Телефонните битки...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

bgmontreal написа: kolkoto do obida na slujitelkite, az ne sam im advokat, no po nachina po koito predstawiate neshtata izliza che ne razbirat kakwo prawiat, t.e. sa tapi.
Ами някои са си много тъпи! Аз вчера разговарях с една такава по телефона. Купих си билет при което и спелувах името си, след това и спелувах името си отново, когато дадох номера на кредитната си карта. Тя ми каза, че е необходимо card-holder-a да се обади, за да потвърди трансакцията. Когато я попитах какво има предвид, тя ми го повтори. Накрая се оказа, че тя не разбрала, че картата е моя. Само да уточня, името ми е много лесно, говоря добре езика. Може би имаше значение това, че тя бе франкофонка, мъчеща се да говори на английски. Останах с впечатлението, че или не знае добре английски (а работи за национална компания) или не е особено интелигентна. Както и да е, bgmontreal, не подценявай сънародниците си и не се отнасяй снисходително към нас, защото ние не сме паднали от Марс (или Венера). Много често вината е наистина у служителите, които не желаят да си напрегнат мозъка. Начина, по който коментираш проблемите, споделени тук и в другата тема (за бюрокрацията) ме подразни, защото се опитваш да ни убедиш, че сме наивни, некомпетентни и не рабираме от нищо, а това не е така.
Лаура
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

KolioBalkanski написа:ti v Uni li hodish?
Мяркам се там привечер след работа, закъснял, малко преди почивка за кафе ;) Два пъти седмично това упражнение :lol:

Папи, честито, да пишеш как е минал изпита!
Аватар
Passepartout
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 30, 2004 5:18 pm

Мнение от Passepartout »

Мерси, ще пиша, дано го взема че да почвам работа с кола...
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

Alina написа:Здравейте приятели

Искам и аз да споделя моят опит с телефоните макар 4е съм тук само от няма и 4 месетса.

Та след 2 месется на един адрес се местя на друга квартира, като предварително предвидливо си уведомявам Роджерс, че ще се местя и новият ми адрес е.... Кое е тъпото в случая. Тази смяна не мога да я направя в офисите на Роджерс, не, трябвало да се обадя на 611*. Къв проблем, никакъв.
specialno za smiana na adres e mnogo lesno otivash v canada post (ili kakto tam e na frenski) i sreshtu 30 dolara ti preprashtat poshtata na novia adres za 7 8 meseca. vreme dostatuchno da se obadish navsiakude i da si smenish adresa.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Здравей сладък

Май не си прочел добре началото. Аз съм тук от по-малко от 4 месеца и чак на толкова много места адреса не съм си го давала. А преди да се преместя се обадих навсякъде, където би трябвало да знаят. Няма кого повече да уведомявам.

Примерно от ТД -банк веднага реагираха хората и с тях нямах никакъв проблем. Още в началото на новия месец си получих както винаги разпечатката - къде какво съм плащала и вкарвала.

Просто колкото и да ми е мъчно да го кажа, защото между тях направих няколко много добри приятелства, франсетата бойкотират всеки който им говори на английски. Това е.
Alina
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Мнение от Papi »

Ee, това къде какво си вкарвала и него ли го пишеше бе??? ;)
eiliev
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 6:27 pm
Местоположение: София

Една проста истина...

Мнение от eiliev »

