Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Торонто

Мнение от myhata II »

И застраховката на колата е дебела,ако искате може да спестите около по 100 $ първите 6 месеца, карайте с монреалските номера :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Торонто

Мнение от Жени »

army написа:....Няма да си навличам греха да сравнявам, но мога да поспоря за цените.
Жени написа:....Наемите са приблизително от 850 за 1 bedroom в нормален билдинг... :beer:
Такъв е наема на Джейн и Финч!!! :wink:
Т.е. в долнопробната ерия на Джейн и Финч може и да са 850??? :?:
army написа: Бих ти препоръчал Етобико.....
Да, прав си! Може да се поспори за цените! :wink: В Етобико, където препоръчваш ти, са още по-ниски! :D
http://www.gscrentals.com/Apartments/Etobicoke/
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Торонто

Мнение от army »

Тия сигурно са с общи бани и тоалетни по етажите :D

В Етобико също има 'лоши' ерии- то за това човек трябва да си отваря очите на четири :beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Торонто

Мнение от myhata II »

Етобико е най гот,няма много циган и китаец,по чисто е и се радвате на магазини за руснаци и поляци ,а бе бяла работа :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Торонто

Мнение от ivanko13 »

Някои от блокчетата от линка на Жени са ми познати отблизо... Като представител на констракшън гилдията от Батърст/Шепърд (описана по-горе от Арми) съм допринесъл лично за добрия вид на апартаментите :D ... Района на Бери Роуд/Парклон Роуд и Кингспойнт на север по Парклон не е лош... Суперинтендатите са поляци и латиноси предимно а тенанти всякакви... има и българи... Недостатък е че някои апартаменти са без тераси, както и факта ,че собствениците са испански евреи и такива пинтии рядко се срещат... Не им се дават пари за ремонти и това се отразява на апартаментите... Магазините не са много близо, най близко метро е Олд Мил... Цени 800 - 890 за един бедрум...
Друго познато местенце е Уест Мол... Там са многоетажни блоковете за разлика от предния район... Магистрала 427 е под блока и някак си не е много приятно... Почти същите цени... Има руснаци, сърби, българи и други... На един от блоковете пропърти мениджър е българка ... Скоро даже спешно им трябваше бояджия :D
По-високо качество в Етобико ще намерите на Роял Йорк/Еглинтон(Ла Роуз) но и цените са по-високи...
Аз обаче ви препоръчвам Норт Йорк - Батърст/Шепърд... Едно от най-готините мест в Торонто... Близо си до всичко и всички - магазини, молове, метро, фитнес зали, паркове, много добър скул дистрикт, близо до Университета Йорк ,удобен транспорт и до Джордж Браун Колеж, руски магазини тип "носталгия" с български стоки..Много българи(само старозагорци сме към 20 човека :D ), евреи, руснаци и филипинци :D Цените са по-високи - 1000 за 1 бедрум... Суперинтендатите на трите големи блока на Батърст/Шепърд са българи...
След време може всичко това да се промени ако орките и урук хай ни подложат на обсада... :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Торонто

Мнение от army »

ivanko13 написа:Някои от блокчетата от линка на Жени са ми познати отблизо... Като представител на констракшън гилдията от Батърст/Шепърд (описана по-горе от Арми) съм допринесъл лично за добрия вид на апартаментите :D ... Района на Бери Роуд/Парклон Роуд и Кингспойнт на север по Парклон не е лош... Суперинтендатите са поляци и латиноси предимно а тенанти всякакви... има и българи... Недостатък е че някои апартаменти са без тераси, както и факта ,че собствениците са испански евреи и такива пинтии рядко се срещат... Не им се дават пари за ремонти и това се отразява на апартаментите... Магазините не са много близо, най близко метро е Олд Мил... Цени 800 - 890 за един бедрум...
Друго познато местенце е Уест Мол... Там са многоетажни блоковете за разлика от предния район... Магистрала 427 е под блока и някак си не е много приятно... Почти същите цени... Има руснаци, сърби, българи и други... На един от блоковете пропърти мениджър е българка ... Скоро даже спешно им трябваше бояджия :D
По-високо качество в Етобико ще намерите на Роял Йорк/Еглинтон(Ла Роуз) но и цените са по-високи... :D
:beer: за 'Ванко13'
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Торонто

Мнение от army »

Ако можех да си позволя, бих си избрал да живея в: Юниън вил, Клеймбърг-за сега само си пием кафето там, Оквил, Бърлингтон, Аврора, Ричмънд хил, Форест хил, Ууд бридж, Етобико /в споменатата от 'Мухата' ерия/, около 'Хайгт парк, около 'квадранта' м/у: Батърст/Лоуранс/Даферин/Стилс, Мисисага в ериите около Етобико,Около 'Сентениъл парк', Мисисага роуд и разбира се-порт Кредит...има още няколко, но са по-малки. Ако съм изтървал някой район-моля да ме извените-не е умишлено!
За останалите райони /както писах преди/ трябват компромиси :wink:
Не забравяй 'забранените зони' :D !!!
:beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Торонто

Мнение от myhata II »

Ако не ви и хареса Торонто,значи не сте за Канада,сменяйте държавата по най бързия начин ! :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Торонто

Мнение от cocose »

myhata II написа:Етобико е най гот,няма много циган и китаец,по чисто е и се радвате на магазини за руснаци и поляци ,а бе бяла работа :beer:
Е аз като ви казвах че е най-хубавият квартал в Торонто и област :)
Няма много магазини, което е хубаво, щото значи че има по-малко паплач, но все пак си има местенца с голямо струпване на магазини и сие. Блокчетата са в прилично състояние, както и таун-хаус разбира се, тука така за първи път видях частен кондомниум!!!! (...), детски градини има, не са евтини разбира се, ама обикновено ти се налага да плащаш пълната такса, която е около $700/месец само ако дохода ви е над около $74хил, но ако пък вземате толкова пари, ще е срамота да я карате на социални помощи. Наблизко магистрали бол, че и ГО станцийки и влакчета има, ако нещо закъсате с колата. Наблизко е промишленият район на Мисисагата, сиреч много работа като за инжинери.
НО разбира се, най важното е работата, моят съвет е просто да търсите работа първо, и двамата, и който си намери да се премести, задължително в 2-бедруум ако сте с деца, излиза между 1100-1300/месец без значение кондо ли е, къща ли е, след което да дойде и другото тяло бавно и постепенно.
И все пак, каква ви е професията??? Че то така напосоки да гадаеме, трудно ще стане!!!
А като стана дума за място за живеене мечта, NIAGARA-FALLS, както се вика, даже и америката ти е на отсрещният бряг ;)
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Re: Торонто

Мнение от Kirilius »

Даже бременните не са покрити в Онтарио през първите 3 месеца, раждането се плаща от джоба ако нямаш ОНIР
Така е, но в случая става дума за преминаване от една провинция в друга. В този случай през първите 3 месеца (докато влезе в сила OHIP), се ползва здравната карта от старата провинция. Има спогодби между провинциите, така че покритието да се застъпва с 3 месеца при минаване от една провинция в друга. Това го знам от собствен опит: по-рано с жена ми бяхме в Торонто, после бяхме една година в Едмънтън, където трябваше да си направим албъртиански здравни карти, но през първите 3 месеца си показвахме OHIP картите без проблем; после пак се върнахме в Торонто, където ПАК трябваше да кандидатстваме за OHIP. Междувременно жена ми роди и в болницата показа здравната си карта от Албърта.
http://www.everexplore.com - Explore with a camera!
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Торонто

Мнение от niki477 »

Искам да благодаря на всички които писаха по тази тема , инфото което ми дадохте много ще ми помогне .
Интересува ме и друго нещо , след като се преместим със съпругата ми в Торонто . Какви документи ще трябва да сменяме и как мога да намеря съответните институций ?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Торонто

Мнение от speedy »

За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Торонто

Мнение от army »

niki477 написа:Искам да благодаря на всички които писаха по тази тема , инфото което ми дадохте много ще ми помогне .
Интересува ме и друго нещо , след като се преместим със съпругата ми в Торонто . Какви документи ще трябва да сменяме и как мога да намеря съответните институций ?
Във всяка ерия има центрове- не е проблем, единствено неудобство ще ти създаде шофьорската книжка! Щот ще ти признаят G2. Ще трябва да се явиш на изпит/кормуване/ за 'G'.
Но като му дойде времето- питай!? :beer:
За повече подробности/по останалите въпроси/ -на лични!
/мога да те свържа със семейство -минало по твоят път/
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Торонто

Мнение от anxeli »

Хе, Кирилиус, честито :o :lol: :beer:, много се радвам за вас !!!
Вярно е, от друга провинция не важи, говорех общо, за тези които идват от бг.
Циганите - на Сатурн !
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Торонто

Мнение от todor73 »

myhata II написа:Онтарио е рая !! :beer:
:wink:
Добре де рая, та рая,

работа има повече, значи по-лесно се намира, но един път намерил работа, ами няма да те вълнува толкова :wink:

Заплатите, чувствителна тема (според моя опит голяма разлика няма), няма да навлизам в подробности като попитам, да не наруша на някой личното пространство .
От друга страна, все пак сравняваме провинции, можем да използваме отношението, заплата / наем(моргич). Всеизвестно е, че наемите в Торонто са по-големи, заплатата (един път намерена, не влияе във времето) и както казах голяма разлика няма, е ... само да кажем, че живеем в истинската Канада, защото в другата говорят неразбираем за нас език.

Мога да допълня това отношение, заплата / разходи, с разходи за детска градина, застраховка за кола и т.н., но само първото е достатъчно и нали няма да си играем за семки, кви наеми :D , да го заместим с моргич.

Без да изпадаме в частни случаи макар ,че дал бог бол, особено в тоя форум :twisted: , една заплата от 50 000 на година е нормална за Канада.

Та, разликата идва в моргич-а, а той се проверява лесно в www.realtor.ca, можем да видим, че той е ориентировъчно два пъти по-голям в РАЯ, както можехме да се досетим и от наемите :wink: .

Е някои ще кажат, мен парите ... , може и така да е, незнам, лично мнение ...
Заключено