Телефонните битки...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Телефонните битки...

Мнение от Papi »

Преди малко оптитах за 160 ти път може би да се свържа с Immigration Canada по повод закъснялата ми карта, не успях пак, после опитах 5 пъти да се свържа с SAAQ за да си насроча практически изпит, отсреща агентите ми говорят нещо от рода, че първо трябвало да бъда Apprenti, и чак след незнам си колко време щели да ме пуснат на изпит, аз им казвам, че имам книжка от 6 години, направил съм си Echange (един изгубен преди обед, и уверението от служителката, че ме е отметнала в системата), говоря им също, че вчера бях на практически изпит, но той така и не се състоя, защото липсваше застраховката на колата, накрая я питам дали това стига, за да докажа, че вече имам Echange, а тя ми казва : Ще трябва да си направите Echange...

Еми , аз това не мога да го разбера...

п.с. Та телефонните битки тук не са за подценяване...:)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Телефонните битки...

Мнение от bgmontreal »

Papi написа:Преди малко оптитах за 160 ти път може би да се свържа с Immigration Canada по повод закъснялата ми карта, не успях пак, после опитах 5 пъти да се свържа с SAAQ за да си насроча практически изпит, отсреща агентите ми говорят нещо от рода, че първо трябвало да бъда Apprenti, и чак след незнам си колко време щели да ме пуснат на изпит, аз им казвам, че имам книжка от 6 години, направил съм си Echange (един изгубен преди обед, и уверението от служителката, че ме е отметнала в системата), говоря им също, че вчера бях на практически изпит, но той така и не се състоя, защото липсваше застраховката на колата, накрая я питам дали това стига, за да докажа, че вече имам Echange, а тя ми казва : Ще трябва да си направите Echange...

Еми , аз това не мога да го разбера...

п.с. Та телефонните битки тук не са за подценяване...:)
a pitash li gi gorkite slujiteli, koito triabwa da ti obiasniawat che niamash knijka ot 6 godini! che za da karash kola ti triabwa zastrahovka i kup drugi neshta.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Мнение от Papi »

Priqtelu, znaq mnogo dobre kakvo imam, kakvo nqmam i kakvo trqbva da imam, prosto kolata ne e moq.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Телефонните битки са супер начин да си упражнява човек езиците. Няма го отсрещния и ръкомахането и гримасите не вървят като основно средство за комуникация. :lol:
Иначе най-гадното на телефона е чакането докато се свържеш с който ти трябва. На мен ми се е случвало когато най-накрая ми дигнат отсреща след сума ти време слушане на музички, да съм забравил за какво се обаждам :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

NEZNAM ZA VAS AMA MEN ME IZNERVIAT KATO ZAPO4NAT
S " NATISNETE EDI KOI SI BUTON
ZA EDI KAKVO SI"
OT NATISKANE NA BUTONI ZABRAVIASH ZA KAKVO ZVUNISH ,A NAI-GADNOTO KATO NAKRAI I NIKOI NE TI VDIGNE TELEFONA.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Papi написа:Priqtelu, znaq mnogo dobre kakvo imam, kakvo nqmam i kakvo trqbva da imam, prosto kolata ne e moq.
Papi ti do skoro ucheshe za izpita - kak imash knijka (V KANADA) ot 6 godini? Mislish li che niakoi go interesuwa chia e kolata.
Kazali sa da ima zastrahovka i KRAI.

Mnogo mi e chudno kak wse nie sme prawi, a "glupawite" sluviteli w "glupawata" Kanada ili "idiotskia" Quebec ne si znaiat rabotata.
Samo si pomisli w BG na koi shteshe da se obadish i kolko shteshe da se braknesh che idwash (t.e. karash) s kola bez zastrahovka.

Kade naprawi echange-a?
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Мнение от Papi »

Nqmam nugda da si upragnqvam ezika, imam 2 po4ivni dni v sedmicata i kogato se slu4i taka, 4e prez ediniq ot tqh prekaram cql predi obed pred telefona i ne moga da svar6a rabotata si , se 4uvstvam zle posle...
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