Стана ми интересна много темата, може би и заради личен опит(за съжаление!!) и затова ще споделя моят swiss experiеnce(а пък и за да може бгмонреал да си направи извода). Това е само за да ви покажа, че нещата са малко по-дълбоки отколкото изглеждат на пръв поглед(досещам се че пак ще ме поучават, но ще риискувам :wink: ).
Много пъти ми се е случвало за мнооого важни документи да ме правят на маймуна(след като ми хванат акцента). Обясняваш като на идиот(на този отсреща де!!) и си казваш ''абе, аз ли съм толкова злеее с езика да му се не види или не мога да обяснявам..'', но след като питаш местен ''приятел'' как трябва да го изкажеш и как да представиш(ужким 14 години с френски се занимавам), доволно се усмихваш вътрешно, а външно ти идва да .....го видиш лице в лице.
А ако този номер се спретне на typical swiss, leleee maleee employe-to izgarq mnogo silno s bonusi za kraq na godinata.
Та след 20 обаждания отиваш лично за (давам пример с бг акт за раждане който си им дал преди време) този документ.Мислиш си че всичко е хубаво когато свършва хубаво взимайки заветното писмо от "état civil" от пощенската ти кутия, но отваряйки писмото виждаш, че това не са заветните бг актове за раждане а....само едни кофти копия на жълта хартия и разбира се фиш за 30франка.......почваш да чувстваш гаврата..... :evil:
И тука започва втората част от сагата
След две ходения на място вече ти е дошло до гуша станал си леко циничен но справедлив :lol: (тук много върви,а доколкото знам и в други франкофонски държави) и си подготвяш една реч умерено съсипваща, изпълнена с аргументи като цитираш изрази с които са те замервали още от първият ден на пристигането ти като например
"Mais qu'est-ce que vous voulez Monsieur!! c'est ça la Suisse!!!" и ги обвиняващ във тотален игноранс и игра на думи със твоето досие.
Оглеждащ се наоколо само ксероксни машини но никъде ЖЪЛТА парцалена хартия. Диспута продължава умерено но без спиране, опитваш се да им обясниш че това са документи които не са за локална(swiss) употреба и че тези копия не са легализирани и са без апостил...тук с въпрос с повишена трудност за злобната swiss-ka. продължава да държи на тезата си , че по закон "ние нямаме право да даваме оригиналите които вие сте ни дали...!!!(само колко безумно и нелогично звучи).тя се предава след като не може да ми извади и цитира този аrticle нито loi. След тазаи неприятна ''авантюра' пуснете ме даже и във франция ще се опитам да се справя :lol: :lol: .
Съжалявам за многословието си, но исках да ви дам още един пример за безочието (на огромна част) от администрацията по света, а това примесено със смесени чувства към ''ЧУЖДЕНЦИТЕ''(тези които са живяли в европата знаят колко е тъпо :? )
Айде чао и ги БОРЕТЕ, а НЕ се карайте помежду си
Вие сте граждани на тази страна, искайте си!!!!(то това си го знаете, ама да не забравяте :lol: :lol: )
Успехи на всички ви!!!!
ПС: Гледайки руският еквивалент на този форум, ще изкажа лично мнение, че братушките повече се държат един НА/ЗА друг
Замислете се върху готините думи на ОСКАР (за повече инфо http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=3725
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

KolioBalkanski написа: a bgmontreal ne go slushai shtoto toi e schetovoditel (toest kaji mu schetovoditel i ne go obijdai :)
Кольо, на професионална основа ли ще се обиждаме? :wink:
Я кажи знаеш ли защо акулите не ядат счетоводители :idea: :?:
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Мнение от Papi »

Вярно е, трябва повече да се държим и да си помагаме като нашите братя - руснаците.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

laura написа:
bgmontreal написа: kolkoto do obida na slujitelkite, az ne sam im advokat, no po nachina po koito predstawiate neshtata izliza che ne razbirat kakwo prawiat, t.e. sa tapi.
Ами някои са си много тъпи! Аз вчера разговарях с една такава по телефона. Купих си билет при което и спелувах името си, след това и спелувах името си отново, когато дадох номера на кредитната си карта. Тя ми каза, че е необходимо card-holder-a да се обади, за да потвърди трансакцията. Когато я попитах какво има предвид, тя ми го повтори. Накрая се оказа, че тя не разбрала, че картата е моя. Само да уточня, името ми е много лесно, говоря добре езика. Може би имаше значение това, че тя бе франкофонка, мъчеща се да говори на английски. Останах с впечатлението, че или не знае добре английски (а работи за национална компания) или не е особено интелигентна. Както и да е, bgmontreal, не подценявай сънародниците си и не се отнасяй снисходително към нас, защото ние не сме паднали от Марс (или Венера). Много често вината е наистина у служителите, които не желаят да си напрегнат мозъка. Начина, по който коментираш проблемите, споделени тук и в другата тема (за бюрокрацията) ме подразни, защото се опитваш да ни убедиш, че сме наивни, некомпетентни и не рабираме от нищо, а това не е така.
Лаура
laura - edinstwenoto neshto koeto kazwam e, che NEWINAGI slujitelite sa vinovni. Zashto pak triabwa da se obijdat?
Mnogo, ama mnogo primeri ima za towa kak NE SE CHETAT UKAZANIA, a posle slujitelite tapi i t.n.
edinstwenoto neshto koeto kazwam i powtariam e - CHETETE UKAZANIA i shte spestite nervi i ubidi spriamo men :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

