От началото до заминаването

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

didi1979 написа: За учителка при която аз уча и съм много доволна - Ани Грозева,ако някой се интересува да ми пише на лични

Ани е един чудесен човек и професионалист - учител със строго индивидуален подход и голяма рутина в подготовката на емигранти.
Без нея нямаше да се справим особено за такива кратки срокове,
а ние не само че се справихме ами и чак франкофони ни писаха на интервюто.


:wave:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
raykageorg
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 8:27 am
Местоположение: перник

Мнение от raykageorg »

И аз споделям мнението на АМЕНТАЛ И ДИДИ1979- АНИ ГРОЗЕВА и за нас е изключителен Човек и професионалист и ние благодарение на нея минахме интервюто успешно. Тя ни изтърпя с всички капризи, трудни моменти и с течение на времето започнахме с нетърпение да очакваме уроците по трудния френски и срещите с нея.
Пожелавам успех на всички независимо на кой етап от процедурата сте!
Лек и успешен ден!
Докс Виена - 26.02.2008
Интервю успешно - 24.06.2008
Докс Букурещ - 18.07.2008
Получени баркодове - 02.09.2008
Получени медицински - 08.09.2008
OK на медицинските - 03.10.2008
Покана за визи-12.11.2008
ВИЗИ - 15.12.2008
Betty L.
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 4:52 am

Мнение от Betty L. »

Ние започваме с уроците другата седмица. Документите ще пращаме към края на октомври и се надяваме на интервю май-юни. Мъжът ми е направо много шашнат. Като цяло приема ситуацията, но му е трудно да свикне с мисълта, че ще ходим да живеем на другия край на света. Дано като започнем с уроците да започне да се настройва психически. :roll:
galaiva
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Авг 11, 2008 9:47 am
Местоположение: Добрич

Мнение от galaiva »

Здравейте!
Ние със съпруга ми също взехме трудното решение за имиграция и скоро ще започваме курсове по френски език.Има нещо ,обаче което ме притеснява.Има ли значение какво ниво на владеене ще бъде посочено в документа ,удостоверяващ владеенето на език?Благодаря предварително!
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Разбира се че има .Едно ниво 6/7 must за успешно минаване.
mimozka
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 2:53 am
Местоположение: Shumen

Мнение от mimozka »

Здравейте,разрешете и на мен да се включа в компанията ,е няма да мога да се явя на сбирката /пестя пари за Канада /,но все пак ще ми бъде приятно да участвам в тази офанзива. Вече имам взети 4 ч. по френски ,изтеглих молбата за селекция ,но все още се чудя от къде да започна. Засега ще пробвам с превода на личните документи.Стискам палци на тези които са по-нопред и разчитам на това да вървя по техния добре утъпкан ,път с тяхна помощ.
prosto pluvai,prosto pluvai...
Betty L.
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 4:52 am

Мнение от Betty L. »

Добре дошла при нас, mimozka!
Аз още не съм почнала да събирам документите, но и не бързам. Ще се опитам да ги подготвя за изпращане към края на октомври-началото на ноември. Започнахме уроците по френски. Досега сме били веднъж, но много харесах учителката. Късмет на всички!
Аватар
morgan
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 4:53 am
Местоположение: Varna

Мнение от morgan »

здравейте и от нас :D
ние вече ще стане трети месец учим френски, но на мъжът ми му е малко трудно, понеже няма време, а ако му видите дипломата - от 4 клас до завършването на колежа си е учил френски, а сега даже не може и да чете. но няма да ви занимавам с трудностите му, важното е, че вече доста понапредва, ние ходим на частен учител, но аз се подготвям доста здраво и в къщи, понеже съм по майченски и имам възможност. много труд трябва да се положи, но няма как - целта е по-важна от всички мъки и усилия, които ни очакват :)
ние събираме и подготвяме документите за превод, но и ние ще изчакаме поне октомври да ги пуснем, понеже ми казаха, че има възможност декември за интервю, а на нас ни е още много рано.
Искам да попитам от по-напредналите, дали има някой, който е собственик на фирма и съответно за него какви документи ще трябва да се приложат - осигурителната книжка или документите на фирмата (актуални, съдебно решение и т.н.)
Благодаря предварително :rotaeye:
изпратени документи - 28.11.2008
Entrevue de sélection - 15.06.2009 - успешно
Медицински Грийнберг- 01.12.2009
визи - 03.02.2010
полет - 26.04.2010г ;)
Betty L.
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 4:52 am

