Телевизор от Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Junior
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 1:57 am
Местоположение: Toronto / Варна
Обратна връзка:

Телевизор от Канада в Европа

Мнение от Junior »

Мисля да си купя един по-глемичък телевизор сега за Коледа, но в същото време си мисля след 1-2 години да "сгъвам" обратно за Европа.

Знае ли някой дали телевизор купен в Канада би работил и в Европа? Не съм специалист, но съм чувал, че освен в електрозахранването има някакви несъвмесимости между PAL / SECAM / NTSC и т.н.

Благодаря предварително за всеки съвет.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

В никът ти е отговора , авер :lol:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

След 1 / 2 години тоя телевиzор сте струва кажи ре4и толкова колкото сте те таксуват zа да го превоzят от Ка в ЕУ.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Така като те слушам с тоя голям телевизор, планираш следващото десетилетие само да гледаш телевизия.
Пробвай и с жени, може да ти хареса :wink:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Junior
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 1:57 am
Местоположение: Toronto / Варна
Обратна връзка:

Мнение от Junior »

Gledam 4e ste dosta humoristi4no nastroeni, no moje li pone edin da mi kaje dali 6te ba4ka tozi televizor v Evropa ili ne?
Az o4akvah po-konkreten odgovor ot bp_de. Nadqvm se 4e e prika4il ne6to "von der deutschen Zuverlaessigkeit" :)

Ina4e za 6egite po adres na transporta i jenite otgovora e edin i sx6t. Jena mi e prigotvilq bagaj za cql konteiner ta sigurno 6te se nameri mqsto i za edin televizor.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Junior написа:Gledam 4e ste dosta humoristi4no nastroeni, no moje li pone edin da mi kaje dali 6te ba4ka tozi televizor v Evropa ili ne?
Az o4akvah po-konkreten odgovor ot bp_de. Nadqvm se 4e e prika4il ne6to "von der deutschen Zuverlaessigkeit" :)

Ina4e za 6egite po adres na transporta i jenite otgovora e edin i sx6t. Jena mi e prigotvilq bagaj za cql konteiner ta sigurno 6te se nameri mqsto i za edin televizor.
С една дума - не. В Северна Америка тв системите са различни от европейските (както с всичко останало).
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Не става. Захранване, аналоговите и цифровите стандарти са различни.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Хмммммм
Става, ако
1. подържа и двете захранвания (внимавай с честотата, т.е. херцовете)
2. подържа И PAL

доста от уредите вече подържат 110-220 захранване, а PAL не е толкова екзотична дори и тук

Въпроса е превоза, но ако мислиш да си само на гурбет тук, то значи ще се прибираш с контейнер и няма толкова да мислиш за малко повече превоз

Търси телевизор с двете захранвания и да подържа И PAL И NTSC (все пак и тук искаш да гледаш нали).

Тия комбинации едва ли ще ги намериш на специал във Future Shop ;)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

bgmontreal написа:доста от уредите вече подържат 110-220 захранване, а PAL не е толкова екзотична дори и тук
Това е на теория, но на практика хич не е толкова лесно. Да поддържа PAL съм виждал само монитор Panasonic - от тези, които нямат никакви тунери и звук. Нормалните им телевизори нямат PAL и са 120V. Samsung, Sony, Philips, Hitachi - същата работа. LG май че имаха захранвания и за високо напрежение, но проблемът с PAL си остава.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

бах м.а му.аз мислех да си ходя поне с 5-6 телевизора. :o
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Eх БАТЕ , както си затръгнал, докато си отидеш едва ли ще ти требва телевизор , ама ако все пак стане , земи си и една камерка , двд плейър - 5-6бр , разполагаш си тв-та в залата за конференции на хотелчето записваш си се когато си на кеф , пускаш си дискчетата и си водиш диспути на високо равнище :wink:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

bateto написа:бах м.а му.аз мислех да си ходя поне с 5-6 телевизора. :o
Е ти си ходи с телевизорите. Обаче не ги продавай на познати или такива, които знаят къде живееш.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Абе в България не продават ли телевизори та сте се разтревожили. :D

ПС: Вземи си един 60" HD плазма, да се чудиш после какво ще го правиш освен да се топлиш на него зимата. :D
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

а за аквариум с рибки става ли.много обичам рибките,действат ми релаксиращо. :D
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

speedy написа:
bgmontreal написа:доста от уредите вече подържат 110-220 захранване, а PAL не е толкова екзотична дори и тук
Това е на теория, но на практика хич не е толкова лесно. Да поддържа PAL съм виждал само монитор Panasonic - от тези, които нямат никакви тунери и звук. Нормалните им телевизори нямат PAL и са 120V. Samsung, Sony, Philips, Hitachi - същата работа. LG май че имаха захранвания и за високо напрежение, но проблемът с PAL си остава.
при китайците (в техния квартал) има няколко модела LG & Hitachi точно за PAL (ясно, че щом е за ПАЛ, значи е на 220)

То няма нужда захранването да е на 220 щом е за НТСЦ или на 110 щом е за ПАЛ
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор