Има ли реализация.......?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Е, още не съм, ше се реализирам като почна да ям така че на нея единственото и занимание да е да се грижи за господаря ...
Са за тва се бориме.
:beer: :beer: :beer:
kalatamar
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 8:26 am

Мнение от kalatamar »

Благодаря ви за отговорите!
Последно промяна от kalatamar на Вто Ное 04, 2008 8:56 am, променено общо 3 пъти.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

kalatamar, никога няма да успееш да накараш другите да погледнат с твоите очи на твоят свят и да почустват твоята болка. Те ще си останат лично твои. Така че е излишно да се опитваш да убеждаваш когото и да било в сериозността на мотивите си и правилността на решението си за емиграция. А пък и истински мотивираният и уверен в себе си човек няма нужда да обяснява каквото и да било, правят го само неуверените за да си вдъхнат увереност.
Късмет и успех ти желая каквото и да решиш!
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

kalatamar написа:Благодаря ви за отговорите!


Да не говорим, че в България, хората със средно образование получават повече пари от висшистите, а и науката тук е криво разбрана и не добре платена.

Не искам да емигрирам, заради пари, искам да емигрирам, заради по-добър начин на живот, искам да имам достатъчно пари, не много пари, искам детето ми да е що годе щастливо и усмихнато.Рабира се, че знам, че това зависи от мен, т.е. ако аз съм поне малко по-усмихната, ако поне имам шанс да си намеря място под слънцето, ще мога да дам нещо на това дете, освен безграничната ми любов.
Мног черногледо ...ама много ....
1- аз съм обиколил доста по света и БГ въобще не е наи голамата дупка...дори и в цивилизовани страни има проблеми и то доста.
Това за средното и висщето в Бг ... ами по мое мнение и в Канада е така....огледаи обявите за работа
имиграцията е замяна на 1 вид проблеми с друг вид ама това не значи че новите проблеми са по лесно разрешими от старите.

Много може да се спори по въпроса - къде има по добро бъдеще 1 дете но еднозначен отговор според мене няма- как ще му обясниш например че взимането на наркотици е кофти нещо след като на ферибота от Ванкувър към Виктория в тоалетната има кошче за употребявани спринцовки с надписче -моля слагаите ги легнали -да не вземе някои да се убоде.... ....
(тия дни ще намеря снимката и ще ти я покажа - от 09.2008 е )
Или как да му обясниш че пушенето на трева е лошо нещо след като тревата е по евтина от цигарите и се пуши доста масово,на 1 нашенец му рязваха редовно наилона на оранжерията докато накрая се разбра че вътре няма трева а домати....

В началото преди да се преместя на запад и аз мислех като тебе -щом се преместя и ...хоп нещата ще се оправят ..... да да ама не
Сменяш едни проблеми с други- друго не става.Наи щасливи са тия дето не могат да видят новите пробелми

и 1 въпрос - според тебе каква е истинската причина за да взимат хора в Канада.... това че нямало хора и т.н приказките на правителството е само надводната част на аисберга.... пробваи се да намериш какво има прикрито....
Успех в начинанието.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

kalatamar, това за прегазените и 400 лв. глобите го забрави.
Ако ти се случи да си в Кебек (втората по големина провинция на Канада) ако те прегазят даже и глоба няма да им сложат.
Даже нямаш право по закон да ги съдиш.
Същото се отнася и за бързата помощ.
Много хора измряха и не само в бърза помощ а навсякаде по болниците и клиниките поради грешни диагностики и поради липса на лекари.
За останалото си напълно права и 100% ще си по добре в Канада отколкото в България.
Това постоянно и вечно ламтене за пари го няма никаде, тука поне ако те видят да умираш може и да забравят за съществуването им, ма не и в България.
Айде успех и до виждане в Канада :-)
:beer: :beer: :beer:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

kalatamar написа: бла бла бла
Сега половината форум ще ти обясни, че имаш най-правилната мотивация за емиграция. Само дето това, което си написала са невъобразими клишета.

