Днес училища и детски градини не работят!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ще ти кажа, Анито, защо батето пише това. В Алпите, по високопланинските проходи като Бриансон, в снежна буря (а не след нея) камионите вървят пред колите и излизват буквално снега до асфалта, без да хвърлят никаква сол - и това постоянно. Колоната с коли се движи след тях с прилична скорост - 60 км/ч. Сериозни машини с две крила и четки отдолу.

А тукашните гледат да падне снега, да натрупа, да улегне, да се събудят отговорните за почистването и от това се получават всички проблеми. На колежката свекъра работи "събудвач" на снегочистачите :P Когато има снежна буря много рядко някой от тях вдига телефона, според него :twisted:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

E нeма начин със 100 км се движат и всеки ден пада по 50см сняг в алпите и точно от там минава целият германски народ по няколко милиона автомобила на ден...

Иначе идеята на Ира за ваните е просто Н1... Ха-ха
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

krimon написа:Ще ти кажа, Анито, защо батето пише това. В Алпите, по високопланинските проходи като Бриансон, в снежна буря (а не след нея) камионите вървят пред колите и излизват буквално снега до асфалта, без да хвърлят никаква сол - и това постоянно. Колоната с коли се движи след тях с прилична скорост - 60 км/ч. Сериозни машини с две крила и четки отдолу.

А тукашните гледат да падне снега, да натрупа, да улегне, да се събудят отговорните за почистването и от това се получават всички проблеми. На колежката свекъра работи "събудвач" на снегочистачите :P Когато има снежна буря много рядко някой от тях вдига телефона, според него :twisted:
Абе Кримон, къде сравняваш магистрала с път в града!!!!!!!!!!

Абе вие мранкачите сте като хлебарките. :D
Няма оттърване от вас. :lol:

Дано падне още 40см. че тогава ще видите вие. Ще изпукате от недоволство и мрънкане. :D
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Linko написа: Но при теб това е се е превърнало в болест, ти си патологичен случай на мрънкалник. За теб всяко нещо от заобикялящия те свят е повод за недоволство, изразяавано по най-безсмисления и глупав начин където не трябва и пред когото не трябва.


Но никой не е длъжен да търпи твоето неадекватно поведение и патологичните ти псичхични разстройства по отношение мястото и начина на изразяване на тези ти чувства.
А и защо не последваш собствения си съвет: "Като не ти харесва, не чети."
filipne написа:
Linko написа: Много си малък за да ме ухапеш.
А ти от къде знаеш колко съм голям/малък ?
Не съм и очаквал да рабереш смисъла, затова ще ти обясня. Ти може и да си 100 кила и огромен като полярна мечка, да изяждаш девет фурни хляб и изпиваш река вино. Но като годинки, житейски опити мъдрост си паленце според мен.


.
Скъпи Линко, написаното по-горе не само , че не отговаря на позицията ти на модератор в този форум, но и е подсъдно.

Готов ли си да повториш същите лични обиди, където трябва и да си понесеш отговорността ?

В допълнение : Ти искаш да наложиш ограничение не това което пиша ? Защото не ти харесва ?

И не на последно място - никога не съм те назначавал/упълномощавал да ми правиш психоанализи, да ми "наливаш акъл в главата" .

Ако не си забелязал вече не си в казармата.

Не знам дали усещаш , но отиде твърде далеч. Просто премина всякакви граници !
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

filipne пак е недоволен :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Lub0 написа:filipne пак е недоволен :)
Като се замисля , страшно съм доволен, че отдавна не съм в казармата и не ми се налага всеки ден да общувам с фуражки :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Smart Dust написа:
krimon написа:Ще ти кажа, Анито, защо батето пише това. В Алпите, по високопланинските проходи като Бриансон, в снежна буря (а не след нея) камионите вървят пред колите и излизват буквално снега до асфалта, без да хвърлят никаква сол - и това постоянно. Колоната с коли се движи след тях с прилична скорост - 60 км/ч. Сериозни машини с две крила и четки отдолу.

А тукашните гледат да падне снега, да натрупа, да улегне, да се събудят отговорните за почистването и от това се получават всички проблеми. На колежката свекъра работи "събудвач" на снегочистачите :P Когато има снежна буря много рядко някой от тях вдига телефона, според него :twisted:
Абе Кримон, къде сравняваш магистрала с път в града!!!!!!!!!!