a na men apk mi se e sluchvali da se obvadia za avtomatichna info kato saldo po kreditna karta i teia vmesto da mi go kajat da me svarjat direktno sas slujitel bez da sam bila na na hold ili da sam iskala da govoria s niakogo :roll: imali svobodni hora i vmesto machina da me informira predpochitali te :) ...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Papi написа:Nqmam nugda da si upragnqvam ezika, imam 2 po4ivni dni v sedmicata i kogato se slu4i taka, 4e prez ediniq ot tqh prekaram cql predi obed pred telefona i ne moga da svar6a rabotata si , se 4uvstvam zle posle...
vaobshte ne se iadosvai moi chovek
samo se nauchi da si chetesh kniga dokato si on hold ili da gledash TV
shtoto polojenieto se vloshava - ne se podobriava
a bgmontreal ne go slushai shtoto toi e schetovoditel (toest kaji mu schetovoditel i ne go obijdai :)
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Кольо, защо да се влошава? Аз четох една забавна статия, че и тия работи в call-центровете вече се outsource-вали по Индия, Пакистан и пр. И може заради понижената цена, качеството да се вдигне.
Статията общо взето рисуваше бъдещето в което бедния индиец, който никога не е притежавал компютър ти обяснява как да си оправиш твоя, казва ти как да намериш тоя или оня адрес в град, който са виждали само на снимка, по-натам учат примерно "Квебекско право" на френски в пакистанския университет за да обслужват квебекски клиенти и т.н. докато в един момент тези държави забогатеят, почне да ги мързи, а в Канада заплатите дотолкова паднат, че индийци да почнат да оутсорсват тия работи в Канада :lol:
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Здравейте приятели

Искам и аз да споделя моят опит с телефоните макар 4е съм тук само от няма и 4 месетса.

Та след 2 месется на един адрес се местя на друга квартира, като предварително предвидливо си уведомявам Роджерс, че ще се местя и новият ми адрес е.... Кое е тъпото в случая. Тази смяна не мога да я направя в офисите на Роджерс, не, трябвало да се обадя на 611*. Къв проблем, никакъв.
Всичко хубаво, ама като се обаждам и чакам сигурно половин час да се освободи линията, нервите ми се изпилиха. После с матската отсреща се разбрахме уж, и след няколко седмисти, когато вече се бях нанесла на новият адрес и дойде време да си плащам таксата, ни вест ни кост от тях. Понеже старият ми адрес е наблизо, реших да си направя едно чартче до там и - а, изненада. Писъмтсето от Роджерс, живо и непокътнато си стоеше в пощенската кутия.

До тук добре.

Но дойде и следващият месетс и пак ни вест ни кост, но този път аз предвидливо всяка седмитса си наобикалях старата квартира да си проверявам пощата. И тогава тсъфна нещо друго, но за него после.
Въпросът е, че този път не получих от Роджерс нищо. Нито на единия, нито на другия адрес. В последния ден в който ми изтичаше срока за плащане на таксата, отивам в един от малобройните им офиси и ги питам какво става, ще вземат после да кажат че съм нередовен платетд, а сега с трупането на кредитно досие само тва ми трябва...
Момчето много мило, погледна в РС-то и вика - това ли е новият ви адрес. Гледам го - същия. Ами защо тогава нямам изпратено писмо. То се обади някъде си и само след 2 дена си получих разписката за платената сума на новият адрес.

Ситуатсия 2

При подаване на документите за Карт Малади, казах на служителката, че съм в протсес на търсене на нова квартира и от новият месетс ще съм на друг адрес, но още не съм си намерила и не мога да дам новият адрес. Тя го вписа това в документите, и когато получих потвърждението че документите ми са получени и всичко с тях е ОК, имаше и изрично написано още в самото начало, ако си сменя адреса мОмЕНТАлНО да ги уведомя.
Та намирам си аз сегашното местентсе и им звъня. Попитах може ли да говорим на английски, защото по телефона още съм зле с добрата комуникатсия на този прекрасен език - франсето.
Тя троснато ми казва ОК. Говорим си ний, говорим, и накрая какво става - ходейки да проверявам за на Роджерс писмата на старият ми адрес, един ден тсъфна на същият този стар адрес чисто новата ми Карт Малади.

Е, тва какво е приятели. Драхти и ... нямам думи да го опиша.

И за какво тогава да се напъвам да ги уведомявам най-съвестно за всички промени. Та те дори една политсия си нямат, човек да иде там и веднъж за винаги да се регистрира къде живее.

Само се чудя как така пращат чекове и важни документи на адреси, които може и вече да не са валидни, без дори да проверят този човек живеели вече там или не.

Абе пълна простотия.
Alina
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Папи, сигурен съм, че знаеш езика, споки, говорех по принцип за ученето на езиците като дейност. Поне моя кум така научи немски - по телефона, та затова споделям с хората.

А иначе назначаването на изпит не става ли без агент - с клавиатурата на телефона си пишеш # на досието и си "в играта"? Аз поне така няколко пъти канцелирам часове :) Но в менюто казват "назначите, промените или канцелирате дата за изпит", та мисля си че и назначаването на дата ще стане (х)автоматично без агент.

