Калгари / Ванкувър?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Pepon, технологично всичко е възможно, но я кажи защо тези 3500 сте в Канада, а не в БГ-то? И един приятеслки съвет ftp като услуга умря преди доста години, така че по-добре го замени с sftp или scp примерно, иначе все повече от вашите клинти няма да ви дават достъп :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Под шипките (Underneath the rosebud bush)...

Стига сте си мерили фирмите. Тази за която работи Pepon си е читава. Канадкият им офис е в Мисисага. Pepon е прав, че може да се намери добре заплатена за стандарта на страната ИТ работа в България.

Любо също е прав, че България не е пазар за тези услуги, а място за "аутсорсване" на труда. Фирмата в която работи Любо вероятно е един от големите канадски клиенти на фирмата в която работи Pepon, въпреки, че UNIX системите им ( пак вероятно) са предимно от друг производител. :)

A тези, които измислят проектите за големите немски фирми са в Германия, защото там са тези които взимат решенията. От България ги изпълняват и поддържат.

В крайна сметка всеки сам си знае къде се чувства по-добре.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Не сме им клиент за услуги, най-много винтел железа да купиваме от тях чат-пат...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Аз познавам 2-ма който се занимават "нещо с компютри" лично не разпитвам какво.Та те изкарват добри пари наистина,имат си нови коли,лятото или зимата отиват на почивка навсякъде другаде но не и в БГ.Познавам и един ,който проектира згради и всичко свързано с изграждането им.На масата си винаги има прескъпо уйски,за гости.Той също е като другите двама. И никой от тези хора нито за момент се замислят да емигрират,Бг си им харесва.
Сега ,не мисля че тези хора са прости и глупави,но мирогледа може би им се опира само до финансовото благополучие и се задоволяват с това,което е сега.
Те може би не мислят какво ще стане с децата им ,защото малко вероятно е един ден децата им да заемат техните места(не че не е възможно,но...).Не мислят че карат новите си коли по абсолютно разбитите пътища на България.Все пак колите им са на лизинг, а не в кеш,което означава че не се завиват с пари.
А може би сега Батето ще се каже,че и в Канада пътищата не са добре?Явно не си е идвал скоро в БГ.
Явно тези мой "познати",не мислят,че един ден ,когато спрат да работят и това,което са спестили ,ако са спестили де.....ще свърши и после.Ами децата ми....не знам
Та някой хора в БГ си живеят охолно.Особено обаче бизнесмените и мутрите - всъщност разлика няма между тези 2 прослойки
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

В една обществена тоалетна влиза един огромен негър, озверял, изпотен, разгърден. разкопчава си панталона и вади от дюкяна една "паламарка" половин метър. Останалите мъже се втрещват. оня замахва и с един удар разбива миФката. Един чичко припада. негърът се завърта и помита един писоар, след което с къс удар избива вратата на едната кабинка. всички мъже, един през друг, панически избягват, само един остава вцепенен и не може да помръдне.
Негърът го поглежда в очите и изревава:
- ша та ебааааа!
Човекът изтрива потта от челото си и отговаря:
- ох, олекна ми! мислех си, че ще ме удариш!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Драго ,ти си голям наивник бе брато.за теб оправия няма ,заради това нищо няма да ти кажа.
искренно се надявам за теб ,че това не са твои разсъждения и мисли ,а просто скучаеш и се намираш само на приказка.
ако дойдеш в мтл. обаче лично се ангажирам да те образовам,ще започнем със ситуацията с пътната настилка .децата на българите тук ,които масово едвам успяват да завършат средно образование и се дрогират до козирката обаче ти ги оставям на теб.на мен не ми се рови в помията само и само да те оборя в несъстоятелноста на мисълта ти. :wink:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

basi , таз тема през какви ли не вариации и метаморфози мина, не е ли време за ключ-23 страници :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

