефон. Явно някои хора четат без да асимилират какво всъщност се казва в текста и се хващат за отделни думи. Нормално, статистиката сочи че 60% от хората го имат този проблем. Аз казах, че изобщо нямам домашен телефон. Използвам програмка онлайн през която се обаждам БЕЗПЛАТНО дори до БГ на домашни телефони. Връзката винаги си е била отлична.

За другото не си струва да коментирам.
Alina
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: notcanada.com

Мнение от Phill »

Alina, споменаваш че в Англия нивото на престъпност е високо. Сигурен съм, че е така, особено щом го казваш от личен опит. Това, което ми е интересно е как английската полиция се бори с престъпността?
Какви мерки се взимат срещу малолетни и непълнолетни престъпници?
В България се усеща прогресивно затъпяване в населението, което пък от своя страна води до изхвърлянето им от обществото и превръщането им в абсолютни аутсайдери. Самото общество пък се е свило до невероятно малки размери. Аутсайдерите нямат друг вариант да постигнат каквото и да било (дори да се нахранят) освен чрез агресия. Тук вече се тръгва по една безкрайна спирала - натикване на боклуците в затвора и претъпкване на затворите. Затворите се издържат от и без това свитото общество, а обществото (народа) се задъхва все повече с всеки следващ натикан в затвора от последващите разходи. Като се вземе предвид, че България твърде рано се отказа от смъртното наказание, точно след 5 или 10 години ще бъдем в безизходица.
Затова ми е интересно развитите общества как решават този проблем?
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: notcanada.com

Мнение от ablood »

Alina написа:Не видях от къде точно заключи, че говоря за IP телефон. Явно някои хора четат без да асимилират какво всъщност се казва в текста и се хващат за отделни думи. Нормално, статистиката сочи че 60% от хората го имат този проблем. Аз казах, че изобщо нямам домашен телефон. Използвам програмка онлайн през която се обаждам БЕЗПЛАТНО дори до БГ на домашни телефони. Връзката винаги си е била отлична.
:lol: Сега е време гузно да се скатаеш. :lol:
Голяма надувка, колко си напред с комуникациите и к'ви сме прости ние,
ама май някой друг се грижи за тях вкъщи, а ти си неук (но горд) user.
http://en.wikipedia.org/wiki/IP_Phone
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: notcanada.com

Мнение от Guinness »

Alina написа:уфф, не знам дали си стура изобщо да отговарям
Алина ,изобщо не си струва да се занимаваш с дървения философ.Той е типичен представител на табарнашкото племе.По-далече от носа си и лавалския блатарник не може,не иска и най-важното не смее да погледне.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: notcanada.com

Мнение от ablood »

Guinness написа:
Alina написа:уфф, не знам дали си стура изобщо да отговарям
Алина ,изобщо не си струва да се занимаваш с дървения философ.Той е типичен представител на табарнашкото племе.По-далече от носа си и лавалския блатарник не може,не иска и най-важното не смее да погледне.
И сега аз трябва като първолак да отговоря на обидата с подобна, поради липса на доводи ли?
Възмутих се, че се изтъква "предимството" на Англия, че не се плащали входящите обаждания, което се оказа полувярно, защото ги плащат обаждащите се, за разлика от тук.

За да замаже нещата Алина изкара, че обажданията от GSM на GSM били безплатни (колкото и тук) и че тя и без това няма домашен телефон, или IP, а Скайп (който си е IP), и че за мен било сложно да го разбера, понеже го нямам пред себе си (макар, че Скайпфона го имам в джоба си от лани).

И като типичен представител на табарнашкото племе ви оставям да витаете в увереност, колко сте велики и отворени. Ние в канадско не ги разбираме теа' неща. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: notcanada.com

Мнение от Val »

jovani написа:В Торонто са обикновенно около 150-250 убийствата на година...
:D
Абе хора, като плюете, защо поне малко не се съобразявате с действителността?
А ето я и тя - статистика на убийствата в Торонто за последните 4 години:
2006 - 56
2007 - 68
2008 - 59
2009 - 42 (до 15 Окт)

Поне не си ли прочете линка, който си дал в предния си пост? Там се казва, че това е 44-то убийство за тази година.
Нищо де, пробвай се следващия път в notcanada.com - там може да ти се вържат. :D
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
kralimarko

Re: notcanada.com

Мнение от kralimarko »

това е само за града или метрополитанската ариа...в Бразил трепат поне 300-400 на седмица
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: notcanada.com

Мнение от jovani »

Val написа:
jovani написа:В Торонто са обикновенно около 150-250 убийствата на година...
:D
Абе хора, като плюете, защо поне малко не се съобразявате с действителността?
А ето я и тя - статистика на убийствата в Торонто за последните 4 години:
2006 - 56
2007 - 68
2008 - 59
2009 - 42 (до 15 Окт)

Поне не си ли прочете линка, който си дал в предния си пост? Там се казва, че това е 44-то убийство за тази година.
Нищо де, пробвай се следващия път в notcanada.com - там може да ти се вържат. :D
Имах предвид ГТА, не само Торонто, в Мисисага има над 20 убийства до момента, в другите райони са около 10 и годината не е свършила. До момента се води, че е рекордно нисък броят на убийствата, но всичко зависи по какъв начин ги отчитат, както съм писал по-горе.