Една тънкост за набирането на # на досието - то нали започва с буква. За да се въведе тази буква се натиска веднъж бутона на телефона, на който има буквата (напр А е 2, E е 3, T e 8 и т.н.) A не както се пише в мобилния телефон - по няколко път докато стигнеш до буквата.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ssttoo написа:Кольо, защо да се влошава? Аз четох една забавна статия, че и тия работи в call-центровете вече се outsource-вали по Индия, Пакистан и пр. И може заради понижената цена, качеството да се вдигне.
Статията общо взето рисуваше бъдещето в което бедния индиец, който никога не е притежавал компютър ти обяснява как да си оправиш твоя, казва ти как да намериш тоя или оня адрес в град, който са виждали само на снимка, по-натам учат примерно "Квебекско право" на френски в пакистанския университет за да обслужват квебекски клиенти и т.н. докато в един момент тези държави забогатеят, почне да ги мързи, а в Канада заплатите дотолкова паднат, че индийци да почнат да оутсорсват тия работи в Канада :lol:
ti opitval li si niakoga da govorish s niakoi ot India koito govori Indiiski angliiski i si misli che ti bi triabvalo da go razberesh sashto
ako poznavash niakoi Indiec go nakarai da kaje "vegetable" i ela da pishesh pak :)
nadiavam se che se sheguvash za "blagata" na outsourcing
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

ssttoo написа:Кольо, защо да се влошава? Аз четох една забавна статия, че и тия работи в call-центровете вече се outsource-вали по Индия, Пакистан и пр. И може заради понижената цена, качеството да се вдигне.
Статията общо взето рисуваше бъдещето в което бедния индиец, който никога не е притежавал компютър ти обяснява как да си оправиш твоя, казва ти как да намериш тоя или оня адрес в град, който са виждали само на снимка, по-натам учат примерно "Квебекско право" на френски в пакистанския университет за да обслужват квебекски клиенти и т.н. докато в един момент тези държави забогатеят, почне да ги мързи, а в Канада заплатите дотолкова паднат, че индийци да почнат да оутсорсват тия работи в Канада :lol:
Няма да се плашите, има и такива дето вече си връщат обратно call-центровете в Америка. Щото Били Смит от Омаха почва да пищи, че онзи оттатък говори английски, ама не може да му разбере небраските изрази. Всички ние дето сме учили език в България знаем, че като се дойде тук, минава време докато почнеш да приказваш като местните. И като стане дума за "customer satisfaction" CEO-тата почват да колят и бесят. Та Канада е много облагодетелствана в това отношение, особено малките градчета където хората се оправят с по-малко пари.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

speedy написа:
ssttoo написа:Кольо, защо да се влошава? Аз четох една забавна статия, че и тия работи в call-центровете вече се outsource-вали по Индия, Пакистан и пр. И може заради понижената цена, качеството да се вдигне.
Статията общо взето рисуваше бъдещето в което бедния индиец, който никога не е притежавал компютър ти обяснява как да си оправиш твоя, казва ти как да намериш тоя или оня адрес в град, който са виждали само на снимка, по-натам учат примерно "Квебекско право" на френски в пакистанския университет за да обслужват квебекски клиенти и т.н. докато в един момент тези държави забогатеят, почне да ги мързи, а в Канада заплатите дотолкова паднат, че индийци да почнат да оутсорсват тия работи в Канада :lol:
Няма да се плашите, има и такива дето вече си връщат обратно call-центровете в Америка. Щото Били Смит от Омаха почва да пищи, че онзи оттатък говори английски, ама не може да му разбере небраските изрази. Всички ние дето сме учили език в България знаем, че като се дойде тук, минава време докато почнеш да приказваш като местните. И като стане дума за "customer satisfaction" CEO-тата почват да колят и бесят. Та Канада е много облагодетелствана в това отношение, особено малките градчета където хората се оправят с по-малко пари.
te hodiat hodiat v India, shtoto ako doidat v Toronto - palno e s indiici i shte im bachkat za 9-10 dolara na chas a v India shte bachkat za 100 dolara cial mesec
a call-centrovete ne se vrashtat, naprotiv
edinstvennite outsourcing ventures koito razturiha biaha tezi na darjavata
Gledaite CNN - Lou DObs gi drobi vsiaka vecher, daje dava spisak na kompanii ot koito da ne se pazaruva (toi ne go postavia taka ama si e taka)
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено