Истината за КАНАДА!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Lub0 написа:Казах ти да ми говориш като изпълниш едно от 3те условия: кола/къща/яхта... а фантазиите за Калифорния да ги оставим на страна, че стана вече за смях...

Докажи, че не пиша от Калифорния! :lol:

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

whatever
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joana написа:Ходете да си вземете процентите, затова, дето усилено се опитвате да убеждавате хората, че да ги "таквозинкват" чужденците е по-смислено и по-градивно за живота им, особено, когато са работили за този си живот.
Хаха, разбира се много по-добре е хората да си седят в БГ, за да могат червените боклуци да ги цоцат индиректно, принудени да работят за мижави пари. Алооо, червената внучка, дядо ти ако взема 800лв. пенсия щото е цункал дупето на бай Тошо, тва не значи че всички други пенсионери взимат по толкова :twisted: И тате ако пере парите на "отговорните другари" и изкарва по 8-10 бона на месец, не значи че и другите ги правят :wink: Тия плоски партийни номера ги прилагайте на сбирките на комсомолската младеж - аууу много е лошо в изгнилия Запад, там само експлоатация и мизерия има, хората спят по улиците и т.н. Вече има много голям достъп до информацията, тва ви не е едно време да заглушавата радио Свободна Европа и да пъхате "гласовитите" в Белене. Сега хората имат право на избор - ще видят на ТЯХ лично дали им харесва тука, а не на Джоана или на Любо и сами ще преценят.
И като сте всичките кой от кой по-големи все непризнати и недооценени специалисти що не вземете една работна виза за Западна Европа и да си гледате кефа там - хем е близко до България? Има тука един пич, totev, той ше ви обясни как става номера? Ама не стаа, щото Любо е прав - ще трябва да си признаете пред себе си че не сте чак толкова големи специалисти и че тия дето се изхвърлят като семе на мокър пясък, че дошли тука на по 35 години и говорят езика перфектно и без акцент - го говорят така само на сън :lol:
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

спииди,

мисля, че въпроса не е само в парите да си купиш една яхта....
защото за мен най-големата перверзия е да си купиш нова кола/яхта........ и докато им се наслаждаваш , да разглеждаш диплянката на поредния сейл на пържоли или квото и да било..... е те това е гадория.....

St Anger много гот го е казал......българи с яхти - повти всички собственици на агенции за недвижими имоти имат такива, но техния доход е на светлинни години от този на "супер успелите канадоси" :wink:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joana написа:
Lub0 написа:Казах ти да ми говориш като изпълниш едно от 3те условия: кола/къща/яхта... а фантазиите за Калифорния да ги оставим на страна, че стана вече за смях...

Докажи, че не пиша от Калифорния! :lol:

Joana
Какво да ти доказва, ако ти или някое от другите ти виртуални превъплъщения сте решили че някоя маала в Монреал ше си я кръстите официално "Калифорния", кво може да ви докаже човека :lol:
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Аз преди няколко седмици се преместих от Канада в България, дали ще е за постоянно ... не знам, но се надявам да е, та мога да споделя малко впечатления.
Канада като държавата и държавните структури е като БГ от края на 80-те години, разбира се в северноамерикански вариант. Като общество обаче Канада е поне едно 30-40 години напред, разбира се общо казано, в някой отношения е изненадващо назад. Днес заварвам България променена, поне в някои отношения. Първо, безработицата от края на 90-те и началото на века е вече в историята, даже напротив, има глад за хора в работоспособна възраст, със и без квалификации. Има инвестиции, макар и недостатъчно, усеща се... Младите хора започват все повече да се вписват в новия модел образование/работа. Хората с по-нормални доходи са повече от преди. За все повече хора живота който се живее в Канада е достъпен и в България. Тук обаче започват но-тата. Общото ниво на заплатите е отчайващо ниско, особено в някои сектори, най-вече здравеопазване и образование, което заедно с безхаберието на държавата води до много негативни последици. Инфрастуктурата, макар и по-добра е все още много далеч от Канадската, да не говорим за западноевропейската. Манталитетът на хората продължава да е голям проблем, въпреки че има проблясъци и там. За движението по улиците, ...много по-натоварено, но за мое учудване го намерих за по-добре от миналата година например, културата на шофиране е във възходяща градация, въпреки не малкото идиоти, които продължават да тровят народа с присъствието си по улиците и тророарите... Все повече шофьори спират на пешеходната пътека и изчакват търпеливо пешеходците, свиренето ми се вижда много по-рядко сравнено с преди. И така нататък и така нататък... С 2 думи, тенденцията в БГ е възходяща, макар и нещата да се движат по-бавно от желаното, каква е тенденцита в Канада ми е трудно да преценя, но истината че как вие ще се чувствате в Канада или България е много индивидуално, а и не е постоянна величина. Пък и защо трябва да се противопоставят 2-те държави, да се сравняват да, дори го препоръчвам на всеки, щото инерцията като те повлече понякога забравяш кой си и за какво се бориш! :beer:
To Live Is To Die
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