Абе вие мранкачите сте като хлебарките. :D
Няма оттърване от вас. :lol:

Дано падне още 40см. че тогава ще видите вие. Ще изпукате от недоволство и мрънкане. :D
аз нямам проблеми - на южния бряг където ходя всичко е изчистено
Мислете му вие в Монреал! Какво ще кажете за Декари :P

И любо в Алпите вали често сняг и по много :twisted:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Чета в сутрешния вестник 24 часа , че към днешна дата , тоест 5 дни след снежната буря , в Монреал са почистени цели 30 % от улиците.

Оптимистично погледнато , ако запазят тези ударни темпове , всичко ще бъде на 100 % след около 10 дни . :lol:
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Мислех си, че знам поне Алпите къде се намират, то и това да не знам :twisted: Оказаха се в България :lol:

Иначе и аз нямам проблем, нищо че съм на острова. Явно за да не ми загрозяват гледката през розовите очила, кметът е наредил Жан Талон да се изчисти, както и нашата уличка, която може би се явява главна артерия (ще трябва да проверя, явно съм в заблуда). И да, пързалям се на места в центъра, обаче все си мислех, че все пак ми се полага някой и друг ден да търпя ТИЯ ВЪПИЮЩИ НЕСГОДИ, отчитайки сезона и климата на града. :wink:

Ей, сега се сетих: ако знаете в Стара Загора ... всичките зими асфалта се вижда... то ще да е от чистенето на предприемчивите бизмесмени :lol:

Ираааа, отивам до магазина за един по-голям найлон. :D
Обичам да преча
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

е, анито, сигурно аз съм сънувала във вторник, сряда и четвъртък като се опитвах да стигна до Монреал и средното време от Шамплейн до НДЖ беше 3 часа и половина :lol: Не просто ръш аур по мостовете, ами всичко беше блокирано - магистрали 20, 40, Жан Талон, Ван Хорн, Куйн Мери, Виктория, Кот де Неж, Шемен Кот-Сент-Катрин и т.н. Пристигнахме на местоназначението с повече от 2 часа закъснение :evil: В колите, които бяха около нас със сигурност не е имало българи :lol: :lol: Днес се отказвам, няма да ходя в Монреал :P

Отгоре на това и в двете посоки е блокирано :roll: Вече три дни чакаме един камион от Мтл да пристигне :lol:

А в СтЗ може и да няма нужда да е изчистено до асфалта през зимата, но по високопланинските проходи е животоспасяващо, а в Мтл, имайки предвид климата и снеговалежите също не е за пренебрегване. ама ако ползваме метро или не си показваме носа от къщи - какъв ти проблем :) Мрън-мрън :D
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

krimon написа:
... ама ако ползваме метро или не си показваме носа от къщи - какъв ти проблем :) Мрън-мрън :D
Ей го на разковничето 8) Ако нямате спешна работа навън, не излизайте, докато пооринат, а ако имате, ползвайте градския транспорт, тъкмо е и по-екологично. :lol: В метрото и в ръш ауър има място за всички 8)

Айде отивам да сгрибам по улиците :lol:
Обичам да преча
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

нема страшно, сняг НЯМА :lol:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

krimon написа:нема страшно, сняг НЯМА :lol:
Сняг НЯМА ама ша го изринат скоро :wink:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Сняг има, даже в повече. Вчера по новините казаха,че са изчистили 1/3 от града и вече почти няма къде да го складират(снега).
В неделя ,понеделник и вторник нямаше задръствания, снегът беше повече, но и хората не излизаха с колите. Ако наистина искате да се почисти по бързо и да няма задръствания, ползвайте градския транспорт. Да се чисти в града по време на буря е безумно.
Какви се струва предложението да се зарани паркирането по главните улици по време и след буря докато не се почисти? Аз лично предпочитам да чистят цяла седмица отколкото да се чудя къде да си дяна колата.

За протокола положението около нас е поносимо, щом аз мога да се разхождам с количката
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

filipne написа:Чета в сутрешния вестник 24 часа , че към днешна дата , тоест 5 дни след снежната буря , в Монреал са почистени цели 30 % от улиците.

Оптимистично погледнато , ако запазят тези ударни темпове , всичко ще бъде на 100 % след около 10 дни . :lol:
Значи ти остават още 10 дена да мрънкаш, че не са изчистили снега.
После за какво ще измислиш да мрънкаш? :D Че са изнесли всичкия сняг и няма от какво да направиш снежен човек ли??? :lol: :lol: :lol:
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Публикувай отговор