burnout и "щастливи" на работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

аз малко по вече се разприказвах защото очаквах ,а и беше нужно да дадеш това разяснение ,а не да ви занимавам със собственните си истори,които споделих само за пример ,а не да се оплаквам. :D
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Абе , аз... утре да цапна 39 милионки , както съм табарнак , така че се табарнаутна , че не могат ми видат очите :twisted:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

CFS 801 написа:стреса и к..а в камионджийския бизнес е много голям и общо взето никой не те е...а за свирка.ние такива екстри и глезотии нямаме,ако се опиташ да си ги позволиш си отсвирен.
моята стратегия за да не ми смачкат фасона е аз да ги отсвирвам,може би заради това за 5 години съм сменил 11 фирми ,което не е добре и понякога съм си сърбал попарата ,но поне си запазвам психиката в добра форма навместо да преживявам като крепостен селянин както болшинството от колегите ми.

Иначе си харесвам работата , но не бих казал ,че съм щаслив ,ако изобщо щастието на индивида може да се обвърже с работата заради отношенията в тоя бизнес ,тук нищо друго не ги интерисува освен да те изцедят максимално и да те хвърлят на кучетата след това,а като стане въпрос за повишение на заплатата все едно ,че комуникираш с неандерталци.обикновенно си проличава след като ги отсвириш и отидеш при някой друг,тогава чупят телефона да те убеждават колко си им ценен и колко си добър само да те върнат,даже има и бонус 1 д. над заплатата .абе капитализъм ,човкът за човекът е вълк.това си ,друго нямам какво да кажа. :cry:
Що бе,можеш да добавиш за комсомола :lol:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

krimon написа:Честно казано изобщо не разбирам - никога не съм виждала наистина съсипан човек от работата си, който обаче за нищо на света не иска да си подаде оставката и да си потърси друга. Ако някоя работа те подтиска, потърси друга - елементарно.
Ами, елементарно. Ами ако точно професията, която упражняваш, ти осигурява дохода който ти позволява да си изплащаш ипотеката и да поемаш разноските по стандарта, на който семейството ти е свикнало и изисква от теб? Изобщо не мисля че е лесно човек на средна възраст, особено ако е семеен, да направи рязък завой в кариерата. Не че не съм виждала 50-60 годишни да тръгват в университета да изучават от А-Б нова специалност, ама се съмнявам че повечето от тях имат семейство и зависими от тях деца.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

krimon написа:Честно казано изобщо не разбирам - никога не съм виждала наистина съсипан човек от работата си, който обаче за нищо на света не иска да си подаде оставката и да си потърси друга. Ако някоя работа те подтиска, потърси друга - елементарно.
Авно не познаваш мазохисти.
А иначе никога не е късно да разбереш, по гот не викай дявола.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

survivor написа:
krimon написа:Честно казано изобщо не разбирам - никога не съм виждала наистина съсипан човек от работата си, който обаче за нищо на света не иска да си подаде оставката и да си потърси друга. Ако някоя работа те подтиска, потърси друга - елементарно.
Ами, елементарно. Ами ако точно професията, която упражняваш, ти осигурява дохода който ти позволява да си изплащаш ипотеката и да поемаш разноските по стандарта, на който семейството ти е свикнало и изисква от теб? Изобщо не мисля че е лесно човек на средна възраст, особено ако е семеен, да направи рязък завой в кариерата. Не че не съм виждала 50-60 годишни да тръгват в университета да изучават от А-Б нова специалност, ама се съмнявам че повечето от тях имат семейство и зависими от тях деца.
не ми се вярва, това ми прилича на премислен бърнаут
ти в България като не си си харесвала работата направи ли бърнаут ? или просто я смени ? или положението е такова, защото не си била на средна възраст и не си изплащала ипотека ?

Да кажем ли тогава, че тези, които правят бърнаут в Канада/Америка са предимно:

- на средна възраст
- изплащащи ипотека
- зависими от работата си
- страхуващи се да сменят професионалния си профил на тази възраст и с нови усилия

Не съм съгласна, защото познавам вече много хора, влюбени в професиите си и правили бърнаут между 30 и 40 г. Такава беше първата ми приятелка кебекуа тук - инженер-еколог, първият ми шеф, който ми даде шанс да го заместя, сегашните ми колеги - 3 на брой, които за съжаление ни оставиха сами да се оправяме с работата, а те взеха отпуски за неопределено време ...

Аз в живота си съм работила и сменила поне 20-тина неща и всичко съм го правила с желание, не защото ми харесва непременно, а защото знам защо съм се наела. Работя за пари, а не за да си правя купон с колегите или защото работата е фън. Според мен това е до възпитание и характер. Моите родители са ме учили по стара българска традиция, че труда краси човека :) Колкото и да е скапана и трудна някоя работа, намирах сили да се радвам на живота си, а не да ходя на психиатър и да гълтам хапове и да плача пред колеги/шеф, че съм депресирана.

сърви, не е задължително бърнаута да е свързан с погрешно избрана професия. Според мен това е някакъв вид натрупана умора, на която по-лабилни хора се подчиняват, а тарикатите използват, за да излязат в отпуска.