Galaxy написа:
zorina написа:абе и здравеопазването е скапано, приятели пък точно тук много трудно се създават; родители, братя и сестри само ще сънуваш.........

та..та..... ..: освен като мазохизъм +авантюризъм+снобизъм като нищо друго не мога да определя пребиваването ми в Канада :lol:

етап от живота, през който човек съзнателно иска да мине....а като ни омръзне (кой знае кога ) ще си се върнем в БГ :P
Зоринче, тука вече уцели в десятката :lol: :lol: :lol:
подкрепям напълно твойто мнение, дето се казва вече сме от един отбор :D :D :D :D :D
Galaxy,

много се радвам , че имам подкрепление :o отбора по дълго бягане на "бедните гаврошовци" се увеличава :wink:
предлагам докато въртим обиколките да броим яхтите на нашенците :lol: а отвреме - навреме ще даваме по някоя обиколка назад, та белким нашенци ни догонят :lol:
напред не виждам нищо друго, освен Кенийци и индийци :wink: всички бели ще ги отсвирим!!аз съм във форма: принципите на разделното хранене съм ги позабравила, поради простата причина, че отдавна минах на Лечебен глад :wink: :wink: затова и не разглеждам сейл диплянките :beer: :P
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

zorina написа:спииди,

мисля, че въпроса не е само в парите да си купиш една яхта....
защото за мен най-големата перверзия е да си купиш нова кола/яхта........ и докато им се наслаждаваш , да разглеждаш диплянката на поредния сейл на пържоли или квото и да било..... е те това е гадория.....

St Anger много гот го е казал......българи с яхти - повти всички собственици на агенции за недвижими имоти имат такива, но техния доход е на светлинни години от този на "супер успелите канадоси" :wink:
Въпросът с яхтите беше задълбан, като основно доказателство, колко зле е положението в Канада. Точно защото това е един от най-лесните начини да се отклони спора в задънена улица - хвани една тема с минимално значение и спечелиш ли спора по маловажната тема, хората почват да мислят, че си прав и за основната. Класически похват в дебатите.

А "истината" е следната - от едно хоби като яхтите не може да се направи никакъв сериозен извод, за това как живеят хората и какви възможности имат.

Току някой/някоя в пристъп на просветление изреве - вижте я Канадата, само евтини пържоли яде и лъже и мачка лековерните имигранти. Че и дрипава ходи, една тениска има , а и нея не ще да изглади.

Моите уважения към хората които седят в Канада в тази мизерия. Като си помисля, че го правят пренебрегвайки собственото си благополучие, само за да има кой да завръща новите имигранти, се просълзявам от умиление. Тази вечер ще пророня сълзата най-късно до 8 часа, че след това ще стоя навън да подпирам къщата, защото щяло да има дъжд и вятър. Да не я отнесе вятъра, един вид...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

speedy написа: Въпросът с яхтите беше задълбан, като основно доказателство, колко зле е положението в Канада.
А "истината" е следната - от едно хоби като яхтите не може да се направи никакъв сериозен извод, за това как живеят хората и какви възможности имат.
спииди,
въпросът с яхтите беше задълбан като основно доказателство колко е гот в канада.. и как едва ли не всеки може да си купи яхта, нещо като нов чифт обувки.......
останалото приемам :lol:
Аватар
precious
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Мар 18, 2004 12:54 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от precious »

