ЕВТИНО СИРЕНЕ

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

ЕВТИНО СИРЕНЕ

Мнение от becks »

Промених заглавието на темата, за да привлечем по-широка аудитория:

АКО ИСКАТЕ ДА ГЛАСУВАТЕ В МОНРЕАЛ/ВАНКУВЪР ИЛИ ДРУГАДЕ

ВЛЕЗТЕ В: http://www.iskamedaglasuvame.com


ИЛИ

Може да изпратите и имейл директно на заспалите български дипломати:

Канада, Отава - посолство
CANADA, OTTAWA, ONTARIO K1N 6K5 Embassy of the Republic of Bulgaria

325, Stewart Street
Tel: (001 613) 789-32-15
789-35-23 (consul); 798 35 21; 842 44 81
Tel/Fax: (001 613) 789-35-24
e-mail: mailmn@storm.ca

Канада, Торонто - Генерално консулство
CANADA, TORONTO, ONTARIO M4H 1P1 Consulate General of the Republic of Bulgaria

65, Overlea blvd., Suite 230
Tel: (++ 416) 696-24-20; 696-27-78
Tel/Fax: (++ 416) 696-80-19
e-mail: bulcontor@primus.ca


Не че нещо ще стане, но поне може да опитате
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Между другото,кога са изборите?
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

4-ти или 5-ти Юли

Това със заглавието е много идейно :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

бекс, имам огромното желание да те долкадвам за спамър, но форумът не го позволява. :evil:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Поправка: Сайта http://www.iskamedaglasuvame.com спря изпращането за заявления за гласуване от Канада, което е меко казано странно...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

becks написа:Поправка: Сайта http://www.iskamedaglasuvame.com спря изпращането за заявления за гласуване от Канада, което е меко казано странно...
А може би някой от организаторите (виждам някои познати имена, като Краси Гаджоков например) най-после си е дал сметка че освен с българската бюрокрация ще трябва да се съобразява и с канадската такава.
Мисля че вече достатъчно много хора го повториха - за съжаление канадските власти не разрешават да се гласува извън посолствата и консулствата на съответната държава, организираща изборите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Koko написа:
Мисля че вече достатъчно много хора го повториха - за съжаление канадските власти не разрешават да се гласува извън посолствата и консулствата на съответната държава, организираща изборите.
Коко, ето ти реален пример как когато едно нещо се повтори и напише 100 пъти и се превръща в истина.

Факт е, че БГ консулството в Торонто набираше заявления за гласуване в Мисисага. Явно им е било "разрешено", иначе не биха го правили. Факт е, че тази изборна секция трябваше да бъде при почетния консул в Мисисага.

България обаче има и почетен консул в Монреал. Там защо не се провеждат избори?
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

И все пак, къде продават по-евтино сирене? :D :beer:
Embrace your climate change!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Не го продават. Дават го ако гласуваш за праволната партия :beer:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

becks написа:Коко, ето ти реален пример как когато едно нещо се повтори и напише 100 пъти и се превръща в истина.

Факт е, че БГ консулството в Торонто набираше заявления за гласуване в Мисисага. Явно им е било "разрешено", иначе не биха го правили. Факт е, че тази изборна секция трябваше да бъде при почетния консул в Мисисага.

България обаче има и почетен консул в Монреал. Там защо не се провеждат избори?
Бекс, струва ми се че в момента ти си в ролята на Тома Неверни, който не иска да повярва докато не види със собствените си очи и не пипне със собствените си ръце, но аз нямам няма намерение да те убеждавам че такова изискване на канадските власти съществува и то от години и въпроса не опира до това колко пъти е било повторено във форума.

Нямам спомен по време на предишните два пъти когато имаше парламентарни избори в България да е ставало дума въобще за откриване на избирателна секция в Мисисага. Според мен вариантите са два
- чиновниците в консулството не са си свършили добре работата и са започнали да набират заявления за откриване на избирателна секция в Мисисага без всъщност да имат разрешение за това
- наличието на почетен консул в Мисисага се е оказало нужната вратичка в закона секция там все пак да може да бъде открита, но за съжаление не са събрани нужните заявления.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Имам чувството, че и Харпър да му каже на бекс, че не разрешава то нашият пак ще го обяви за лъжец и платен клакьор на комунистите. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
DVG
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 1:05 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от DVG »

Здравейте, ясно е, че има трудности, но не може ли да се ораганизира масово посещение до Отава? Поне на хората от Монреал, които искат да гласуват. Аз нямам кола, но съм готов да се присъединя към някой, който ще ходи и ще платя своята част от разходите. Или може би да се наеме автобус? Има активни хора тук, няма ли начин да се съберат пари от всички желаещи и да наемем автобуси и да си направим екскурзия до Отава? Помислете, все още има време. Да покажем, че сме живи, да направим малка изненада на политиците, които се надяват, че след като са успели да ни изгонят от България, са се отървали от нас. Всеки глас на истински българин е важен за България сега !
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Koko написа:
Нямам спомен по време на предишните два пъти когато имаше парламентарни избори в България да е ставало дума въобще за откриване на избирателна секция в Мисисага. Според мен вариантите са два
- чиновниците в консулството не са си свършили добре работата и са започнали да набират заявления за откриване на избирателна секция в Мисисага без всъщност да имат разрешение за това
- наличието на почетен консул в Мисисага се е оказало нужната вратичка в закона секция там все пак да може да бъде открита, но за съжаление не са събрани нужните заявления.
Много логични изводи. Интересно ми е какъв е отговора на нашия посланник. Изискването за подадени 100 заявления за гласуване отпадна. Остава под въпрос защо почетния консул в Монреал не организира изборна секция ???
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

DVG написа:...да направим малка изненада на политиците...
Поздравления за желанието да гласувате! Ако някой ден дойда и аз в Канада, също ще направя каквото мога за да гласувам. Не си прави обаче илюзии, че можеш да изненадаш някой политик в България с друго освен с факта че гласуват повече хора от очакваното. Колкото и банално да звучи всичките са маскари! Има, може би, някои изключения, но те или няма да успеят или просто сме се заблудили че са изключения. Аз разбира се смятам да подкрепя именно изключенията, но за съжаление знам какъв ще е резултата.

След изборите вероятно за пореден път ще си кажа "Мразя да се оказвам прав!".
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

hadministratora написа:
DVG написа:...да направим малка изненада на политиците...
Поздравления за желанието да гласувате! Ако някой ден дойда и аз в Канада, също ще направя каквото мога за да гласувам. Не си прави обаче илюзии, че можеш да изненадаш някой политик в България с друго освен с факта че гласуват повече хора от очакваното. Колкото и банално да звучи всичките са маскари! Има, може би, някои изключения, но те или няма да успеят или просто сме се заблудили че са изключения. Аз разбира се смятам да подкрепя именно изключенията, но за съжаление знам какъв ще е резултата.

След изборите вероятно за пореден път ще си кажа "Мразя да се оказвам прав!".
Както би казал бекс-а,ти щом не искаш да гласуваш за Костов и мислиш,че всички са маскари,значи си мръсен комунист.
Публикувай отговор