а напоследък е и мода - реклами по телевизия, публични места ... когато си търси някой извинение, започва да си втъплява: "Ами да, и аз страдам от това!" - плацебо ефекта :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Има вероятност с плановете на Обама да променя някои клаузи на НАФТА и с напредването на световната економическа рецесия канадският бьрнаут да сьвземе други форми много познати вьв майчината ни родина. Пьк дано да греШа.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

би ли пояснил за клаузите на НАФТА :?:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Кримон написа:
Аз в живота си съм работила и сменила поне 20-тина неща
След това изказване Хълман дълбоко се съмнява че Кримон е експерт или добър специалист по каквото и да било.
За бърнаута незнам ама знам че Хълман е работл само 2-ве професии.
Първата и единствена преди 1989 и втората работодател след 1989.
Така правят тези които са добри специалисти по нещо.
Досега бърнаоут работодатели не съм виждал. Виждал съм богати, доволни, щастливи, желаещи да отварят повече бизнеси и повече работни.
Последно промяна от Anonymous на Съб Ное 01, 2008 10:05 am, променено общо 1 път.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

krimon написа:би ли пояснил за клаузите на НАФТА :?:


Казано на кратко Обама има намерение да увеличи предпазването на американската работна рька от по ефтината канадска и мексиканска. Преди 20 години, преди приемането на НАФТА вьв САШт е било вьзможно с неквалифицуран труд да се осигури добьр стандарт. НеШто което в днеШно време е доста по трудно. Някои политици отдават този факт на НАФТА и на Китай.

Надявам се да сьм те удовлетворил. За по задьлбочено развитие на проблема запитай форумните економисти.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Hullman написа:Кримон написа:
Аз в живота си съм работила и сменила поне 20-тина неща
След това изказване Хълман дълбоко се съмнява че Кримон е експерт или добър специалист по каквото и да било.
За бърнаута незнам ама знам че Хълман е работл само 2-ве професии.
Първата и единствена преди 1989 и втората работодател след 1989.
Така правят тези които са добри специалисти по нещо.
Досега бърнаоут работодатели не съм виждал. Виждал съм богати, доволни, щастливи, желаещи да отварят повече бизнеси и повече работни.
а разнасянето на пици към коя от единствените си професии го броиш :lol:

аз не твърдя, че съм добър специалист :)
Важното е, че работя това, което обичам и го правя добре :wink:
Освен това се гордея особено с всичко, което съм работила в живота си - опитът си заслужаваше всеки един път. И работя от 12 годишна, нещо което не всеки може да се похвали. Ако утре бърнаутне сегашния ми работодетал, мога да лесно да се преквалифицирам, а и претенции нямам ... за щастие в работата :P

А ти от мошеник пред Магурата се превърна в чейнч работодател в Отава :twisted:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

www.Helpguide.org
© 2001-2007. All rights reserved
This site is for information and support; not a substitute for professional advice.

Preventing Burnout
Signs, Symptoms, and Strategies to Avoid It

If constant stress has you feeling physically, mentally, and emotionally exhausted, you may be suffering from burnout. When you’re burned out, problems seem insurmountable, everything looks bleak, and it’s difficult to muster up the energy to care—let alone do something about your situation. But if you’re able to recognize the signs and symptoms of impending burnout, you can take steps to prevent it. Effective burnout-busting strategies include taking care of yourself emotionally and physically, asking for help when you need it, and staying connected to other people.
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

по темата за бърн-аут.

сериозно нещо, оказващо влияние върху работодатели, застрахователи и тн.
при нас поне , във фирмата тръгва от Квебек, в резултат на което имаме по веднъж месечно сесии на тази тема, плюс попълване на анонимна анкета "Има ли рискове за психологическото здраве ..." и тн... , които се предват на човешки ресурси, след това се обсъждат и тн...... всичко с цел да се избегне развитието на бърн-аут. защото струва много.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Пици, Магури, Завлечени банки, Мошеници има само в главите на бърноутналите експерти с 20 различни професии за 10 години трудов стаж. ( Да кажем че Кримон е на 35 години днес и е почнала работа след завършване на университет )
Кримон ти да не си живяла в Англия през 18 -19 век че си работила от 12 годишна? :lol:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Аз в живота си съм работила и сменила поне 20-тина неща и всичко съм го правила с желание, не защото ми харесва непременно, а защото знам защо съм се наела. Работя за пари, а не за да си правя купон с колегите или защото работата е фън. Според мен това е до възпитание и характер. Моите родители са ме учили по стара българска традиция, че труда краси човека Smile Колкото и да е скапана и трудна някоя работа, намирах сили да се радвам на живота си, а не да ходя на психиатър и да гълтам хапове и да плача пред колеги/шеф, че съм депресирана.

сърви, не е задължително бърнаута да е свързан с погрешно избрана професия. Според мен това е някакъв вид натрупана умора, на която по-лабилни хора се подчиняват, а тарикатите използват, за да излязат в отпуска.
Напълно съгласен с тия постановки. И аз работя за пари. Никоя работа не заслужава да си влюбен в нея. Пък и жизнените ми планове не включват такива отклонения, знам, че ще работя докато мога и трябва, по един или друг начин. Твърдо съм ЗА ипотеките и други "вили на врата", които правят порядъка в обществото по-строен и нещата предвидими. Представете си какво щеше да е, око всеки можеше да си вдигне гъза от работа когато иска и да изпадне в депресия и меланхолия. Нещо като българската история. Пък и си е до хора наистина. Ние, емигрантите, би трябвало да сме с друга нагласа.

А това понятие трябва да е модерно при вас там на Изток. Тука много не съм го чувал и виждал. Щото перманентно изпушилите стават бездомници, отпадат от матрицата за постоянно. И някои други елементи могат да си го позволят, с изплатено жилище или някакъв друг сигурен доход. Ние трябва да сме от железните, така се предполага. :D
Публикувай отговор