Телевизор от Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Ма ти чуваш ли се какви ги приказваш?
Този телевизор доживот ли ще го гледаш?
Бах ма'аму и стандарт!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Е, аре сега стига с изцепките, мола ви съ :D Човекот каза след 1-2 години че ше "сгъва" платната, все пак хората не си сменят телевизора всеки 1-2 години :wink:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Junior написа:Gledam 4e ste dosta humoristi4no nastroeni, no moje li pone edin da mi kaje dali 6te ba4ka tozi televizor v Evropa ili ne?
Az o4akvah po-konkreten odgovor ot bp_de. Nadqvm se 4e e prika4il ne6to "von der deutschen Zuverlaessigkeit" :)

Ina4e za 6egite po adres na transporta i jenite otgovora e edin i sx6t. Jena mi e prigotvilq bagaj za cql konteiner ta sigurno 6te se nameri mqsto i za edin televizor.
Е стом не те барка цената тогава гледаи както ти каzаха съфорумците. Тука навсякаде е 220В 50 херца и е на ПАЛ так 4е ако е с тва сте ба4ка.
Е ако отива6 в Франсето сте ти требе и Секам само там са наобратно.

Като цяло купи си плаzма или ЛЦД с ХДМИ и тогава ТВ е само монитор така 4е гледаи да е на 220 и си готов да го полzва6 в цяла европа.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

bgmontreal написа:
при китайците (в техния квартал) ...
Като става выпрос за четирицифрени суми е хубаво да има и гаранция. Това което се продава в китайските магазини е неопълномощен внос и няма гаранция от производителя.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Junior
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 1:57 am
Местоположение: Toronto / Варна
Обратна връзка:

Мнение от Junior »

Blagodarq za raznoobraznite mneniq. Osobeno me zaintriguva tova koeto bp_de kaza v poslednoto izre4enie. ne6to takova se opita da mi obqsni i edno paki v Futureshop, oba4e az edvam go razbrah i ne bqh siguren dali ne lxje.

S dve dumi, ako uspeq da pusna tok na televizora v Evropa posle samo go svxrzvam s tamo6nite HDMI digital, cable i t.n. boxes i igrata spi.
6te prou4a o6te malko, no taka kato gledam moje ve4e da mi 4estitite koledniq podarxk. A pxk sled 2 godini 6te vi pi6a dali sxm se precakal.

Blagodarq za pomo6ta otnovo.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Телевизор от Канада в Европа

Мнение от analgin »

Junior написа:Мисля да си купя един по-глемичък телевизор сега за Коледа, но в същото време си мисля след 1-2 години да "сгъвам" обратно за Европа.

Знае ли някой дали телевизор купен в Канада би работил и в Европа? Не съм специалист, но съм чувал, че освен в електрозахранването има някакви несъвмесимости между PAL / SECAM / NTSC и т.н.

Благодаря предварително за всеки съвет.
Сметките на дребно винаги водят до преразход :idea:
Разходите по транспортирането на морално и технически овехтялия телевизор след 2 години ще бъдат съизмерими с разходите по покупката на нов.
:beer: :beer: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

е да ама ,ако телевизора е спечелен от тотото остава да му се начислят само транспортни разходи :D
Junior
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 1:57 am
Местоположение: Toronto / Варна
Обратна връзка:

Мнение от Junior »

Tv v Toronto 2000 CAD s taksite
Tv v Cologne, DE (sx6tiq) - 1800 EUR

Izvadete si kalkulatorite i smetnete kolko 6te struva da se kupi TV tuk, 2 godini po-kxsno ako ima6 kxsmet da go prodade6 na nqkoi newcomer za 200-300 CAD, da si se pribere6 obratno v Evropa i pak da si kupuva6 nov

Drugata smetka e da si kupi6 TV v CA, sled 2 godini da si go smesti6 v konteinera i sled tova da si go polzva6 o6te 2-3 godini.

Razbira se, smetkata e vqrna za normalni hora, koito ne si smenqt televizora pri vsqka nova oferta na Futureshop.