Време й е на темата за РАЗНИ :lol: :lol: :lol:

Это - расшифровка стенограммы ФАКТИЧЕСКОЙ беседы радио АМЕРИКАНСКОГО военно-морского судна с Канадскими властями у побережья Ньюфаундленда в октябре 1995.

АМЕРИКАНЦЫ: Пожалуйста, отклоните ваш курс на 15 градусов на Север, чтобы избежать столкновения.

КАНАДЦЫ: Рекомендуем, чтобы Вы отклонили ВАШ курс на 15 градусов на Юг, чтобы избежать столкновения.

АМЕРИКАНЦЫ: Это - Капитан АМЕРИКАНСКОГО Морского судна. Я снова предлагаю ВАМ отклонить ВАШ курс.

КАНАДЦЫ: Нет, я снова говорю, Вы отклоните ВАШ курс.

АМЕРИКАНЦЫ: ЭТО - АВИАНОСЕЦ USS ЛИНКОЛЬН, ВТОРОЕ ПО ВЕЛИЧИНЕ СУДНО В АТЛАНТИЧЕСКОМ ФЛОТЕ СОЕДИНЕННЫХ ШТАТОВ. МЫ СОПРОВОЖДАЕТСЯ ТРЕМЯ РАЗРУШИТЕЛЯМИ, ТРЕМЯ КРЕЙСЕРАМИ И МНОГОЧИСЛЕННЫМИ СУДАМИ ПОДДЕРЖКИ. Я ТРЕБУЮ, ЧТОБЫ ВЫ ИЗМЕНИЛИ ВАШ КУРС НА 15 ГРАДУСОВ НА СЕВЕР, ЭТО ЗНАЧИТ ОДИН-ПЯТЬ ГРАДУСОВ НА СЕВЕР, ИЛИ БУДУТ ПРЕДПРИНЯТЫ КОНТРМЕРЫ, ЧТОБЫ ГАРАНТИРОВАТЬ БЕЗОПАСНОСТЬ ЭТОГО СУДНА.

КАНАДЦЫ: Ок, ок, хорошо.... Мы - маяк. Ваш ход.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Koko написа:
KolioBalkanski написа: a bgmontreal ne go slushai shtoto toi e schetovoditel (toest kaji mu schetovoditel i ne go obijdai :)
Кольо, на професионална основа ли ще се обиждаме? :wink:
Я кажи знаеш ли защо акулите не ядат счетоводители :idea: :?:
mnogo sa suhi?
ili shtoto niama schetovoditeli na plaja?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

KolioBalkanski написа:
Koko написа:
KolioBalkanski написа: a bgmontreal ne go slushai shtoto toi e schetovoditel (toest kaji mu schetovoditel i ne go obijdai :)
Кольо, на професионална основа ли ще се обиждаме? :wink:
Я кажи знаеш ли защо акулите не ядат счетоводители :idea: :?:
mnogo sa suhi?
ili shtoto niama schetovoditeli na plaja?
Акулите не ядат счетоводители, защото спазват професионалната етика :wink: т.е. не е ясно с кой е по-опасно да си имаш работа - с кръвожадна акула или със счетоводител :D
Заключено