Поздрави от Отава!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

добре дошла :beer:
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Оппа, Марето! Мерси. Добре заварили. Сложихте ли зелето?
Тъкмо ти писах майл, това ако не е телепатия. Онзи адрес в яху-то още ползваш ли го? Ако не, дай друг!
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

опа како, таман навреме идваш, за изборите

за киселото зеле, виж там в квебек-форума хората пишат, цяла тема има...чакаме подходящата температура...ама има по-важни работи от него, във виното е истината, обаче много бързо свършва, не можем да му насмогнем вече :twisted:

ей сега като отметна спешните неща, че сутрин на всеки всичко му е много спешно, ще видя емайлите в яху
frankofon
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 2:06 pm
Местоположение: България

Мнение от frankofon »

smotan написа:Не, не е труден. Ама мен ме мързи и не си давам зор. Разбира им се като се заслушаш. На мен интервюто ми беше някъде преди година и аз от огава забравих и малкото, което знаех. Какво ми е било нивото...знам ли, писаха ме франкофон. Да речем Панорама 2 минах и други разни от сорта...С езиците важна е практиката, а аз бях в Китай и нямаше такава ... (поне не на френски;).
Според мен е по-добре друг да ти определя нивото, защото сам си мислиш, че нищо не знаеш, ама като те чуе някой канадец, той те сравнява с всякакви оръфлеци, дошли от къде ли не...
Ако не знаеш английски, добре е да се гони едно разговорно ниво френски. Да речем да можеш елементарни неща да попиташ и да си поискаш...и да работиш нещо. Свиква се с акцента им с времето.
Успех!
Мерси, успех и на теб на канадска земя!
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Марето, аз като за първа зима и на едни кисели краставици да сколасам ще съм хепи :) Даже вчера ходих да ги търся кебекарските зеленчуци около парламента, както ми препоръчаха тука във форума, ама засега се сдобих само с автобусна карта на града! И това е нещо, като за начало :)
За изборите вече дори идваха да ни препитат...
И след като обиколих канадските инстанции, където хората съвсем по човешки се държаха с мен, стигнах и до бг посолството, където ми се накараха едно хубаво, да не забравям откъде идвам и да не ми минават идеи да се връщам :)
Поздрав най-сърдечен,
Кака ви Мара :)



frankofone, ти щом си frankofon, теб няма какво да те мислим :)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

omotan,
странно зашо ти е трябвало БГ посолството толкоз рано след идването? :D домъчня ти за БГ ли вече?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Да, Сашо, голяма мъка ме тресе. Носталгия! :cry:
frankofon
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 2:06 pm
Местоположение: България

Мнение от frankofon »

smotan написа:


frankofone, ти щом си frankofon, теб няма какво да те мислим :)
Сега остава да убедя и проверителите, че съм франкофон и нещата ще си дойдат на местата :D.
/Работата е, че съм франкофон /и то от френски, а не от квебекски тип, защото има разлика/ засега само по убеждение, а езика тепърва ще го изучавам. /
kralimarko

Мнение от kralimarko »

кави сте симпатяги немам търпение да се преместим у отавата та да си тураме туршии заедно
ivo_g
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 7:45 am

ще ти мине

Мнение от ivo_g »

smotan написа:Да, Сашо, голяма мъка ме тресе. Носталгия! :cry:
не е ли малко рано за носталгия, но дори и така да е, ще ти мине :), не се тормози, ами вземи и си направи една разходка до парламента :wink: и естествено добре дошъл в отава
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

kralimarko написа:кави сте симпатяги немам търпение да се преместим у отавата та да си тураме туршии заедно
Туршиите ще са ви последна грижа в Отава, като знам, че там и на чистачките им искат да са bilingue/bilingual. :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Pepon написа:
Туршиите ще са ви последна грижа в Отава, като знам, че там и на чистачките им искат да са bilingue/bilingual. :D
бла-бла :lol: и без френски си се справяме много добре :P
Let it go...
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

И сега какво, никой ли не тренира айкидо? А по другите градове?!?!?!
Хм, тогава да взема да се запиша в някой църковен хор като начало?!??! Там имаме ли представителство?
Или да си кротувам покрай форума и туршиите...за какво ми е да се социализирам :)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Или да отвориш йелоу пейджес и да си намериш айкидо зала.... :lol:
Let it go...
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Аз и в гууглето намерих, но ми се щеше да чуя отзиви от първа ръка, щото си има значение....който тернира, ще ме разбре. Мерси за идеята все пак :)
Публикувай отговор