Въпросите са банални и повече риторични ...
Защо си още тук, когато мразиш Канада ... ?
С какво тази страна, която само те изтисква, те държи така силно в границите си ...?
Проблемите са явно дълбоко-личностни и нямат нищо общо с нищо, което би могло да е предмет на този форум...
Хората, кото са се върнали, са последвали себе си, достойно за възхищение ...
Тези, които са останали да градят живота си тук ... също.
А тези, които седят в ла***та, както обичат да ги наричат, ... ми да си седят и да се жалват докато живота ги отминава ....
:kitty: :cat:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

zorina написа: защото за мен най-големата перверзия е да си купиш нова кола/яхта........ и докато им се наслаждаваш , да разглеждаш диплянката на поредния сейл на пържоли или квото и да било..... е те това е гадория.....
Е сигурно е по-умно да снесеш на някой търговец 30 кинта, примерно, за нещо дето не струва и 10? Зоринче, мама не ти ли е казала, ченови коли се купуват, като пестиш от закуски? :lol: Пържоли се купуват всеки ден, яхта - по-рядко, значи села си е важно нещо. :lol: Туй ще да е някакъв нов вид етика - имаш ли нова кола, къща и яхта, не трябва да си правиш сметка на парите, дето даваш всеки ден. :shock:
Let it go...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

zorina написа: спииди,
въпросът с яхтите беше задълбан като основно доказателство колко е гот в канада.. и как едва ли не всеки може да си купи яхта, нещо като нов чифт обувки.......
останалото приемам :lol:
Всъщност яхтите са споменати първо като вид забавление. В което няма нищо лошо. Мен примерно яхтите не ме влекат, обаче не тръгвам да обяснявам, ча такова нещо няма и българите не могат да си купят. Първо защото могат - парите не са толкова много, и второ, защото българите с нищо не са по-зле като качество на материала от която и да е друга народност :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Joana написа:Сред яхтите няма нито една на българин.
аз пък съм се возила на яхтата на Дончо Папазов, 21 м. дълга (до 1990 г. най-големата у България) ... ех, а бяха времена :lol:

А пък един приятел, който замина в Сиатъл със зелена карта, първото нещо което направи е да си купи яхта и сега си живее на нея ... иначе е безработен - има-няма 7-8 години :lol: Голем лукс това яхтите!
Joana написа:Любо, ти да не би да казваш яхти на лодките по реката покрай Saint Jean sur Richelieu? Щото това са лодки, не са яхти. Или имаш предвид яхтите на канала при Sainte Anne.
Ти май не си се разхождала по Ришельо :shock: , Сен Жан определено не се гордее с някаква марина, виж Сент Илер, Белойл, Сент Урс, Кебекска Венеция и т.н. можеш да видиш "яхтички" ... Ама какво ли ти разправям на теб :lol:
Joana написа:За къщите нищо няма да казвам - къщичките на Трите прасенца. Като духне, покрива си го търси при Фидел Кастро... :lol:
определено не знаеш къде да гледаш, виж ако се оглеждаш в КДН или НДЖ - това е друга работа ... хората с истински къщи са в други квартали на Мтл и на прилично разстояние от Мтл :wink:
Последно промяна от krimon на Пон Окт 01, 2007 6:42 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Бе маа му стара аз цяла година бръмчах по Сен Илер ,Белой,Сен Ърс и къде ли не по прословутия Шамин де Патриотес /н133/ ама яхти не видях.Лодки да ,но яхти не.Явно за некои хора клечката за зъби е като електрически стълб в очите им,ама това е инфо за непосветени,мен не може да ме заблудите.Е има там едно параходче за разходки м/у Сен Чарлс СР и Сен Дени СР ,ама чак пък яхта да му кажеш. :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ми бате, да беше слязъл от камиона и седнал в някое крайбрежно ресторантче, може би щеше да видиш на частния му кей колко яхти са спрели за обяд ... Еле пък пред къщата Рувил-КампБел, където отсядат английските престолонаследници редовно 8)

Изображение
Последно промяна от krimon на Пон Окт 01, 2007 6:49 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор