Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Торонто

Мнение от cocose »

50хил на семейство или на човек ;) Все пак, сме дошли да работиме, не като местните, мъжът да изкарва заплатата, а жената да....прави там квото прави :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Торонто

Мнение от ablood »

cocose написа:50хил на семейство или на човек ;) Все пак, сме дошли да работиме, не като местните, мъжът да изкарва заплатата, а жената да....прави там квото прави :)
Не се опитвай да слагаш "местните" под общ знаменател! Има скромни семейства, които и толкова не могат да вържат работейки двамата. Други пък изкарват повече на месец със среден семеен бизнес, или успешна кариера. Не се знае обаче кои живеят по-щастливо и спокойно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Торонто

Мнение от todor73 »

cocose написа:50хил на семейство или на човек ;) Все пак, сме дошли да работиме, не като местните, мъжът да изкарва заплатата, а жената да....прави там квото прави :)
Хайде ще направя сметките за да стане по-ясно :

да предположим, че и двамата работят държавна работа скалата на заплатите е еднаква за Канада (мога да сравня и в частния сектор, но както казах там е субективно, твърде много частни случаи има :D )

2 човека по 50 000, чисто около 3 000 на месец, което прави 6000 общо.

От този линк http://www.crea.ca/public/news_stats/statistics.htm виждаме че средните цени на къщите за различните градове са:

Монреал 270 000 като моргич това прави 1420 на месец
Торонто 370 000 като моргич това прави 1950 на месец
Калгари 390 000 като моргич това прави 2050 на месец
Ванкувър 580 000 като моргич това прави 3050 на месец

Колко ви остава на месец се смята лесно, е наистина разликата не е много голяма между Монреал и Торонто или Калгари.
Сигурно си има обяснение и за двойната разлика между Монреал и Ванкувър, но за мен лично ми идва малко в повече.

Никого не искам да убеждавам, просто изнасям факти и в тази връзка :

застраховка на кола, около 4-6 пъти по висока
детска градина мин 4-6 пъти 150 срещу мин 600 на месец
обучение в университет 4 пъти (примерно един бак за 4 години - 15 000 срещу 60 000)

Вие които вече сте там, много много не ви се говори за това, но за тези които тепърва ще ходят там е хубаво да го знаят.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Торонто

Мнение от anxeli »

Как не ни се говори, като само от това се оплакваме :roll:!
Извода е, всеки да си направи сметката. И да чете.
Има предложение детските градини да се направят целодневни, с поносимо заплащане за следобеда, а не както досега, ако имаш дете и искаш да работиш от когато го дадеш до първи клас си предивиди $800-1200 на месец. Тук, за разлика от Квебек само ти приспадат сумата от доходите, та поне данъци не плащаш много много. Но досега нещо да са ми върнали :? ... Така че за детската градина има някаква надежда.
Застраховките, клаймове за едно и също нещо в други провинции излизат десет пъти по-евтино на застрахователите. Тук адвокатчета, хиропракторчета и други мошеници измъкват средно 50 хил. за измислен уиплаш, които отиват главно в асесмънти и адвокатски такси. Има предложение да се намали драстично застрахователната сума, така че да не могат почти автоматично да прибират колкото решат. Справка - днешния брой на Торонто Стар. Ако не стане, средно 1600 на кола на година ще се увеличат с $400 до няколко месеца.
Моргидж - тук всеки сам си прави сметката. Има къщи и по 150 000, искат лек ремонт :). Ученето, също сериозен довод. Аз съм започнала РЕСП година след се роди хлапето, надявам се да му дотрябват един ден и да ги ползва където реши. Всеки си ги смята тези неща. Но ако работа в неговата област има повече в Торонто, ако му допада стила на живот, ако не смята да учи тепърва и си направи сметката, аз не виждам какво му е толкова страшното на Торонто.
Циганите - на Сатурн !
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Торонто