А може би сега Батето ще се каже,че и в Канада пътищата не са добре?Явно не си е идвал скоро в БГ.
Я не се занимавай с наще пътища преди да си дошъл тука.
Ако не ми вярваш тия дни може да ти наснимам малко дупки, и то не малки улички а основни пътища.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Бате Ваньо не си прав,питай негъра :)
Добре,разбрахме се.Ние не сме там и не знаем и не разбираме.
И ще си мълчим,пък то времето ще си покаже ,нали :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

iliana написа:
А може би сега Батето ще се каже,че и в Канада пътищата не са добре?Явно не си е идвал скоро в БГ.
Я не се занимавай с наще пътища преди да си дошъл тука.
Ако не ми вярваш тия дни може да ти наснимам малко дупки, и то не малки улички а основни пътища.
Айде сега глупости - много добре знаеш че това е от снега и до края на пролетта всички дупки са изчезнали, еле на основни пътища.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

miteto написа:
iliana написа:
А може би сега Батето ще се каже,че и в Канада пътищата не са добре?Явно не си е идвал скоро в БГ.
Я не се занимавай с наще пътища преди да си дошъл тука.
Ако не ми вярваш тия дни може да ти наснимам малко дупки, и то не малки улички а основни пътища.
Айде сега глупости - много добре знаеш че това е от снега и до края на пролетта всички дупки са изчезнали, еле на основни пътища.
То затва в Канада има два сезона - зима и конструкшън.
Ама как ги оправят тия дупки - ум да ти зайде. Един с една лопата в един хубав дъждо-сняг сипва по малко асфалт в дупките и дори не си прави труда да го понатисне. Седмица по-късно същите тези оправени дупки зейват два пъти п-големи.
Всеки ден ми се налага да слаломирам между тях :twisted:
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Проблемът на Драго е ,че е ходил в Москва и Берлин и си мисли ,че и тук е така както там.Мотивацията :D му не разрешава на съзнанието му да допусне ,че тук не е като там.Мотивацията му според мен не е добър съветник,няма да му спести разочарованията му и го виждам поредния водолаз.
Драго в интерес на истината тук много дупки няма ,ситуацията е още по трагична.в Бг може да има дупки но пътната настилка е добра и шоф. ги избягват.тук просто е трагично положението,асфалта е неравен като макадам и няма на къде да бягаш искаш не искаш караш и си трошиш колата и пломбите по зъбите .аз лично смених преди месец предни амортисьори и щанги на сравнително новата си кола с/у 500 долара.просто си блокираха ,не са пригодени за полупостинна местност.
най големият проблем тук ,е че всичко се върши през куп за грош както го описа и Илиана.в бг.може и да има дупки ,но когато ги запълват го правят качественно,тук качество няма ,всичко е набързо набързо да издържи седмица -две.то и заради това са им в такова окаяно състояние пътищата.
Аватар
paparazzo
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 3:01 pm
Местоположение: Софето

Мнение от paparazzo »

-проблема му е,че е поредния лаик-който ще катастрофира качественно у Канатата.....
:) :) :)
-АЗ СЪМ ЗА КЮЧЕКА....
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

bateto написа: ... тук качество няма ,всичко е набързо набързо да издържи седмица -две.то и заради това са им в такова окаяно състояние пътищата.
Какво значи "им" бате :roll:, това е "ни", слез на земята, отдавна побалканчихме в голяма степен всичко тук, други го поиндийчиха. По пътищата доста сърби, руснаци, българи и т.н. работят, не случайно често се среща характерната трибуквена дума изписана тук-там по завършените обекти - тротоари, огради и др :?. Не разбирам какво канадско искате като половината население е от кол и въже, а с подобни излияния по форумите настройвате хората още от летищата да недоволстват на малките заплати и да работят колкото да не заспят. Ми ще има дупки, и мръсно е, остава масово чалга да се завъди и трябва и оттук да се вдигаме :) ...
Циганите - на Сатурн !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

bateto написа:Проблемът на Драго е ,че е ходил в Москва и Берлин и си мисли ,че и тук е така както там.
Хаха, Москва с първокласните си пътища - батка, ти да не си пийнал малко дизел от камиона :lol:
bateto написа:в бг.може и да има дупки ,но когато ги запълват го правят качественно,тук качество няма ,всичко е набързо набързо да издържи седмица -две.то и заради това са им в такова окаяно състояние пътищата.
:shock: Качествено. Запълнени дупки. В БГ. Май верно си пил дизел :nut:
Заключено