ЕВТИНО СИРЕНЕ

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

7George написа:И все пак, къде продават по-евтино сирене? :D :beer:
Провери в Costco :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

IFF написа:Както би казал бекс-а,ти щом не искаш да гласуваш за Костов и мислиш,че всички са маскари,значи си мръсен комунист.
Точно така - от най-мръсните! Толкова съм мръсен че и на братята комунисти ще им свия мръсен номер и дори за тях няма да гласувам!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Наистина ли е отпаднало това със заявленията, голяма глупост беше, и то 20 дена преди изборите да приключва подаването :roll:, че аз даже не бях тук.
В неделя значи, а от колко до колко часа :) ?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

hadministratora написа:
DVG написа:...да направим малка изненада на политиците...
Поздравления за желанието да гласувате! Ако някой ден дойда и аз в Канада, също ще направя каквото мога за да гласувам. Не си прави обаче илюзии, че можеш да изненадаш някой политик в България с друго освен с факта че гласуват повече хора от очакваното. Колкото и банално да звучи всичките са маскари! Има, може би, някои изключения, но те или няма да успеят или просто сме се заблудили че са изключения. Аз разбира се смятам да подкрепя именно изключенията, но за съжаление знам какъв ще е резултата.

След изборите вероятно за пореден път ще си кажа "Мразя да се оказвам прав!".
-Как мислиш колега, защо спечелихме изборите, заради невежеството на народа, или за неговата незаинтересованост?

- Абе нито знам, нито ме интересува...
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Аре бе, може да има кебабчета :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Linko написа:Имам чувството, че и Харпър да му каже на бекс, че не разрешава то нашият пак ще го обяви за лъжец и платен клакьор на комунистите. :)
Какво интересно нещо са форумите, в които написното остава, докато не бъде изтрито ... ;)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

anxeli написа:
В неделя значи, а от колко до колко часа :) ?
От 6:00 до 19:00.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

becks написа:
Linko написа:Имам чувството, че и Харпър да му каже на бекс, че не разрешава то нашият пак ще го обяви за лъжец и платен клакьор на комунистите. :)
Какво интересно нещо са форумите, в които написното остава, докато не бъде изтрито ... ;)
becks, образуването на избирателна секция в Монреал за предстоящите избори изобщо не опровергава нищо казано от мен. Това е прецедент, който може и никога повече да не се повтори и никой не знае какви са били мотивите за даването на едно такова разрешение. Още повече, че дори и не сава дума за работно помещение на почетния консул а за църква.
Ти да не би да искаш да изкараш сега, че това е нещо нормално, законоустановено и т.н.?
И при наличието на тази секция в Монреал за избори 2009 твърдението, че Канада не разрешава избирателни секции извън Отава и Торонто си е чиста истина.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

аз си мислех че ще се извиниш, но ти просто ставаш смешен с постоянното повтаряне на "канада не разрешава" и то след като тя вече разреши не една а 2 допълнителни секции - втората е в църква в мисисага
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Мнение от kapitan »

