notcanada.com

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Канада има две лица.За нас белите е добре,но за разни индийци,мексиканци е ужас.По фабриките е страшна експлоатация.Ако си завършил нещо в Англия проучи как се котира в Канада,иначе започваш от нулата в повечето случаи.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

7George написа: Аз преди 3 години разбрах, че в канада на спирали да гонят шайбата целогодишно, викам им: "Къв хокей посред лято?! " а те ме погледнаха с поглед казващ "я кви имигранти взели да пускат напоследък..." :shock:
:D Има разни закрити арени и се пързалят и лятото... Близо до нас има такава и събота и неделя паркинга е задръстен...

Изображение
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
costiaa
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 8:08 pm

Мнение от costiaa »

IFF написа:Канада има две лица.За нас белите е добре,но за разни индийци,мексиканци е ужас.По фабриките е страшна експлоатация.Ако си завършил нещо в Англия проучи как се котира в Канада,иначе започваш от нулата в повечето случаи.
Ами колежа дето завърших е в Еxeter,специалността ми е готварство.Което според канадското правителство е специалност търсеща се в момента.
costiaa
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 8:08 pm

Мнение от costiaa »

Яки снимки.Мниго благодаря.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Виж тука какви снимки. С пътеписче при това. На мен много ми хареса.

http://www.hvanah.com/?page=articles&aid=1&pid=1
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

costiaa написа:
IFF написа:Канада има две лица.За нас белите е добре,но за разни индийци,мексиканци е ужас.По фабриките е страшна експлоатация.Ако си завършил нещо в Англия проучи как се котира в Канада,иначе започваш от нулата в повечето случаи.
Ами колежа дето завърших е в Еxeter,специалността ми е готварство.Което според канадското правителство е специалност търсеща се в момента.
Ще си намериш работа като готвач, а и английските дипломи се признават. Виж в jobbank какво се търси като готвач.
Но ти си провери най-подробно преди да дойдеш. От форума трудно ще добиеш представа за Канада. За някои е добре, за други е зле. По-назад е от Западна Европа, но е по-добре от България.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

costiaa написа:... Аз доста успявам и тука в Англия,само ми се ще да пусна корени там ,където има слънце !!! И не вали по4ти всеки ден ! ...
Ако искаш слънце проучи и Австралия :)

Аз работих няколко месеца с едно момче от Халифакс, което бе завършило колеж по готварство (или както там го наричат). Въртя се в склада около 3 месеца и мисля, че си намери работа.

Ако нямаш изградени контакти при всички случаи започваш от нула (или каквото намериш около нулата). Ако си добър, растеш бързо.

Надали ти казвам нещо ново, обаче ...
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Малко по темата.
Аз пък смятам да направя един сайт www.outofbulgaria.com да има спонсори за хостинга?
Смятам да предупреждавам туристи и потенциални емигранти за ширещия се расизъм и предрасъдъци тук.
За другите неща няма да казвам те сами да се сещат :lol:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

kill_u написа:Малко по темата.
Аз пък смятам да направя един сайт www.outofbulgaria.com да има спонсори за хостинга?
Преди време имаше един напет юнак във форума ,който пишеше писма до г-жа Аспарухова,ама дойде в Канада и изтрезня.И сега,като се събуди казва:"Добро утро, г-жа Аспарухова радвам ,че съм отново при Вас"
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

/off topic
Guinness написа: Преди време имаше един напет юнак във форума ,който пишеше писма до г-жа Аспарухова,ама дойде в Канада и изтрезня.И сега,като се събуди казва:"Добро утро, г-жа Аспарухова радвам ,че съм отново при Вас"
Да наистина се срещат всякакви идиоти по света :)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Интересното е, че няма "not" сайтове за никоя друга страна освен Канада. Само там ли има такава концентрация на имигранти-лузери и нещастници и с какво Канада а толкова притегателна за тях ?
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

filipne написа:Интересното е, че няма "not" сайтове за никоя друга страна освен Канада. Само там ли има такава концентрация на имигранти-лузери и нещастници и с какво Канада а толкова притегателна за тях ?

Ти направил ли си проучване?
costiaa
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 8:08 pm

Мнение от costiaa »

Нека да запазим добрия тон и да си помагаме.Защото от това имаме нужда :D .
Разбира се,че на всеки извън Канада (запътил се на там) ще му е интересно да знае повече .
Но както е казал Алеко "Разни хора.разни........."
Със здраве!!
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Re: notcanada.com

Мнение от Alina »

:roll:
Последно промяна от Alina на Сря Сеп 23, 2009 7:45 am, променено общо 1 път.
Alina
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: notcanada.com

Мнение от kapitan »

Обаче
В Англия заплатите са 2 пъти по-ниски, квартирите доста по-скъпи, а жилищата са на същата цена, т.е. доста по-трудно е да плащаш ипотека. И данъците са по-високи.


Какво означава това?!Винаги съм си мислил,че заплатите в Англия са по-високи от Канада,поне от провинция Квебек де.Де да знам,мисля,че минималната заплата в Англия е,поне 960 паунда,което е близо 1920 кан.долара.В Квебек,минималната заплата е не повече от 1 190 чисто.В Англия сигурно квартирите са по-скъпи,но пак си зависи къде живееш и в Монреал са скъпи жилищата,ако имаш ниски доходи.В Англия,може ли да си търсиш лесно работа,макар и да сме в уж ЕС?Съмнявам се!Зависи си лично от профила на всеки,компютърджии се търсят навсякъде.....
Заключено