notcanada.com

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: notcanada.com

Мнение от ablood »

Гинес, Алина,

Зададох много прост въпрос: заплащат ли се обажданията към GSM, в Англия, или са включени в цената както тук в Канада. Защото ако се заплащат е тъпо да изтъквате предимството, че входящите били безплатни. :P
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: notcanada.com

Мнение от jovani »

Хайде и от мен един въпрос -
А таксуват ли се като междуградски разговорите, когато излезете извън населеното място в което ви е регистриран номерът?

В Канада ако изляза извън Торонто входящите и изходящите разговори ми се таксуват като междуградски, извън включените минути в планът ми. Не че ми пука особенно, но е факт, че цените на комуникациите в Канада - телефон, селфон и интернет са доста солени спрямо това, което се предлага в други "развити" страни. Роумингът също е много скъп, спрямо Европа.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: notcanada.com

Мнение от jovani »

А ето, че и CBC ме подкрепят :lol: :
http://www.cbc.ca/technology/story/2009 ... study.html
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: notcanada.com

Мнение от 7George »

:D
И какво излиза - това ТУК е сайта с най-много НОТ(Нье) за Канада!

notcanada.com - ряпа да яде.
Embrace your climate change!
kralimarko

Re: notcanada.com

Мнение от kralimarko »

7George написа:
Какво мислите за някой факти,които се показват в notcanada.com !
Ми възможно е фактите да са достоверни. И в Канада не е за всеки. Който търси реализация, може да не я намери. Който търси слънце - също го има не навсякъде в изобилие. Който е дошъл да събира кинти - пак може да не му стигат. Иначе става за спокоен живот, ако си намериш съответното място. Колкото повече знаеш за страната предварително, толкова лошите изненади са по-малко.

Авторите на сайта обаче не може да дават акъл на другите да не идват. А те защо са отишли там? Нали е доброволно? А сайта не го чета, и не го препоръчвам. Който идва без позитвна настройка ще му е трудно тука.

Много верни неща има във този веб-сайт,,нищо че някои тук се правят на велики и недостижими ,,,,,,,,особенно в началото не е никак лесно.С времето нещата се пооправят и не изглеждат толко черни.Всичко зависи и е строго определено и различно за разните хора ,едни минават по асфалтирани улици и живота им поднася подарак от самото начало ...други попадат в балтото и трябва да намерат начин да изплуват ( и двата варианта са полезни).Ама в крайна сметка Канада е ОК
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: notcanada.com

Мнение от Преуспял »

kralimarko написа:
7George написа:
Какво мислите за някой факти,които се показват в notcanada.com !
Ми възможно е фактите да са достоверни. И в Канада не е за всеки. Който търси реализация, може да не я намери. Който търси слънце - също го има не навсякъде в изобилие. Който е дошъл да събира кинти - пак може да не му стигат. Иначе става за спокоен живот, ако си намериш съответното място. Колкото повече знаеш за страната предварително, толкова лошите изненади са по-малко.

Авторите на сайта обаче не може да дават акъл на другите да не идват. А те защо са отишли там? Нали е доброволно? А сайта не го чета, и не го препоръчвам. Който идва без позитвна настройка ще му е трудно тука.

Много верни неща има във този веб-сайт,,нищо че някои тук се правят на велики и недостижими ,,,,,,,,особенно в началото не е никак лесно.С времето нещата се пооправят и не изглеждат толко черни.Всичко зависи и е строго определено и различно за разните хора ,едни минават по асфалтирани улици и живота им поднася подарак от самото начало ...други попадат в балтото и трябва да намерат начин да изплуват ( и двата варианта са полезни).Ама в крайна сметка Канада е ОК
Ако ще говорим с метафори, аз бих казал, че пътищата са едни и същи за всички - и хубави, и лоши, само че едни (компютърджиите, тези с други конвертируеми умения, паралиите, находчивите и знаещите езика) идват с 4х4 "Бигфут", други с мотоциклетки, а някои съвсем боси...
kralimarko

Re: notcanada.com

Мнение от kralimarko »

ти по добре го каза ...ама не е лесно и за онея ......
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: notcanada.com

Мнение от Linko »

Само дето забравяте, че и целите са различни на изброените по-горе. На дошлите на бос крак може би им е достатъчно да се разхождат по канадската ливада, на тези с мотоциклетите нещо друго им е в главата и т.н. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: notcanada.com

Мнение от filipne »

7George написа::D
И какво излиза - това ТУК е сайта с най-много НОТ(Нье) за Канада!

notcanada.com - ряпа да яде.
И със също толкова Да за разлика от notcanada.com ...
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: notcanada.com

Мнение от 7George »

filipne написа: И със също толкова Да за разлика от notcanada.com ...
И както пееше Слави Т., твоето НЕ, за мене е ДА... :lol:
Embrace your climate change!
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Re: notcanada.com

Мнение от Alina »

:lol: хахаха :lol: :D Благодаря за поправката. :D :lol:

Заплаща се като се обаждаш на мобилен. Но повечето хора имат мобилни за да говорят ПРЕЗ тях. Много е тъпо да сравняваш обаждане от домашен на мобилен, след като много по-често обажданията са мобилен към мобилен. Много хора вече нямат домашни телефони а ползват само мобилни. Ние сме така. За обаждане до домашни телефони използваме безплатните онлайн програми. Изобще не ми е и притрябвало да плащам 30 кинта месечно за тъп домашен телефон, на който отгоре на това нямам включени всички нормални функции като caller ID, и отгоре на това да им плащам и таксите след това. Да го льо ***т. Говоря абсолютно безплатно през нета с домашни телефони, също и с мобилни в Северна Америка.

