Самотна майка в Квебек? Възможно ли е да се справя?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

да, наистина е по-добре - ако разглеждаме теоретичния вариант - майка и дете, спуснати с парашут от небето, без роднини, без близки, без апартамент.

Ако обаче в бг живееш при майка си, не плащаш наем, а тя ти гледа детето, докато ходиш на работа ... тогава е много по-различно.

Не знам какъв факир трябва да е майката, хем да плаща наем, хем да купува храна, дрехи, лекарства и всичко, хем да го движи детето напред назад ( с кола или детска количка, не знам) хем да има и кой да се грижи за това дете, докато майката работи (щото иначе социалните ще и го вземат)

И всичко това преди да е научила добре езиците и преди да работи някаква свястна работа за 50000 на година.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
lady_Marmalade
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2008 2:11 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от lady_Marmalade »

Kan_Tangra написа: Ако обаче в бг живееш при майка си, не плащаш наем, а тя ти гледа детето, докато ходиш на работа ... тогава е много по-различно.

Не знам какъв факир трябва да е майката, хем да плаща наем, хем да купува храна, дрехи, лекарства и всичко, хем да го движи детето напред назад ( с кола или детска количка, не знам) хем да има и кой да се грижи за това дете, докато майката работи (щото иначе социалните ще и го вземат)

И всичко това преди да е научила добре езиците и преди да работи някаква свястна работа за 50000 на година.
Не ми беше идвало наум да се титулувам "факир", но по определени критерии явно съм. Не живея с майка си.Нито с баща си. Нито с баща му на детето ми. Сама си го гледам. Сама си го издържам. Сама плащам на бавачка ( 1/5 от месечната заплата), сама го водя всяка сутрин в 8 на градина, бавачката го взима, щото в градината го нещат до 7 вечерта, а и да го искаха, аз не ща да си депресирам детето да е вечно последно останало в градината. Сама правя гимнастики с работата да го водя на лекари и квото се наложи, а то си се налага. Сама го влача с мене на пазар всяка Събота. И забавленията му пак така. И не че щото много ми се иска да е така, ама живот, кво да го правиш освен да му се радваш.
Само апартамента ми не е под наем, но то и това оставаше. Просто късмет че малко прозорливост проявих преди няколко години.
Ама хайде стига с това "сама", че вместо в контекста, ще вземе да се изтълкува с "феминистки" оттенък и ще забием в друга глуха.

Интересно ми е мнението ви дали това което ми е на гърба в БГ-то е много по-различно от ...хм...черното бъдеще което евентуално ме очаква в Ка. Честно, това се опитвам да разбера. Ама с условието да разгледаме и ролята на държавата в този филм. В бг филма държавата няма роля. 100%-тов статист. Може и отношението на обществото към майките и децата в "ненормалните" семейства, но тук май ще спечеля безусловно.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Па аз мисля че нама- черно бъдеще в Канада.
И не само ти.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Marginal39 написа:
plimbata написа:така да се каже майките (самотни или не) живеят много по-добре в канада от колкото в бг. Бих казал че няма почва за сравнение.
А тва е 1000% и не се отнася само за майките.
основно касае майките без съмнение - нещата в това отношение са несъизмерими;
точно така мисля по въпроса:)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

peter_pan написа:
Marginal39 написа:
plimbata написа:така да се каже майките (самотни или не) живеят много по-добре в канада от колкото в бг. Бих казал че няма почва за сравнение.
А тва е 1000% и не се отнася само за майките.
основно касае майките без съмнение - нещата в това отношение са несъизмерими;
Бе не съм сигурен че за майките е най добре имайки в предвид че тука усилено се работи в насока да се създават самотни майки (без мъже).
Ако тва е предимство, важи, ма не съм сигурен че е ...
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Marginal39 написа:Па аз мисля че нама- черно бъдеще в Канада.
И не само ти.
В Ка бъдещето на всеки със сигурност ще е различно; все пак канада е част от българската идея за американската мечта; истината е че за някои е много черно, за други по-светло, за трети прекрасно; важното е да не си в първата категория; другите две са приемливи.
точно така мисля по въпроса:)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Черно и светло има насякаде и за сички (по правило е както който си го подреди).
Факт е че в Канада е по-гот за повечето хора (изключая заклетите родолюбци, скандалджиите, побойниците, изнасилвачите и мазохистите (последните се пак няма да се чувстват толкова лошо в Канада)).
:beer: :beer: :beer:
Публикувай отговор