Наяла се въшката та повела стадото

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
mama_kenga

Наяла се въшката та повела стадото

Мнение от mama_kenga »

Помъчих се да разтълкувам какво значи това. Изглежда е някаква поговорка от някой затънтен край - не съм я чувала и идея нямам какво изразява. Някой да се сеща?
Аватар
troyaneca
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 9:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от troyaneca »

"Пази Боже, сляпо да прогледа"! Горе-долу същото, някой си Вазов май я беше използвал, и той, горкият, от затънтен край...
Fuck the Cola
Fuck the Pizza
All We Need Is Slivovitza
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

troyaneca написа:"Пази Боже, сляпо да прогледа"! Горе-долу същото, някой си Вазов май я беше използвал, и той, горкият, от затънтен край...
Абе май ''някой си Алеко Константинов'' е ама не е за това темата кой точно го е казал.

Въпроса е че кенгата е в душевна криза.
По едно време Кримон предлагаше безплатна терапия...
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Бис ,от снимката не се вижда добре дали обеците ти са пластмасови,но очилата със сигурност са такива :lol:
Аватар
troyaneca
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 9:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от troyaneca »

[quote]Абе май ''някой си Алеко Константинов'' е ама не е за това темата кой точно го е казал.
[/quote][quote]

Благодаря, Бис, :oops: бая време мина, има-няма 35-6 години[/quote]
Fuck the Cola
Fuck the Pizza
All We Need Is Slivovitza
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

bis написа:
troyaneca написа:"Пази Боже, сляпо да прогледа"! Горе-долу същото, някой си Вазов май я беше използвал, и той, горкият, от затънтен край...
Абе май ''някой си Алеко Константинов'' е ама не е за това темата кой точно го е казал.

Въпроса е че кенгата е в душевна криза.
По едно време Кримон предлагаше безплатна терапия...
вече не практикувам :lol:
пък и то не е редно да се упражняваш върху бременни жени в душевна криза :roll:
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

bateto написа:Бис ,от снимката не се вижда добре дали обеците ти са пластмасови,но очилата със сигурност са такива :lol:
Може, ама до сега очилата ми не са били трън в очите на кенгата, а пласмасовите МИ обеци, затуй съм ги прикрила. :roll: :roll: :roll:
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Това е нов дизайн поговорка, наистина е малко неясна, няма и бегло сходство с тази, от която произхожда, ако се приеме че въшката е основния герой и направим паралел с прабългарската поговорка, в която ставаше дума най-вече за разликата в локейшъна където въшката се наяжда и откритите площи, на които после евентуално изпълзява. Би могло да се приеме че изразът е продължение на предишната поговорка, защото е напълно възможно уядената въшка да поведе евентуално някакво стадо, предполага се че отново от въшки, тъй като е почти невъзможно да се открие стадо от нещо друго на този локейшън :). Ако изходим от метафоричния паралел направен с Кенговия локейшън на наяждане не бих казала че затворническата столова в Канада може да се сравни с г*з(пардон), но още по-неприятна е асоциацията на автора със стадото, което Кенга е повела след това. Кое е това стадо, форумната тук присъстваща аудитория? Защо стадо, защо от въшки, и къде аджеба ни е повела в тази виелица :evil:!
Аз не съм съгласна :evil:.
Циганите - на Сатурн !
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

това го разбрахме ,обаче не става ясно каква е въшката,дамска или от нормалните :lol:
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

bateto написа:това го разбрахме ,обаче не става ясно каква е въшката,дамска или от нормалните :lol:

След като всички изказали се дотука са дами/да ме прости Троянеца/значи явно става дума за "дамски буби"
:D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

и мен винаги ме е вълнувал отговорът на въпроса защо популярно са ни познати като п..чи въшки,а не под някакво друго наименование :D
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

bateto написа:и мен винаги ме е вълнувал отговорът на въпроса защо популярно са ни познати като п..чи въшки,а не под някакво друго наименование :D
Питай Руска да те открехне. :shock: :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

коя е пък тая руска и къде да я търся в таз виелица :lol:
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

bateto написа:коя е пък тая руска и къде да я търся в таз виелица :lol:

Гледам само ти не спиш.Кво правиш.Перде кириз.Цял ден виелицата те притеснява :shock: Вади маслинките :D
Nonika

Re: Наяла се въшката та повела стадото

Мнение от Nonika »

mama_kenga написа:Помъчих се да разтълкувам какво значи това. Изглежда е някаква поговорка от някой затънтен край - не съм я чувала и идея нямам какво изразява. Някой да се сеща?
Ами да, това в случая е прозрение + самооценка :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Публикувай отговор