Всъщност ти какво питаш - дали в България е зле или в Канада е добре? И ако в БГ нещата са много зле, примерно, това не прави автоматично Канада страната на чудесата.

Кажи си го направо - едва свързваме двата края - само да има страна, където парното и пържолите да са евтини, хич няма да ми пука за разни фолк певици и намръщени хора.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

becks написа:хич няма да ми пука за разни фолк певици и намръщени хора.
А, ше забравиш, тва с намръщените хора ти бърка в г*за с боксова ръкавица, още повече ако имаш пари да си купиш пържоли ...
А не са само намръщените хора проблема там, цялата система и манталитета са проблема.
:beer: :beer: :beer:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Marginal39 написа:
becks написа:хич няма да ми пука за разни фолк певици и намръщени хора.
А, ше забравиш, тва с намръщените хора ти бърка в г*за с боксова ръкавица, още повече ако имаш пари да си купиш пържоли ...
А не са само намръщените хора проблема там, цялата система и манталитета са проблема.
:beer: :beer: :beer:
Ти нали си емигрирал преди 20 години? Кво знаеш ти за мутри и фолк певици :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

becks написа:Ти нали си емигрирал преди 20 години? Кво знаеш ти за мутри и фолк певици :D
Само тва което съм чул за тях, квито и да са, тва което искам да кажа е че след като жената не я кефят и в Канада ги няма, ше и е гот.
Кво ше кажеш за тая логика?
:beer: :beer: :beer:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

becks написа:Кажи си го направо - едва свързваме двата края - само да има страна, където парното и пържолите да са евтини, хич няма да ми пука за разни фолк певици и намръщени хора.
Пич, а ти за кво емигрира? Или си бил от ония дето са взимали по 5000 на месец и то в зелено :wink: И си дигаш чукалата през половината свят ей така от спорта и от любопитство :lol:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

miteto написа:
becks написа:Кажи си го направо - едва свързваме двата края - само да има страна, където парното и пържолите да са евтини, хич няма да ми пука за разни фолк певици и намръщени хора.
Пич, а ти за кво емигрира? Или си бил от ония дето са взимали по 5000 на месец и то в зелено :wink: И си дигаш чукалата през половината свят ей така от спорта и от любопитство :lol:
Ами аз дойдох за повече пари
Фолк певиците определено не са ме изгонили, нито са ми мотивация да стоя тук.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

kalatamar, нема ко да ну мислиш направо стегай куфарите и идвай.
Според мене нема какво да изгубиш, дори и да не ти хареса и се върнеш в БГ. Опита и уроците които ще получиш от тази авантюра ще са ти полезни занапред. Аз лично не съжалявам, решението да имигрирам го взех точно за 5мин. докато чаках за една пратка на московска9 в консулството и от скука четях рекламните брошурки за Кебек :D

Давай смело и само нема да се пуашиш ко..ле :D :D :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Linko написа:kalatamar, никога няма да успееш да накараш другите да погледнат с твоите очи на твоят свят и да почустват твоята болка. Те ще си останат лично твои. Така че е излишно да се опитваш да убеждаваш когото и да било в сериозността на мотивите си и правилността на решението си за емиграция. А пък и истински мотивираният и уверен в себе си човек няма нужда да обяснява каквото и да било, правят го само неуверените за да си вдъхнат увереност.
Късмет и успех ти желая каквото и да решиш!
Линко, остави жената да споделя. Лошо няма :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Това май само в БГ-то го има професия "Висшист" или там както се пише... че и голям срам било, че хора с средно образование, взимали по-големи заплати от висшиста :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Бе кво тормозите жената, щом я кефи да се махне от "Страната на Чудесата", що не и аплодирате вместо да я критикувате ???
Евала kalatamar, кефиш ме максимално, припомняш ми са бурните младини :-)
УСПЕХ ...
:beer: :beer: :beer:
Публикувай отговор