абе Линко,стига си се оправдавал.тук става според мене въпрос дали някой от нас е запознат с българския ни изборен закон и специално правилника за положението за гласуване на българи в чужбина.според мене управляващите в Б-я поне настоящите нямат никакъв интерес от вота идващ от чужбина освен директно контролирания вот от Турция,който обслужва настоящата управляваща коалиция.
После никъде,поне аз не съм чул или чел,Канада да не разрешава откриването на секции извън дипломатическите представителства.Това е тълкуване на нашата си ЦИК.не вярвам демократична страна като Канада да има такова законодателство.трябва за да сме сигурни обаче,някой да се порови из бумагите и да потърси официална информация дали това е така в Канада.аз не съм търсил и не знам.далеч съм обаче от мисълта,че някой си е правил труда да се информира и в нашето бг посолтсво в Отава.съмнявам се в интереса им и в компетентноста им.
просто според мен,факта,че има изборна секция е плод на активноста на повече от 100 българи подали молба за гласуване от Монтреал.ако тези над 100 декларации ги нямаше никаква изборна секция в Монреал нямаше да има и причината не е ,че Канада не разрешава,а защото ние българите обичаме някой др.да ни свърши работата,после да си припишем заслугите или пък да се оправдаваме в крайна сметка.
искам да кажа също и че твоето "твърдение",което си остава недоказано,в онзи момент на интерес от наши сънародници,да гласуват в Монреал,само обезкуражи желаещите.та,когато човек не е напълно запознат,не е компетентен,не трябва винаги да взима отношение,защото често пъти се получава обратен ефект.за това съм съгласен с Бекс.повтаряната неистина,става истина,но в конкретния случай щеше да провали гласа на десетки българи в Монреал.
Иначе,аз не съм от участващите да се гласува в Монреал.не знам кои са и не ги познавам,но искам да им благодаря за активната роля,за разлика от мене,за това,че в крайна сметка ще можем да гласуваме в Монреал.
моя случай е,че закъснях,защото мислех,че така или иначе не може да не се гласува от Монреал при наличието на толкова много българи тук.не бях напълно запознат с изборния закон и че трябват 100 заявления.много късно прочетох за това из форумите и в последния момент подадох по нет-а моето заявление за Монреал до Отава.не знам дали са го отчели,не ме интересува.важното е,че ще гласувам оттук.
мисля,че по определени въпроси,които са по-сложни,ето настоящия пример,този форум или подобни не са доброто място за коректна информация.може би е по-правилно всеки сам да си преценява важноста на въпроса за него и при възможност сам да си търси информация от първоизточника.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

В Св. Димитър - на Канев ли ще се гласува в Мисисага или друга църква? Защото в св. Димитър има и друго мероприятие - фестивала на Брамптън, национална кухня, танцов състав, програма ... да не си пречат тези две неща :? :briah: ?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

За Бекс и Капитана - според източници твърдящи че са близки до посолството в Отава - за да се открие избирателна секция трябва разрешение от канадските власти:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=35925
написа: За да се открие секция в Монтреал се е искало разрешение от Канада която избягва да дава разрешения за провеждане на чужди избори извън полоства и консолства а в църква е направо прецедент.
Издали са разрешението за Монтреал преди два, три дни за това се обявява сега за това не са виновни дипломатите ни а Канада която се е забавила с отговора който можеше да бъде и отрицателен.
Разрешението е само за веднъж, само за този път и няма гаранция че в бъдеще ще бъде повторено. Нещо като опипване на почвата за бъдещи решения засягащи избори.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

anxeli написа:В Св. Димитър - на Канев ли ще се гласува в Мисисага или друга църква? Защото в св. Димитър има и друго мероприятие - фестивала на Брамптън, национална кухня, танцов състав, програма ... да не си пречат тези две неща :? :briah: ?
Втора секция в Торонто е утвърдена от ЦИК. Предполагам, че имат нещо предвид, но засега нчма нищо официално от посолството.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Koko написа:За Бекс и Капитана - според източници твърдящи че са близки до посолството в Отава - за да се открие избирателна секция трябва разрешение от канадските власти:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=35925
написа: За да се открие секция в Монтреал се е искало разрешение от Канада която избягва да дава разрешения за провеждане на чужди избори извън полоства и консолства а в църква е направо прецедент.
Издали са разрешението за Монтреал преди два, три дни за това се обявява сега за това не са виновни дипломатите ни а Канада която се е забавила с отговора който можеше да бъде и отрицателен.
Разрешението е само за веднъж, само за този път и няма гаранция че в бъдеще ще бъде повторено. Нещо като опипване на почвата за бъдещи решения засягащи избори.
Вече писах в другата тема, че разрешение не се иска, а тези неща се ДОГОВАРЯТ. Факт е, че бяха ДОГОВОРЕНИ едва след натиск от тук и от фейсбук.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

becks написа: Вече писах в другата тема, че разрешение не се иска, а тези неща се ДОГОВАРЯТ. Факт е, че бяха ДОГОВОРЕНИ едва след натиск от тук и от фейсбук.
Добре, ако нашите дипломати не са искали разрешение от канадските власти за отваряне на двете допълнителни секции, то тогава за какво договаряне въоще става дума? Или мислиш че изибирателните секции могат да бъдат отворени без знанието и съгласието на канадските власти? Въобще прочете ли какво пише в цитата който съм копирал?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор