burnout и "щастливи" на работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

интересно ще ми бъде да чуя на ablood мнението по темата :roll:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Аз досега не съм чул един човек дето да каже - леле колко е гадно, че идва уикенд-а или как се радвам че утре е понеделник.
Тая тъпа постановка с работата, с "реализацията" , с "кариерата" и т.н
е измислена точно от дебели мазни боклуци които имат една - едничка цел -да не работят но за целта са им необходими стада добитък които да работи вместо тях. Инструментите са ясни - както индианците са заменяли злато за стъклени маниста, така много хора днес заменят най-ценното което имат - ограниченото време което имат на този свят -за повече хартийки.То даже напоследък и хартийките им се свидят на гадовете та плащат с 10101110110110 на неква магнитна лента.Изход за щастие има но малко са склонни да платят цената.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Rall написа:Аз досега не съм чул един човек дето да каже - леле колко е гадно, че идва уикенд-а или как се радвам че утре е понеделник.
Тая тъпа постановка с работата, с "реализацията" , с "кариерата" и т.н
е измислена точно от дебели мазни боклуци които имат една - едничка цел -да не работят но за целта са им необходими стада добитък които да работи вместо тях. Инструментите са ясни - както индианците са заменяли злато за стъклени маниста, така много хора днес заменят най-ценното което имат - ограниченото време което имат на този свят -за повече хартийки.То даже напоследък и хартийките им се свидят на гадовете та плащат с 10101110110110 на неква магнитна лента.Изход за щастие има но малко са склонни да платят цената.
С първото изречение съм съгласен - понеделник сутрин е най-гадния момент от седмицата, за разлика от петък вечер.
По отношение на размяната обаче - нека не забравяме че тези същите хартийки след това човек ги разменя за да има покрив над главата, дрехи, храна, развлечения и т.н.
Не можах да разбера какъв е изхода който имаш предвид - един поизчезнал от форума приятел предлагаше да се върнем към лова и риболова т.е. всеки да се изхранва сам, но според мен това не е решение.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Koko така е наистина но аз изках да кажа, че за основното - да не си гладен, да имаш покрив над главата и да се забавляваш, не е необходимо да се съсипваш от бачкане. Мое да си живееш вери хапи и с по малко пари а оттам и с по малко бачкане. Тука обаче се намесват дебелите мазни хиени и почват да ти обясняват как е кофти да живееш в блок и как требе да имаш къща на брега на реката срещу Прайм Министъра, как е гадно да караш стара кола нищо че ти върши перфектно работа, как е кофти да нямаш поне 80 инча плазмен телевизор и докато се усетиш и си подписал един куп хартишляци и си се продал в робство дорде си жив да мъкнеш камъни за фараона.
И най-гадното е че сам си се предал.
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Rall написа:Koko така е наистина но аз изках да кажа, че за основното - да не си гладен, да имаш покрив над главата и да се забавляваш, не е необходимо да се съсипваш от бачкане. Мое да си живееш вери хапи и с по малко пари а оттам и с по малко бачкане. Тука обаче се намесват дебелите мазни хиени и почват да ти обясняват как е кофти да живееш в блок и как требе да имаш къща на брега на реката срещу Прайм Министъра, как е гадно да караш стара кола нищо че ти върши перфектно работа, как е кофти да нямаш поне 80 инча плазмен телевизор и докато се усетиш и си подписал един куп хартишляци и си се продал в робство дорде си жив да мъкнеш камъни за фараона.
И най-гадното е че сам си се предал.
От цялата ти "философия"се разбира,че искаш по малко да бачкаш :wink: Вероятно точно това правиш.Защо тогава те дразни амбицията и желанието на други да виждат нещата, както изглеждат през техния 80 инчов телевизор :shock:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Hullman написа:Кримон ти да не си живяла в Англия през 18 -19 век че си работила от 12 годишна? :lol:
ми че то и в Канада е разрешено на децата да работят от 12 годишни и е разпространена практика :)

Аз имах сладка работа на 12 години - бях помощник-съдия на състезания и заработвах добре през уикендите :wink:

Освен това като ходехме на училищни бригади ни се плащаше. Доколкото си спомням от една бригада за картофи и моркови - за месец изкарах 180 лв.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Rall написа:Аз досега не съм чул един човек дето да каже - леле колко е гадно, че идва уикенд-а или как се радвам че утре е понеделник.
Тая тъпа постановка с работата, с "реализацията" , с "кариерата" и т.н
е измислена точно от дебели мазни боклуци които имат една - едничка цел -да не работят но за целта са им необходими стада добитък които да работи вместо тях. Инструментите са ясни - както индианците са заменяли злато за стъклени маниста, така много хора днес заменят най-ценното което имат - ограниченото време което имат на този свят -за повече хартийки.То даже напоследък и хартийките им се свидят на гадовете та плащат с 10101110110110 на неква магнитна лента.Изход за щастие има но малко са склонни да платят цената.
Евала Rall, подържам мнението ти 100% :-)
:beer: :beer: :beer:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Тая тъпа постановка с работата, с "реализацията" , с "кариерата" и т.н
е измислена точно от дебели мазни боклуци които имат една - едничка цел -да не работят но за целта са им необходими стада добитък които да работи вместо тях.
А Хълман с това не е много съгласен. Ако ги нямаше тези които да организират и дават работа щяхте да сте всички на социал.:)
Да де ама социал има ако има други които бачкат получават заплата и плащат данъци.
Ако няма други работодатели които да създават работа, да дават заплати, да има печалба няма да има за данъци. С две думи оставате без храна, без работа, без покрив над главата си, жена ви и децата ви почват да ви мислят за лузър и некадърник и след още някой месец се оказвате сами на улицата заащото жена ви се намерила друг малко по кадърен от вас.
Тези дебели, мазни работодатели, за да са работодатели са ходили на у-ще за да се образоват, плащали за това та даже и с лихви ако са имали студентски заем.
След това са си заложили бащините имоти или къщата ако не са го направили това са взели заем от банката като те са отговорни лично за заема с тяхните активи и гаранция за това са пак имоти или къщи. Ако се провалат ( фалират ) те са тези които остиват на улицата за награда че са се опитали да ви създадат работа на вас за да имате вие заплата с която да си плащате сметките. Така че айде малко респект към работодателите. Ако не бяха хора като г-н Форд хиляди хора щяха да са без работа и още щяхте да пътувате с каруци по кални пътища.
Последно промяна от Anonymous на Съб Ное 01, 2008 2:35 pm, променено общо 1 път.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Кримон стига с твоите глупости. Бг през 1970 - 1988 не е Канада никой не е карал 12 годишните да работят да не говорим за бригади с картофи за 12 годишни.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Не бе Хълка, то нека ги има, ма да не съм аз от тях ...
А относно каруците ми напомняш мой разговор с колеги - табарначета.
Беше нещо от сорта, тъй като на мене ми писна да ми повтарят колко били напред пред другите нации и да ми пилят к*ра че насилието било ужас и трябвало да има толерантност - 0 към него аз им поясних че ако нямаше насилие сега вместо да поправяме самолети щяхме да поправяме каруци (а и тва не е много сигурно, в смисъл дали и те шяха да съществуват), те както винаги по стар индиянски обичай се замислиха дълбоко и казаха: "Прав си" ...
:beer: :beer: :beer:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

Koko написа:
Rall написа:Аз досега не съм чул един човек дето да каже - леле колко е гадно, че идва уикенд-а или как се радвам че утре е понеделник.
Тая тъпа постановка с работата, с "реализацията" , с "кариерата" и т.н
е измислена точно от дебели мазни боклуци които имат една - едничка цел -да не работят но за целта са им необходими стада добитък които да работи вместо тях. Инструментите са ясни - както индианците са заменяли злато за стъклени маниста, така много хора днес заменят най-ценното което имат - ограниченото време което имат на този свят -за повече хартийки.То даже напоследък и хартийките им се свидят на гадовете та плащат с 10101110110110 на неква магнитна лента.Изход за щастие има но малко са склонни да платят цената.
С първото изречение съм съгласен - понеделник сутрин е най-гадния момент от седмицата, за разлика от петък вечер.
По отношение на размяната обаче - нека не забравяме че тези същите хартийки след това човек ги разменя за да има покрив над главата, дрехи, храна, развлечения и т.н.
Не можах да разбера какъв е изхода който имаш предвид - един поизчезнал от форума приятел предлагаше да се върнем към лова и риболова т.е. всеки да се изхранва сам, но според мен това не е решение.
за някои хора понеделник сутрин може и да е гаден момент, но не за всички :D аз нямам нищо против понеделник сутрин :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

ninka83 написа:за някои хора понеделник сутрин може и да е гаден момент, но не за всички :D аз нямам нищо против понеделник сутрин :wink:
Аз също, обаче тва е само щото не гърбя :-)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

ninka83 написа: за някои хора понеделник сутрин може и да е гаден момент, но не за всички :D аз нямам нищо против понеделник сутрин :wink:
Нинка, признай си какво ти се случва в понеделник сутрин.... :D Или ти е почивен ден...
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

7George написа:
ninka83 написа: за някои хора понеделник сутрин може и да е гаден момент, но не за всички :D аз нямам нищо против понеделник сутрин :wink:
Нинка, признай си какво ти се случва в понеделник сутрин.... :D Или ти е почивен ден...
джорджа
нищо не се случва, нито ми е почивен ден :lol:
но ако си остана вкъщи в понеделник сутрин рискувам изобщо нищо да не ми се случи до края на деня, та затова направо с мерак чакам понеделника :wink:
то не че и в работата нещо ще се случи, ама все некой ще обади нещо :P абе незнам как да ти го обясня, ама не ми пречи :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

ninka83 написа: но ако си остана вкъщи в понеделник сутрин рискувам изобщо нищо да не ми се случи до края на деня, та затова направо с мерак чакам понеделника :wink:
то не че и в работата нещо ще се случи, ама все некой ще обади нещо :P абе незнам как да ти го обясня, ама не ми пречи :wink:
Ясно - щастлива на работата... :lol: Кво ще правим след пенсия, не знам. Ти ще бродираш гоблени, знам аз. :wink:
Публикувай отговор