При положение че имаш СКАЙП и говориш със СКАЙП, какъв ти е проблема не разбрах. Това освен телефон си имаш към него и нон-стоп включен СКАЙП, твоя си СКАЙП със всичките ти контакти, напълно редовен СКАЙП, все едно ти е на компа, само че ти излиза на телефона. Вкарваш си ника и паролата и си вътре, а ако си го направил автоматично втори път дори не се налага да вкарваш пароли.

Знам, че е малко трудно да се разбере, защото не го виждаш пред себе си, и аз бях така с домашните като им обяснявах, но си е така.

Както и да е, освен всичко друго ТАКСИТЕ СА ВКЛЮЧЕНИ В ЦЕНАТА.
Alina
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Re: notcanada.com

Мнение от Alina »

Принципа е като в БГ - не си вързан към населено място.
Alina
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Re: notcanada.com

Мнение от Alina »

Сега да ви кажа, че по мое мнение реалният проблем на Англия се нарича престъпност. Ей това е нещото, което мен там сериозно ме притесняваше. Намушкванията с нож са нещо нормално, особено сред ученици и младежи. Много млади хора си заминават по този нелеп начин, и това не е ала-бала. Проблема е сериозен и го знам не само от медиите, а и защото бачках в училище.
Alina
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: notcanada.com

Мнение от ablood »

Alina написа::lol: хахаха :lol: :D Благодаря за поправката. :D :lol:

Заплаща се като се обаждаш на мобилен. Но повечето хора имат мобилни за да говорят ПРЕЗ тях. Много е тъпо да сравняваш обаждане от домашен на мобилен, след като много по-често обажданията са мобилен към мобилен. Много хора вече нямат домашни телефони а ползват само мобилни. Ние сме така. За обаждане до домашни телефони използваме безплатните онлайн програми. Изобще не ми е и притрябвало да плащам 30 кинта месечно за тъп домашен телефон, на който отгоре на това нямам включени всички нормални функции като caller ID, и отгоре на това да им плащам и таксите след това. Да го льо ***т. Говоря абсолютно безплатно през нета с домашни телефони, също и с мобилни в Северна Америка.

При положение че имаш СКАЙП и говориш със СКАЙП, какъв ти е проблема не разбрах. Това освен телефон си имаш към него и нон-стоп включен СКАЙП, твоя си СКАЙП със всичките ти контакти, напълно редовен СКАЙП, все едно ти е на компа, само че ти излиза на телефона. Вкарваш си ника и паролата и си вътре, а ако си го направил автоматично втори път дори не се налага да вкарваш пароли.

Знам, че е малко трудно да се разбере, защото не го виждаш пред себе си, и аз бях така с домашните като им обяснявах, но си е така.

Както и да е, освен всичко друго ТАКСИТЕ СА ВКЛЮЧЕНИ В ЦЕНАТА.
Това беше много забавно. Детето се видяло в технология и си мисли, че всички са като околните му. :lol:
Отдавна минах от smatrphone към pocket PC, видях каква глупост е да разчиташ на Skype от мобилния и се отказах да правя жалки икономии. А да се откажеш от домашния, и да пестиш минути от мобилния чрез Skype си е направо... българско. Все пак, благодаря, че ме открехна на чудната делаверка. :lol:

Домашния (не IP) телефон е незаменим защото:
Го даваш на инстанции, от които не искаш да получаваш обаждания, а съобщения.
Винаги (ама винаги) е надежден.
Можеш да говориш с перфектни качество колкото си искаш, без да трябва да спираш онлайн телевизията, торентите, мрежовите игри, или всичко което претоварва трафика.
Разликата между него и IP + dry loop е няколко долара.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: notcanada.com

Мнение от jovani »

Малко криминална хроника от Уикенда в Торонто, публикувана в националната медия (като се има в предвид че в Събота вечер бях в едно заведение след 3 часа сутринта в близост до второто местопроизшествие и бях свидетел на спречкване м/у местни глиганьоци и полицейски автомобил, като последният бързо-бързо се омете):

Стрелба от автомобил убива 1, ранява 4:
http://toronto.ctv.ca/servlet/an/local/ ... ub=Toronto

Защо престъпността в Торонто намалява - ами зависи как се класифицира деянието - в този случай е класифицирано като "хит енд рън", но описанието е доста по-различно:
http://toronto.ctv.ca/servlet/an/local/ ... ub=Toronto
Homicide officers are investigating a deadly hit-and-run that occurred in the city's entertainment district just after 3 a.m.
Police say a 26-year-old man was beaten by at least two other men, who then allegedly stepped into a dark SUV and ran over their victim.

Пиян шофьор, каращ с около 200 км/час в градски условия, причинява смъртта на 3 жени:
http://toronto.ctv.ca/servlet/an/local/ ... ub=Toronto

Още една "статистика":
http://toronto.ctv.ca/servlet/an/local/ ... ub=Toronto
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Заключено