Мнение от Betty L. »

Морган, всичко ми е толкова познато. Само дето сте 3 месеца напред с френския! На мъжа ми също му е много трудно, учил е в училище, но е било толкова отдавна. Почнахме от азбуката. Аз също съм все още по майчинство и време ще имам достатъчно до декември, когато изтича. После ще видим!
Аватар
morgan
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 4:53 am
Местоположение: Varna

Мнение от morgan »

morgan написа:здравейте и от нас :D
Искам да попитам от по-напредналите, дали има някой, който е собственик на фирма и съответно за него какви документи ще трябва да се приложат - осигурителната книжка или документите на фирмата (актуални, съдебно решение и т.н.)
Благодаря предварително :rotaeye:
искам да уведомя всички, които са като моя случай, че след дълго ровене, намерих отговора на в-са си: трабва заверена и подпечатана осигурителна книжка и всички възможни документи на фирмата, които показват кой е собственика (актуално състояние, съдебно решение, за БУЛСТАТ НЕ СЪМ СИГУРНА, но не мисля, 4е ще пречи, ако се приложи и той).
Чао за сега, че отиваме пак на френски :dance:
изпратени документи - 28.11.2008
Entrevue de sélection - 15.06.2009 - успешно
Медицински Грийнберг- 01.12.2009
визи - 03.02.2010
полет - 26.04.2010г ;)
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Betty L. на съпругата ми и изтече майчинството,но остана да гледа дъщеричката ни и да се готви по френски,защото тя ще е водещият кандидат.Ако имаш този шанс не се връщай на работа а яко се готви ако си водещ кандидат,защото ще ти бъде в пъти по-трудно ако ходиш и на работа.
Успех от нас!
Betty L.
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 4:52 am

Мнение от Betty L. »

Да, Мишо, обмислям го и този вариант. Хубавото при моята работа е, че се работи на дежурства и не съм всеки ден на работа. Та може да се върна за малко поне и ако не върви да си пусна неплатената. Поне до интервюто...
Иначе съм много окуражена. Мъжът ми се запали по езика и с голямо желание го учи. Много ме беше страх от това, защото не е учил езици и със сигурност ще бъде голям зор. Дори след урок, когато аз съм супер уморена, той иска да се поупражняваме! От следващата седмица ще се разделим обаче, защото аз трябва да напредвам по-бързо, а така или иначе имам много повече време за учене от него.
Аватар
morgan
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 4:53 am
Местоположение: Varna

Мнение от morgan »

Здравейте отново всички :D
ние сменихме малко системата и сега се записах в alliance francais на френски, за да мога да взема часове, че да успея да взема изпита успешно за сертификат. за сега смятам поне А1 да изкарам, но ще се боря за В1 или В2 - това се равнява на 7мо ниво френски. Мъжътми главно ще се занимава с The Rosetta Stone - много добро помаголо btw, защото всички изрази и думи ти се запечатват от постоянното преповтаряне, но лошото е, че не се упражнява говорене, но докато дойде времето за интервюто освен нея, ще си упражняваме и в-сите. Дано това да ни помогне :thumbsup:
изпратени документи - 28.11.2008
Entrevue de sélection - 15.06.2009 - успешно
Медицински Грийнберг- 01.12.2009
визи - 03.02.2010
полет - 26.04.2010г ;)
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

зависи кога искате да подавате документи
и кога горе-долу искате да се явите на интервю, но
имайте предвид че нивата в алианса се точат доста месеци,
просто си направете един добър разчет за напред във времето за да сте добре подготвени към момента на интервюто :)
успех
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
morgan
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 4:53 am
Местоположение: Varna

Мнение от morgan »

Благодаря Amnetal за съвета. и аз бях така информирана и затова се записах на интензивен курс, в който сме малка група начинаещи имигранти. Дано, с много усилия разбира се, да вляза бързо надълбоко във френския език. :saint:
изпратени документи - 28.11.2008
Entrevue de sélection - 15.06.2009 - успешно
Медицински Грийнберг- 01.12.2009
визи - 03.02.2010
полет - 26.04.2010г ;)
Публикувай отговор