Мнение от cocose »

Съжалявам че го казвам, ама само един идиот би си взел апартаментче за 25хил. примерно (колкото е 1бедрум), при положение че реалната му цена е 150хил :)
Който има пари да харчи, и 100хил. заплата нема да му стигнат. Аз поне смятам да си живея под наем, все пак, май забравихте че цялата финансова система е на колене точно заради такива пре-по-над-завишени къщурки :evil: .
Така че :
- Наем за 1бедрум (800-1000) или 2 бедрум (1200-1400) без да се изсилваме разбира се в скъп квартал....
- детска градина при доход над 73хил (600-1000 / мес), при това имаш свободата да избираш и частни градини, а не само субсидирани такива.
- 2500/год (или 208/мес. вноска за образованието).
- 18% или до 20хил/год (или 19хил?) за пенсиия.
- от 500 до 1000 за количка (според застраховката или дали е нова....)
--------------------
И човек като направи сметката, накрая излиза че му остават към 5-10 бона кеш, но за сметка на това си е платил всички сметки, и си е осигурил старините :)
Само между другото, тука така всичко така е изчислено че наистина да си винаги на ръба откъм кеш, без значение колко получаваш, но пък за сметка на това пък живееш добре уреден и спокоен живот, нещо което не може да се каже за БГ примерно, нал тъй?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Торонто

Мнение от myhata II »

Зависи къде живееш във Бг и зависи какво правиш!! :beer:
Ето и пример ,някой тука писа,бил съм във Коми/СССР,сега съм вьв Коми/Канада,ми то цял живот Коми ,тя калта по обувките не засъхва,разбираш ли ? :wink: :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Торонто

Мнение от 7George »

cocose написа: Който има пари да харчи, и 100хил. заплата нема да му стигнат. Аз поне смятам да си живея под наем, все пак, май забравихте че цялата финансова система е на колене точно заради такива пре-по-над-завишени къщурки :evil: .
====, нал тъй?
Сигурно си сметнал, колко ще ти е наема, като се пенсионираш, и дали ще ти стига пенсията за него и за другите неща?
Embrace your climate change!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Торонто

Мнение от anxeli »

Който сравнява Канада с Коми никога не е стъпвал в Коми :?.
Иди се разходи до Уст-Илимск, не калта по обувките, ами сопола няма да ти се размръзне за половин година след това ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Торонто

Мнение от ablood »

cocose написа:Съжалявам че го казвам, ама само един идиот би си взел апартаментче за 25хил. примерно (колкото е 1бедрум), при положение че реалната му цена е 150хил :)
Да бе! Аз съм идиот тогава. Само ми намери такава оферта!
Уви, няма такова животно като "реална цена".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Торонто

Мнение от 7George »

ама само един идиот би си взел апартаментче за 25хил. примерно
Изпуснал е една нула, явно...

А при доход над 73 хил годишно нормалните хора си купуват собствен имот.
Embrace your climate change!
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Торонто

Мнение от cocose »

Хората си купуват собствен имот, в покрайнините,не в центъра на града :)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Торонто

Мнение от Странджата »

E cocose , в България ти къде си си купил имот , в покрайнините или в центъра на града/селото , в което живееш?
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Торонто

Мнение от cocose »

Бих си купил имот в центъра на София :)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Торонто

Мнение от Странджата »

Aха , обаче от бих , до бях или ще , има доста голяма разлика , а какво остава за разликата между България и канада :idea:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Торонто

Мнение от anxeli »

Ех кокоске :lol:, реалната цена на желязото и картона ли?
Ами и в крайния квартал ако си ги купиш на реалната цена и извикаш башмайстори да ти ги струпат ще излезе наполовина. В ужасния център, апартаментчето, капарирано преди 3 години, сега е на реална цена + 75 хил. от спазарената, не е зле като за идиоти, а :P?
Циганите - на Сатурн !
Заключено