кризата в/и Канада?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Мнение от rolyd »

Здравейте,

аз също мисля, че момента /кризата/ може би не е много подходящ, но човек трябва да бъде оптимист в начинанието си. Щом си решил да заминаваш - заминаваш.
На мен всъщност езиковите познания не са ми приоритет особено френския, но съм оптимист, че там нещата ще се наредят независимо от периода.
Работа не си намира този, който не иска да работи. Няма такъв човек/работодател/, който да не вземе човек който ще върши работа.
Зависи обаче към каква работа се насочваш и какви познания ще ти бъдат нужни.

Аз мисля нещата така..... Ние тук с жената и двамата имаме добра работа, но просто управата не става.

Затова в криза или не заминаваме, така че пожелавам на всички решили да заминат по кризисно време УСПЕХ с намирането на работа!

Много ще ми липсва ходенето на лов тук, но току виж съм станал някой горски там
:lol: :beer:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

rolyd написа:На мен всъщност езиковите познания не са ми приоритет ...
Всъщност езиците трябва да са ти приоритет. Колкото и да си добър в някаква работа, много по-лесно ще те наемат, ако можеш да обясниш че си майстор.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Мнение от rolyd »

Така е прав си ........ с английския се оправям, с френския мнооого трудно, но като си там човек бързо се ориентира.......Ясно е че ще мине доста време докато добре се научи езика, но това че можеш и искаш да работиш е по-важно.
:beer:
etda
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:16 pm
Местоположение: QC,Montreal
Обратна връзка:

оптимизъм

Мнение от etda »

Много си прав,Ролид, тръгвай, ти ще се справиш!
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

rolyd написа:Така е прав си ........ с английския се оправям, с френския мнооого трудно, но като си там човек бързо се ориентира.......Ясно е че ще мине доста време докато добре се научи езика, но това че можеш и искаш да работиш е по-важно.
:beer:
Хубаво е да можеш и да искаш да работиш, но speedy е абсолютно прав- езиците са много важни. Важни са не само за намирането на работа, но и за всекидневието-магазини, учреждения, болници и т.н.
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Мнение от rolyd »

Добре, че има хора като etda да те стимулират .
Благодаря за пожеланията, ако не ми беше писал сигурно щях да размисля да заминавам.

Пишете по темата, а мен не ме мислете.
Чао
:beer:
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
no_name
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 9:00 am

Мнение от no_name »

Само едно неразбирам. Темата ясное е пусната в Провинция Квебек и се отнася конкретно за Монреал. Тука виждам да се коментира от хора не само дето не са в Монреал ами не са и в Канада :? .
Моето мнение е кризата си е криза. Ако някой още не е разбрал правилото на живота. Всичко е субективно. За всеки различен случай процедурата и адаптацията минават по много различен начин. Просто живота не можеш да го планираш. Може да си намериш работа и в най-голямата криза, а може да не намериш работа и във възход на икономиката. Живота затова е интересен защото е непредвидим :D . Така, че толкова по темата. За цените, не ми е направило впечатление цените в магазините да са се вдигнали драстично. И не виждам логика да се вдигат когато хората остават без работа и се намаляват доходите и потреблението, според мен логиката е точно обратната. За квартири не съм търсил още по-малко сравнявал и нищо не мога да кажа. Но в различните квартали естествено цените са различни. От мен само един съвет, определено за адаптацията е по-добре пролетно-лятното идване в Канада. Просто есента и зимата са доста мрачни и не са много за предпочитане за адаптиране тук(лично мнение). Ами това е от мен късмет ви пожелавам каквото и да решите.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

Без езици и то на добро ниво си за никъде, поне единия трябва да ти е много добър, а другия ще трябва да го научиш ... тва е за Кебек де ... (не че не може да я караш и без езици ама тва всеки си го решава)
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Само да спомена че през лятото обща работа се намира много трудно, защото ученици и студенти излизат на пазара. Мъртъв сезон е и след Нова година.
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Мнение от Optimist Creed »

survivor написа:Само да спомена че през лятото обща работа се намира много трудно, защото ученици и студенти излизат на пазара. Мъртъв сезон е и след Нова година.
Така е. Обща работа има най-вече от септември до декември. Затова си търсете работа като специалисти. :idea: .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Публикувай отговор