И един хинт - според мен има пряка връзка между броят на престъпленията на глава от населението и стандартът на живот - пропорцията на убийства в България спрямо Канада на глава от населението е грубо 2.5:1. Трудно ми е да опеделя дали и за другите престъпления е така, защото нямам точни данни, но съм иклайнет към този довод.

Добрата новина е че стандартът в България се променя към по-добро през всяка изминала година и това лесно може да се отнесе към видимо намаляващата престъпност.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: notcanada.com

Мнение от Преуспял »

Абе като видях снимките от катастрофата в Торонто и 10-годишното BMW заподозрях нещо, ама замълчах. Оказа се, че съм познал - шофьорът е 21-годишен руснак имигрант карал нафиркан като пор.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: notcanada.com

Мнение от Val »

jovani написа:Имах предвид ГТА, не само Торонто, в Мисисага има над 20 убийства до момента, в другите райони са около 10 и годината не е свършила. До момента се води, че е рекордно нисък броят на убийствата, но всичко зависи по какъв начин ги отчитат, както съм писал по-горе.
Понеже съм добро другарче, веднага ще ти услужа и със статистиката за ГТА:
2007 - 84
2008 - 70
2009 - 65 (до днес).

От 65-те убийства за тази година, в целия Peel region, от който е част Мисисага, до момента има 15 убийства. При това положение леко ми е трудно да повярвам, че в Мисисага има "над 20 убийства".

Линкче:
http://www3.thestar.com/static/googlema ... demap.html
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: notcanada.com

Мнение от jovani »

Val написа:
jovani написа:Имах предвид ГТА, не само Торонто, в Мисисага има над 20 убийства до момента, в другите райони са около 10 и годината не е свършила. До момента се води, че е рекордно нисък броят на убийствата, но всичко зависи по какъв начин ги отчитат, както съм писал по-горе.
Понеже съм добро другарче, веднага ще ти услужа и със статистиката за ГТА:
2007 - 84
2008 - 70
2009 - 65 (до днес).

От 65-те убийства за тази година, в целия Peel region, от който е част Мисисага, до момента има 15 убийства. При това положение леко ми е трудно да повярвам, че в Мисисага има "над 20 убийства".
Има нещо гнило в Дания - точно вчера гледах данните за Мисисага и бяха 21 убийствата. В момента съм на работа и ще се опитам да дам линк като се върна в къщи довечера. В интерес на истината миналата година, когато дадох данните за убийствата в Торонто, след няколко месеца проверих сайта на полицията на Торонто и данните бяха други, вече не знам на какво да вярвам.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: notcanada.com

Мнение от JoroF »

jovani написа:
Val написа:
jovani написа:Имах предвид ГТА, не само Торонто, в Мисисага има над 20 убийства до момента, в другите райони са около 10 и годината не е свършила. До момента се води, че е рекордно нисък броят на убийствата, но всичко зависи по какъв начин ги отчитат, както съм писал по-горе.
Понеже съм добро другарче, веднага ще ти услужа и със статистиката за ГТА:
2007 - 84
2008 - 70
2009 - 65 (до днес).

От 65-те убийства за тази година, в целия Peel region, от който е част Мисисага, до момента има 15 убийства. При това положение леко ми е трудно да повярвам, че в Мисисага има "над 20 убийства".
Има нещо гнило в Дания - точно вчера гледах данните за Мисисага и бяха 21 убийствата. В момента съм на работа и ще се опитам да дам линк като се върна в къщи довечера. В интерес на истината миналата година, когато дадох данните за убийствата в Торонто, след няколко месеца проверих сайта на полицията на Торонто и данните бяха други, вече не знам на какво да вярвам.
Вярваи в това че нема да те пишат на пьрвите 4 страници на Торонто Сьн,и че нема да промениш статистиката .Мене вече ми се налага да залегам като у Сиера Леоне .А че ченгетата се уплашили и изнесли от некакви месни мутри ,требе да го видим ,за да го повервам
THE LAST LINE OF DEFENSE
Заключено