Edno uto4nenie - i s fedex da re6a da go pra6tam pak si struva. za 40 KG e 750 CAD.

V ediniq slu4ai 2000 CAD + 750 CAD (optional fedex) = 2750 CAD
V drugiq 2000 CAD - 300CAD + 1800 EUR = 4220 CAD

Are sega pak mi obqsnete za tototo i moralno ostarqlata tehnika.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Junior написа:Blagodarq za raznoobraznite mneniq. Osobeno me zaintriguva tova koeto bp_de kaza v poslednoto izre4enie. ne6to takova se opita da mi obqsni i edno paki v Futureshop, oba4e az edvam go razbrah i ne bqh siguren dali ne lxje.

S dve dumi, ako uspeq da pusna tok na televizora v Evropa posle samo go svxrzvam s tamo6nite HDMI digital, cable i t.n. boxes i igrata spi.
6te prou4a o6te malko, no taka kato gledam moje ve4e da mi 4estitite koledniq podarxk. A pxk sled 2 godini 6te vi pi6a dali sxm se precakal.

Blagodarq za pomo6ta otnovo.
съвсем не е така, особено частта "успея да пусна ток". "добри" люде майстори (в БГ, а изобщо българите са все такива") могат да ти направят някой уред за "пускане на ток", но честотата си остава същата и транзистори и подобни ще "изпукат" в най-скоро време.

другото за ХДМИто също не е елементарно за изпълнение, предвид "богатия" набор от "боксес" в Европа

Иначе те "надуших" за контейнера, а колкото до гаранцията - опитай да ползваш такава в БГ, ако ще да е от марсиянска фирма ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Джуниор не се коси,като казах тотото имах напредвид да си вземеш ТВто на забавено плащане и да го метнеш в контейнера когато си заминаваш ,както по вечето го правят,а не да се бъзикам.тогава ще ти е на 100% сметка. :wink:
Junior
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 1:57 am
Местоположение: Toronto / Варна
Обратна връзка:

Мнение от Junior »

Thnaks pi4ove!

Qvno ideqta ne e absoljutno neosx6testvima, no pxk si ima i dosta riskove, taka 4e mai 6te se vxzdarja.
Tova koeto bgmontreal kazva za "napasvaneto" i "nagajdaneto" ot BG maistori mi podeistva dosta otrezvitelno.

Ina4e prosto za informaciq, tova koeto bqh haresal e Panasonic Viera TH42PZ77 Plasma
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

хм,аз си мислех само ,че колегата от отава разбира от всичко,а тука надушх и други майстори дето да отбират от всичко. :D
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bateto написа:хм,аз си мислех само ,че колегата от отава разбира от всичко,а тука надушх и други майстори дето да отбират от всичко. :D
батка не е необходимо да разбираш от всичко за да знаеш , кое е 110, кое 220 волта, кое 50 и кое 60 херца.
Все пак докато спях в часовете в Националната Математическа по физика (това ми беше и "специалността") съм дочул туй онуй за честота (разбирай честотни характеристики, а не честота на напиване и пишене на глупости).

Батка толкова ли нямаш кинти за свястно пиене? Тревожиш ме ...
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Junior написа:Thnaks pi4ove!

Qvno ideqta ne e absoljutno neosx6testvima, no pxk si ima i dosta riskove, taka 4e mai 6te se vxzdarja.
Tova koeto bgmontreal kazva za "napasvaneto" i "nagajdaneto" ot BG maistori mi podeistva dosta otrezvitelno.

Ina4e prosto za informaciq, tova koeto bqh haresal e Panasonic Viera TH42PZ77 Plasma
цена в немско на TH-42PZ70E с 2 години гаранция (то тука вси4ко е с zадалжително с 2 години ) 1450 евро бруто даже вклу4ва доставка в кzсти.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Мда, тука е с 1 година, но ако имаш примерно златна виза и платиш с нея получаваш от там още една година...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Публикувай отговор